Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

dadkka
23. jún 2009

Rada by som sa spitala,co potrobujem na vybavenie rodneho listu kedze budem rodit tu tak rada by som si ho vybavila tu na ambasade ale mam v tom totalny hokej,mohla by ste mi to niektora aspon trosku objasnit a tiez ci musim ist do Londyna osobne a lebo sa to da riesit postou.d
ik 🙂

adoracion
23. jún 2009

musis tam ist osobne a ak nieste zosobaseny aj otec dietata.. a vsetko mas na stranke slovenskej ambasady v londyne plus tuna v temach len pohladaj ... na modrom konikovi ..

munu
23. jún 2009

peppapig - pocuvla som ta a zavolala som tam dneska rano.. tak mi povedali, ze mam prist aj tak a povedat to tej doktorke, ku ktorej pridem a ze uvidi, co sa da robit, popripade si s nou priamo tam dohodnem iny skory appoitment.. zaklamala som, ze o 2 tyzdne idem na dovolenku, takze to musi byt co najskor, ak sa da tak prinajhorsom buduci tyzden..povedala som jej, ze to mam teda strasnu smolu, ze uz 6 tyzdnov cakam na ten appoitment a ze teraz dostanem kramy.. tak ma upokojovala, ze to nevadi, ze mam prit, ze oni tam robia kazdy den, tak sa to vyriesi nejako... tak som pokojnejsia trochu, no ale aj tak uvidim, co mi zajtra povie priamo ta doktorka...

drzte palce a dakujem za podporu peppapig aj magiska 😉

dadkka
23. jún 2009

adoracion-dakujem za radu,hned som si to pozrela a je tam toho viac nez som si predstavovala,tak mame sa naco tesit.Este jednu vec by som sa chcela opitat odkial to tlacivo na zapis dietata do matriky a tiez mam nejasno s tym apostille,mozem to vybavit postou alebo musim si pre to potvrdenie osobne a ked postou ako dlho to trva?A na SVK ambasadu musim ist aj s dietatom ci iba rodicia?asi sa moc pitam,no vopred vam pekne dakujem za radu velmi mi to pomoze 🙂

saza007
23. jún 2009

munu - ty mas teda pech ☹ dufam, ze doktorka bude mila a pochopi ta a ak sa nebude dat teraz nic robit tak ta preobjedna co najskor. Prinajhorsom aj zopar slziciek vytlac, vsak uz si dost dlho cakala 😢

wild.horses
23. jún 2009

munu... drzime palce na zajtrajsok. Ja by som do toho teda nesla, bala by som sa, ze to potom bude este horsie 😒

apostilu sme vybavovali postou, trvalo to asi 2 tyzdne kym nam to prislo. Oficialne si na to davaju 3 tyzdne, pokial si teda dobre pamatam. tlacivo na zapis dietata do matriky- tusim je na vytlacenie na stranke ambasady, ak nie, davaju ho rpiamo k vyplneniu na ambasade. Dieta nemusi ist s vami, ale kedze musite ist obaja, asi nemate moc na vyber, leda ak mate niekoho na opatrovanie...

zajtra ideme do nemocky aj my 😖

munu
23. jún 2009

saza, no to ti poviem teda... ma skoro trafilo vcera vecer, ked som isla na wecko a som zbadala krv...som nevedela ako sa volam v tom momente...tak jasne, ze musim zahrat nejake divadielko, ze mi to uz na psychiku ide alebo co... ze uz to dlhsie neznesiem takto, alebo co ja viem.. daco vyskusam... 😉

dadkka
23. jún 2009

wild.horses-dakujem za radu tak to som rada ze nemusim po tu apostillu osobne.A co si tam posielala iba ten papier z register office ci nieco viac,myslim nejaku ziadost o potvrdenie alebo aj nejaky poplatok?A potom ked mi to pride tak s tymto na svk ambasadu kde si uz vybavim rodny list?Mam strasne daleko do Londyna tak preto chcem si byt ista ze budem mat vsetko co potrebujem.Diky moc,ste zlate 🙂

eviska83
23. jún 2009

Ahojte
munu-drz sa
wild.horses- na co idete do nemocky?
dadkka- http://www.fco.gov.uk/en/about-the-fco/what-we-...
tu najdes vsetky info ohladom legalizacneho uradu.nam to prislo tiez za 2 tyzdne.My mame za sebou druhe ockovanie.nase vahy -Adam6370g Evicka:5760g 🙂

adoracion
23. jún 2009

dadka ten rodny list plus postal order na 33 libier plus tvoju adresu mne to prislo postou za tyzden ale posli to special delivery radsej.. a pytat sa sa pise s tvrdym y 🙂 dieta ti netreba sak sa este nevie podpisovat 🙂

peppapig
23. jún 2009

Dusanka, tak zatim je to na dobre ceste, vsak uvidis, dobre to dopadne, drzime pesti zitra!!! Jinak tady je treba lhat a vymyslet si co se gp's tyka, to s dovolenkou jsi zahrala na jednicku, i me to uz jednou takhle vyslo 😉

dadkka
23. jún 2009

dakujem vam baby velmi ste mi pomohli!dufam ze to vsetko zvladnem. 🙂

munu
24. jún 2009

wild horses dakujem 🙂 a vy preco idete do nemocky dneska? alebo ste uz boli? 😕 co sa stalo?

Vendulko dakujem velmi za podporu, aj ze na mna myslis... dufam, ze to vsetko dobre dopadne a ze ma daju do poriadku... 😒

eviska dakujem aj tebe 🙂

munu
24. jún 2009

inac, dneska o 15.30 mam appointment...

eviska83
24. jún 2009

munu - tak to na teba budeme vsetci mysliet,Matko Ti krasne rastie 🙂 🙂

wild.horses
24. jún 2009

buducu stredu o 7:30 ideme na operaciu pruhu 😔
Este stastie, ze som veterinarka a ''diagnostikovala'' som ho okamzite, ved ta GP mu to nevedela nahmatat. No a druhe nastatsie, pediatricka v nemocnici nebola anglicanka, inak by sme cakali este roky, kym sa na to prijde 😀

munu
24. jún 2009

tak ma spravy... sice som uz davno doma z nemocnice, lenze az teraz som sa dostala k internetu...

prisla som tam, bola som objednana o 15.30 a zobrali ma az o 16.45... no to by tak nevadilo... ale co ma prekvapilo bolo, ze mi to nevypalovali, ale ten kus masa, co mi trcal z tamad mi doslova vytiahli zaziva, bez nejakeho znecitlivenia z toho miesta po zasiti a na konci odstikli... takze to mam vybrate vonku uz a vraj do tyzdna budem zahojena.. tak aspon jedna dobra vec, len aby to tak aj bolo...
neprajem ani nepriatelovi tu bolest, ked to vytahovali von, som to predychavala ako blazon.. som si pripadala ako pri porode, ked som predychavala kontrakcie... no proste otras.. ale som stastna uprimne, ze to mam za sebou a uz ich viac nechcem vidiet.. nikoho z gynekologie... dufam teda, ze nebudem musiet a ze sa to vsetko uz pekne zahoji.. tak vam dakujem vsetkym, ktore ste ma podporovali, velmi mi to pomohlo, ze ste na mna mysleli a drzali mi palce... snad uz aj ja budem mat stastie tentokrat a pekne sa zahojim ako kazda zdrava mamicka po porode 😉

peppapig
25. jún 2009

☹ munu, jsi teda statecna to matka!!! Jak to popisujes, vubec si to nedovedu predstavit!!! Proc ti to neumrtvili?? Ptala ses jich, kdyz to tak hrozne bolelo a bez u umrtveni proboha, kde jsme, ve stredoveku?? No ale hlavni je, ze uz to mas za sebou a hlavne ze te vzali i pres period 🙂 A ted uz prejeme jen spravne zahojeni, at uz na to muzete s muzikem konecne vlitnout 😀 😀 😀

wild, s temi gp's je tu fakt na nic (samozrejme ne vsichni jsou stejni). Tak vam drzime pesti, at je maly v poradku!!!! Muj muzik uz snad 4 mesice kasle, podle me nabeh na astma (ikdyz nekouri, ani nema diagnostikovane zadne alergie), v noci a rano hrozne sype, tezko se mu dycha a tak jsem mu dala dychnou z inhalatoru (mam to kdyz jedu k nasi, neb jsem alergicka na kocky atd) a hned mu to prestalo. GP mu minuly tyden rekla, ze to ma jen vodu v nosnich dutinach a ze to ho v noci drazdi, dala mu kapky do nosu, bloody hell!!??? Tak jsem mu udelala dalsi app a bude tam chodit kazdy tyden dokud se na neho poradne nekdo nepodiva, je to hrozne frustrujici!!

munu
25. jún 2009

peppapig - ani si to nepredstavuj.. ved vies ake to je dole citlive vsetko, tak a bez lokalneho umrtvenia to robit... ja som pytala nieco na znecitlivenie a ona, ze ok dame ti nieco... len pojdem este pre jednu kolegynu a poradime sa, co s tym ok?
ja ze ok, tak teda isla a prisla s jednou lekarkou este a ta sa so mnou ani nebavila... hned vzala k sebe nastroje, co potrebovala a uz to z tamad vytahovala... aj jej som hovorila, ze chcem nieco na znecitlivenie, tak sa mi dostalo len odpovede, ze dyyyyychaj zhlboka dyyyyyychaj a uz to bude hotove.... tot vsjo... chvalabohu, ze to mam za sebou...

peppapig
25. jún 2009

Dusana, ja bych si na tu lekarku sla ztezovat nebo na obe a na jejich pristup, klidne bych to poslala i pisemne. To je hnus!!

domi123
25. jún 2009

ahoj tehulky a maminy.
mala by som otazocku na vsetky tehuly ale aj maminy ktore vybavali healthy start - vyplnila som application form a zaroven aj vytlacila a treba tam podpis midwife,chcem sa opytat ci nestaci dolozit maternity certifikat co mi dala midwife??
dakujem

adoracion
25. jún 2009

urcite nie domi maternity certificatje na nieco uplne ine treba ti ho kvoli praci a priznanie materskej dovolenky!

peppapig
25. jún 2009

Teda, ja nevim ani co to je 'healthy start' and 'maternity certifikat' (ja zadny dukaz o tehu nemela, jen tu slozku s udajema) ???

domi123
25. jún 2009

dakujem zienky.

a este by som mala nieco na srdci tie benefity s vybavuju az ked sa babo narodi?ci sa da nieco aj pred porodom?

domi123
25. jún 2009

babenky este by som potrebovala,nevedel by mi niekto pomoct?treba mi papier do prace ze kedy nastupujem na matersku nema to nahodou niekto ulozene aby mi poslal example? vdaka

eviska83
25. jún 2009

domi- benefity sa vybavuju az po nar. dietata ,ale o maternity grand si mozes poziadat 11t pred planovanym terminom,teda ak splnas podmienky.mala by ta o tom inf. aj midwife.
peppapig- ty si nemusela davat zamestnavatelovi maternity certifikat?
munu- no to je priserne,ale hlavne ze to uz mas za sebou 🙂 prajem skore vyliecenie
wild.horses- a kde mate pruh? mysli pruh ako hernia?

peppapig
25. jún 2009

eviska...ja jsem asi vul, ale vubec si na zadny mat.certifikat nevzpominam. Jak to vypada a kdo to tehulkam vydava. Ja si jen pamatuju, ze area managerovi jsem se rozplakala v objeti, tak se ptal, ze co se deje a ja na to, ze jsem tehotna a co ted 😀 (jej to uz je tak davno). Pak nasledoval risk assesment a pak jsem jen vyplnila nejake firemni forms na to, kdy zacnu mat leave. fakt si na nic jineho nepamatuju 🤐 ja uz budu tehule znova, budu se tu ptat jako kdybych tu nikdy nezila 😎

wild.horses
25. jún 2009

munu.. na tvojom mieste, by som to tak nenechala, ziadala si predsa o lokalku a oni ti ju bez vysvetlenia nedali a bez tvojho suhlasu ti to robili bez nej... drzim palce, nech sa to cim skorej zahoji. muselo to byt strasne bolestive... 😕

eviska... malinky ma inguinalnu herniu, cize pruh na slabine. Bohuzial, nie je to pruh na pupceku, ktory sa casto upravi aj sam...
hmmm.
ako dlho prespia cez noc evka s adamkom?

eviska83
25. jún 2009

peppapig- to si sa urcite rozplakala stastim,vsak? 😀 😀 😀
wild.horses- ☹ ☹ ☹ chudacik ,asi dost place,co?drzime palceky
Evka mi spi od 21.00- 5.00 az 6.00,Adam od 21.00-3.00(nakrmim 10-15min.) -7.00.Takze pohoda. 😀

wild.horses
25. jún 2009

praveze neplace vobec, naozaj len velmi vynimocne, ked chce ist na ruky alebo ho uz nebavi hracka, s ktorou sa hra. Vybehlo mu to akurat na moje narodky-pekny darcek od neho 😀 , potom som to nahmatala este asi 2 razy a teraz to nahmatas, ale sa musis velmi sustredit 🙂 😉 No bohuzial, je to tam a uz sa s tym neda nic robit. Pocas celeho cakania na ten appointment,(asi 5 tyzdnov) som verila, ze sa to upravi same 😎 , ale dobre viem, ze sa to neda. No obcas je pekne v nieco verit 😅
Spinkaju krasne. Mini D spava od tej deviatej 6 hodin a potom krmime kazde 3 hodky pocas dna. No v tomto teple chce niekedy aj po hodinke si cucnut. Meria 66 cm, bude to asi velky chlapik 😀
Tak sa majte pekne, idem kukat panelacku a potom kupat maleho. Tie kupele mu budu po operacii chybat.
Chodievate niekto s mimi na baby massage alebo plavanie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre