Pôrod s dulou

zuzka_skolkarka
29. nov 2011

Ahojte,čakáme naše prvé bábo,ktoré by sa malo narodiť v polovici marca 2012.Som dosť vystrašená z pôrodu,neviem čo ma vlastne čaká, preto špekulujem, ako si to uľahčiť,odbúrať strach.Nedávno sme boli na prednáške s dulou.Veľmi sa nám páčila tá myšlienka,že je niekto,kto by mi mohol počas tých neľahkých chvíľ psychicky pomôcť.Chcem sa len opýtať,či má niektorá z vás nejaké skúsenosti s takýmto pôrodom????Ďakujééééééééém 🙂

bambi2
29. nov 2011

@zuzka_skolkarka mozem len odporucit dulu... ja by som bez asi uz nerodila... fakt, su to zlate duse... pomozu ako sa da a hlavne psychicky... 😉

zuzka_skolkarka
autor
29. nov 2011

asi kolko tyzdnov pred porodom sa s nou mam zacat stretavat?staci posledny mesiac pred porodom?a kolko si platila ty? 🙂

sambika
29. nov 2011

ahoj, mala som pri pôrode dulu, aj manzela, rodila som v Banskej Stiavnici a napriek tomu, ze porod trval 14 hod. vdaka nim dvom som to v pohode zvladla. hlavne dula mi pomohla masazami, povzbudzovanim a svojou pritomnoustou, je to pomoc na nezaplatenie !!!! kazda dula si pocita inu sumu, najlepsie je sa s viacerymi stretnut, a vybrat si tu, ktora ti bude najviac vyhovovat. myslim, ze take 3 mesiace pred porodom si zacat hladat dulu je optimalne, ale mozes kludne aj skor, kolko sa s nou budes stretavat, je uz len na tebe, my sme sa stretli asi 4x, pozicala mi zaujimave knihy, prebrali sme si relaxacne polohy pri porode a prebrali sme ako si porod predstavujem.

stardust
29. nov 2011

@sambika a kolko si ty platila za dulu?

sambika
29. nov 2011

ja som neplatila nic, bola som jej prvá mamička, takže som to mala grátis 🙂 ale napriek tomu, ze to bolo pre nás obe "poprvé" dopadlo to super, a bola som s nou velmi spokojná

kuratko
29. nov 2011

Ja som prvy krat rodila bez a druhy s dulou, a velmi si chvalim, aj ked moj porod bol rychly, velmi mi pomohla, som rada ze som ju tam mala.

zuzka_skolkarka
autor
27. jan 2012

ja este neviem presne,ale okolo 100eur by som mala platit dule a to sa stretneme pred porodom,pride k porodu a aj v sestonedeli mi pride pomoct 🙂

denaalubos
2. feb 2012

@zuzka_skolkarka @kuratko @sambika @stardust @bambi2 baby ja som len dnes sa zacala zaujimat o duly a prislo mi to super mat niekoho takeho pri porode a aj potom kto pomoze...rodili ste niektora v TT alebo na Kramaroch alebo sa este len chystate? Ze by ste skusili niekoho odporucit? 😒

monika15
2. feb 2012

@zuzka_skolkarka
skus sa skontaktovat s babmi z MK su tu duly.... som tu uz citala......

denaalubos
3. feb 2012

@monika15 a kde najdem presne tie baby?

zuzka_skolkarka
autor
3. feb 2012

@denaalubos na www.duly.sk mas zoznam dul na celom slovensku.tam si vies vyhladat tu,ktora byva v tvojom okoli.je to vyborna pomoc a podpora pri porode hlavne tu u nas na slovensku,ak ti ju dovolia v nemocnici.drzim palce 😉 a dula pomaha aj oteckovi pri porode 🙂

kuratko
3. feb 2012

@denaalubos ja odporucam @dulkagabulka ,je z TT , bola pri mojom porode. 🙂

monika15
3. feb 2012

@denaalubos presne na nu som myslela @dulkagabulka ...
a duly.sk ale skusa to pohrabat vo forume su tam aj ine.... 🙂)))

martynnka
6. máj 2012

ahojte, neviete mi poradit, ako to je, ked chcete mat pri porode aj otecka a aj dulu? da sa to vobec, aby tam boli dve osoby? vsade uvadzaju, ze na kramaroch len jedna sprievodna osoba...

magdal1
9. máj 2012

@zuzka_skolkarka ahoj, vidim,ze si z KE... ak mas chut pridi bud,. sobotu 19.5. na tuto akciu,,,organizuje ju prave dula a spoznas tam aj dalsie zeny...
http://cestazeny.sk/

je tam plagat na akciu Aby zeny vedeli. 🙂

teraz som si vsimla,ze uz mas babatko , tak aky bol porod, bola si s dulou?

magdal1
9. máj 2012

@martynnka viem,ze v TN sa to da ci aj v BA, to neviem

dulkagabulka
9. máj 2012

@martynnka ja neviem, či v TN, ale v TT sa to da 🙂

zuzka_skolkarka
autor
10. máj 2012

@magdal1 mala som pri porode dulu aj otecka...bez nich by som to len tazko zvladla...mne velmi pomohli!!!

magdal1
10. máj 2012

@zuzka_skolkarka tak to je super, ze si mohla mat oboch 🙂

petra1402
17. júl 2012

Ahojte viete mi poradit konkretnu dulu s ktorou mate skusenost z BA? s muzom sme sa dohodli ze nebude pri porode tak som sa rozhodla pre dulu za typ dakujem 🙂

nicebaculka
9. aug 2012

co je to dula???

evening_star
9. aug 2012

@nicebaculka www.duly.sk Tam to máš všetko pekne popísané...🙂

nicebaculka
9. aug 2012

@evening_star vdaka 🙂

eunomia
8. jan 2013

@petra1402 Ahoj, nasla si nakoniec tu spravnu dulu? Dufam, ze porod prebehol v poriadku a rychlo sa zotavujes.

petra1402
8. jan 2013

@eunomia ahoj našla ake partner sa nakoniec rozhodol byt pri porode takze som sa snou ani nestretla 🙂 ale je veľmi dobrá svetluska.sk ;)

eunomia
9. jan 2013

@petra1402 dakujem,za odpoved, idem kuknut 🙂.Zelam vsetko dobre.papa

dulkagabulka
10. jan 2013

Ako sme s pôrodnou asistentkou Zuzkou, dulou Zuzkou a mamičkou Saškou v TV LUX o sile blízkosti rozprávali..
http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/zenske-...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre