Pozrite si záznam z pôrodu z cudziny

maca_p
28. aug 2013

i takto sa to da. special doctor https://www.facebook.com/photo.php?v=4913448909...
neostane jedno oko suche po vzhliadnuti. skoda, ze som to nevidela pred prvou sekciou 😉

happyfrog80
30. aug 2013

@briketa mimo temu bola si v Naples FL?planujeme floridu a neviem ci to stoji za to tam ist ,do Key West este ideme .Dik 😉

briketa
30. aug 2013

@helencek ATB nedavaju vonku praveze vobec, to ta musim opravit. a odpinkany nie je nikto kto si normalne otvori usta a s lekarom normalne komunikuje.
neviem preco sa hned vsade ide do extremov. zazila som skvelych lekarov na slovensku aj vonku. a zazila som nanic lekarov aj na slovensku aj vonku.

mariuskaa
30. aug 2013

Musím sa zostať @tova lebo mám rovnaku skúsenosť. Viem ze to čo je normálne v USA je nadštandardné a za priplatok na sk. Samostatná veľká pekne zariadenia izba, kde sa aj rodí. Posteľ sa dá polohovať až do sedia nohy nižšie. Pri sebe môžeš mat kolko ľudí chces. Nie žeby ja som tuto možnosť využila. Ale ked niekomu pomôže 10 rodinných príslušníkov prečo nie. 😀 Ziadne uplatky neexistuju. Je pravda, ze Platíme dost mesačne za zdravotnú poistku pre 3 člennu rodinu. . Ale Toto je štandard aj pre prisťahovalcov bez akejkoľvek poistky. A hlavne ma nerodi niekto cudzí ale ten s kým som trávila celých 9 mesiacov v poradni. Žiadne divadlo ako monča napísala.
Niektovspomenul ze lekári na sk nemajú svoj deň a ze sú otráveni takými tromi hysterkami pred tebou a ze to ich ospravedlnuje aby sa chovali tak ako sa chovaju. Ty rodiš len raz (2,3) za život a je hrozne ze lekár sa nespráva na úrovni a nepomáha ti mat čo len najkrajši zážitok z pôrodu. Lekár ma byt profesionálny, jeho osobne problémy alebo únava idu bokom.
N sk sú možno super odborníci, (niekedy možno lepší ako inde) ale často chyba ľudsky prístup. Beru ľudí len ako prácu. Ale ako ľudí, živých! Nehovorím o všetkých ale o väčšine. Nechajú ľudí trpieť aj ked nemusia. Niektore úkony sa robia bez umrtvenia a v zahraničí sa umrtvuje a nenechaju ťa trpieť. (Vid lumbalna punkcia, bolestivé zákrok na sk bez umrtvenia!)
Zabúda sa ze lekár ma prácu kvôli mne. Ja jeho platim (nie osobne) a on je tu od toho aby pomáhal mne. Ked sa mi nepáči alebo je arogantný ja ho môžem vymeniť. Na sk sú lekári BOHMI. 😕 co povedia je svate.
V Niektorych zahranicnych krajinach sa chovaju k nám tak.

mariuskaa
30. aug 2013

Áno
@briketa aj ja som na nic zažila aj vonku. Ale neni problem vymeniť ak sa mi nepáči.

tova
30. aug 2013

@monika15 jaj to som nevedela ze ked das niekomu lajk, tak teraz vsetky jeho prispevku tu budu blikat na cerveno. Skusam to odblikat uz dlhsie.

tova
30. aug 2013

@briketa nevedela som,z e v CA je to bezne ist na druhy den domov, lebo tu na east coast ked sa rodi prirodzene ide sa na 3 den domov a cisarsky na 4 den. A to mam xx kamaratiek co rodili. Ja som rodila v stredu, isla som domov v nedelu vecer. Oni to robia aj koli tomu, aby sa v nemocniciach nerozsirovali infekcie ak tam pacient lezi dlhsie ako ma. Este som si spomenula v inych temach ze na sk zeny lezia po cisarskom 24h. az potom vstavaju tak mna dali na nohy po 12 hod. a zatial tych 12 hod. hned ako som prisla na izbu mi nasadili na nohy nejake masazne vankuse aby som nedostala trombozu. TV a telefon je tiez samozrejmost, polohovaci apostel aj s intercom kde staci stlacit gombik a hned je pacient spojeny so sestrickou. Raz som stala pri posteli a prislo mi na odpadnutie. Stlacila som gombik, povedala ze mi je blbo a v tom momente vbehli do izby 3 sestricky. Mne bolo az do placu ked som na sk bola pozriet babku v nemocnici a oni tam 4 zeny na komunistickych posteliach v malej izbicke bez tv, kde cez stred presiel len 1 clovek a kazda mala svoju 1l falsu od koly naplnenu cajom. A klima v nasich nemocniciach je tiez samozrejmost to hadam tu ani neni verejna budova bez klimy.

briketa
30. aug 2013

@tova ano, poobede sa narodil, rano som isla domov. Dcera sa rano a v podvecer som na ziadost isla. Najmensi bol sekcia, tam som bola styri dni, koli krvnym transfuziam. Mala som kriticku stratu krvi.

tova
30. aug 2013

@mariuskaa este dodam ze u nas po kazdom ukone v nemocnici, utz, odborne vysetrenie, pobyt v nemocnici, atd. pride domov (vypadlo mi slovo ako sa to vola je pol noc, slabsie myslim) letak s otazkami ako sa mi pacil pristup lekraov, sestrier , ci vsetko bolo ok, bepecnost, cakacia doba, ci utlmili bolest atd v predplatenej obalke. Oni to potom eviduju a zvysuju kvalitu a spokojnost sluzieb.

tova
30. aug 2013

@briketa isla si na ziadost prve dva? alebo je to standard ze pustaju hned domov? lebo na ziadost sa da asi aj na sk, a tu tiez pri akejkolvek hospitalizacii sa da odmientut liecba a ist domov na vlastnu zodpovednost. Kamaratka tiez rodila pred 2mes. a stratila dost krvi, rodila cisarskym ale bola ok a isla domov na 4ty den. Mne sa v nemocnici praveze pacilo a pytala som dr. aby ma tam nechali dlhsie, ved o deti bolo postarane ked som si chcela oddychnut, jedlo nosili na izbu, chodli za mnou len navstevy a doma to uz bol iny kolotoc, na vsetko sama.

mariuskaa
30. aug 2013

@tova Questionnaire? Survey ? 😎

mariuskaa
30. aug 2013

@mariuskaa ja som bola 2 noci v nemocnici po pôrode. Utorok pôrod a štvrtok poobede domov.

tova
30. aug 2013

@mariuskaa lol ano patient satisfactory survey.

zeriempizzu
30. aug 2013

@monika15 lekarov nikam nehadzem. Na SK sa stretavam s pristupom "ja som boh a vy ste len pacient, bude podla mna" - to je fakt. A porovnavam nemocnice celkovo. Tie su hnus. Ziaden cudzinec by ti po tyzdnovom pobyte napr na internom na SK nepovedal ze je spokojny. Nikdy.
@aristka lebo je to tak.

zeriempizzu
30. aug 2013

Kym ste na SK zdravi a k lekarovi idete na vysetrenie ci kontrolu a ignorujete pristup, da sa to prezit. Ale ak mate to nestastie ze ochoriete a skoncite v nemocnici, sanca ze odtial vyjdete vobec sa dramaticky znizuje. Spina, otrasne budovy bez klimi, nulovy zaujem zamestnancov, nulova ludska dostojnost pre pacienta, diskriminacia starsich ci "inych", lenive sestricky, vikendy kedy sa nerobi nic ani urgente operacie, ziadna sanca rodinneho prislusnika dostat sa k informaciach o zdravotnom stave ci par slov od osetrujuceho lekara... Ach HOROR!!! a to som ani nezacala pisat detaily skusenosti. Je mi do placu ake to ie a este viac ked ludia zatvaraju oci ze je to na SK tak a radsej kritizuju system inej krajiny.

lucyliena
30. aug 2013

smutné - autorka pridala krásne video, ktoré bolo pozitívne a veľmi milé a vy sa tu už zase len hašteríte a nadávate, aké je to na SVK strašne zlé...ja som sa dva krát stretla s úžasným prístupom na gynekologickom oddelení, kde som bola hospitalizovaná, pričom sestričky i lekári boli zlatí, ochotní a veľmi ústretoví. V nemocnici však človek nie je na relaxačnom pobyte, treba chápať pravidlá inštitúcie, v ktorej sa človek nachádza a najmä to chce dávku tolerancie a pochopenia. Každý by sa mal vždy na vec pozrieť nielen zo svojho pohľadu, ale aj z pohľadu opačnej strany...a budem krutá, ale pri správaní niektorých pacientiek by som ich s radosťou aj sama nakopala do zadku, lebo úctu by mal mať človek ku každému človeku bez ohľadu na jeho postavenie či je to upratovačka, sanitárka, sestrička či lekár...

zeriempizzu
30. aug 2013

A este k milej trishi a jej komentaru o tom ze porod nie je o sampanskom. A preco by nemal byt?? Ved porod nie je chorobny stav! A nezasluzime si ako zeny sampus po tom vsetkom? Miesto toho sa nam na SK dostava zachodu bez toaletaku, medikov co nam v najintimnejsom momente pozeraju do vaginy bez nasho povolenia a neprivetivu zdravotnu sestru - ved to je lepsie ako sampanske a steak, tak co by sme to chceli menit!

zeriempizzu
30. aug 2013

@lucyliena a na co je clovek v nemocnici? Aby s nim narabali ako s cislom? Aby si ho nevazili a spravali sa k nemu ako k dobytku? Nie je zrelaxovany pacient lepsi pacient - pre kazdeho.
"Pravidla institucie" ano tak to na SK funguje. A nebodaj by sme chceli nejake prava na nieco.

briketa
30. aug 2013

@tova na ziadost som isla v ten isty den domov. normalne standart som isla domov tak ze som neskoro poobede rodila a na druhy den rano isla domov.

bronia13
30. aug 2013

ja som rodila cisarskym a pri prvom manzel mohol pozriet spoza plachty len ked drobca vyberali, ked som rodila Sasku tak bol iny doktor a pri nom mohol manzel stat a pozerat cely porod, ja by som asi odpadla 😎 v nemocnici nam bolo ako na dovolenke, malu mi nosili len na krmenie a ak som chcela ju mat pri sebe ale na noc som ju davala sestrickam aby som sa vyspala 😉 , manzel bol s nami cele 4 dni aj tam prespaval na roztahovacom gauci a na izbe som bola sama, mala som asi 7 stranove menu a mohla som si objednat jedlo 4 krat za den co som chcela a posledny den nam urobili obed pre doch a mohli sme si vybrat steak alebo najaku rybu, samozrejme ze sme si vybrali steak 🙂 , tak nam to pekne naservovali a este na stole bola aj ruza pre mna, no nieco super!!! a potom ked som odchazala tak mi este dali preukaz na manikuru! doktor mi sice nespieval ale kazdy den sa prisiel na mna pozriet ci som v poriadku, mala som svojho doktora cele tehotenstvo a aj on mi naplanoval cisarsky, ak by som zacala predcasne rodit tak by len jeho zavolali k porodu nie niekoho nahradneho... inac rodila som aj na SK ale radsej nebudem pisat 😝 😠 dopadlo to hrozne zle

happyfrog80
30. aug 2013

@bronia13 ja som este nerodila nikde 😀 ale z rozpravania mam dost no a v US to mate fakt bombove normalne zavidim ,v UK taky standard nedostanem ale aspon budem mat milsí personal nez by som ho mala na Sk .U nas na Sk je nemocnica s mladym personalom a ked uz tam dakoho odvezu tak sa uz nevratia 😀.Mne tam tak ostali 2 dedkovia a babka.

zeriempizzu
30. aug 2013

@happyfrog80 aj v Uk dostanes US standard len to je uz v sukromnej nemocnici. V statnej steaky nedavaju, ale inac vsetko ostatne dostanes, i toaletak 😀

happyfrog80
30. aug 2013

@zeriempizzu hej?to som rada 😀 sampus nemusim z toho blinkam 😀 ale 100% viem ze mam narok na vporod vo vani ,ak to stihnem 😀,co sa na Sk tusim priplaca v Hlohovci ci uz to je vsade na Sk?

zeriempizzu
30. aug 2013

@happyfrog80 na SK sa za vsetko priplaca - a to i napriek tomu ze platime odvody do zdravotnych poistovni. V UK neplatis ziadne priame peniaze na NHS a i tak mas zdarma pristup k slusnemu standardu a nejlepsim odbornikom na svete.

mimikas
30. aug 2013

@happyfrog80 ak si na SK zaplatis uplny nadstandard, este stale sa nedostanes ani na polovicu toho co dostanes v UK ako standardnu starostlivost.

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maca_p
autor
30. aug 2013

@monika15 tebe som uz raz povedala, aby s poriadne citala moje prispevky... nenapisala som, aby neprispievala, ale ci ju nechce opustit... takze read properly again ms. clever!

maca_p
autor
30. aug 2013

@briketa aj tu na SVK, ked ides na jednodnovu chirurgiu, tak ides domov hned v ten den, alebo na druhy den podla zavaznosti opky, len si to priplatis v sukromnom centre. alebo, ak chces zostat dlhsie, lebo sa necitis dobre, tak sa priplaca lozko/den.

jednodnove sekcie sa u nas nerobia. tiez by som sla hned na druhy den domov....

cejara
30. aug 2013

@maca_p musela som to hneď vypnúť, keď začali spievať. Som v práci a rozplakala by som sa 🙂 Milééé. Doma si to pozriem určite celé 🙂

dasamo
30. aug 2013

Ja som zazila nieco podobne 15.8.2013. Ked sa narodil tu na SK v BA u Kocha nas syn. Manzel bol cely cas pocas sekcie pri mne, hladkal mi hlavu, sedel za mnou. Perfektny tim lekarov, sestier. Sice sa nespievalo, ale bola tam uvolnena, prijemna atmosfera. A po sekcii o 01.30 ostal manzel so mnou. Nezabudnutelny zazitok. Vsetko som ovela lepsie zvladla v porovnani s prvymi dvoma sekciami. Sekcia bola vo stvrtok v noci a domov sme isli v pondelok.

slniecko77
30. aug 2013

@zeriempizzu neviem ci si zila alebo zijes v UK ked si dovolis mat taketo silne tvrdenia slovenske versus UK zdravotnictvo. Co sa tyka zubara, ja osobne som mala skusenist aj s uplne nekvalitnym a perfektnym zubarom, absolutne nekvalitna a neschpna bola Spanielka a uzasny zodpovedny zubar ktoreho mam doteraz je Rumun madarskeho povodu 😉 co sa tyka sukromnych zubarov, stoja "slusne" peniaze a nie je pravidlom, ze ked je zubar sukromny je aj odbornik..
Co sa tyka zvysku NHS, ano ma svoje limity kedze je zdarma a dostupne vsetkym..no mne prekaza mnoho veci, ale to mi prekaza aj na SVK zdravotnictve..hlavne korupcia 😝
V ziadnom pripade by som si nedovolila nadavat a suspendovat slovenske zdravotnictvo,aj ked ma rezervy a obrovske rezervy ma aj NHS 😉 nebudeme si klamat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre