Problém "epi" a Covid situácia

tiphanie
28. feb 2021

Ahojte dievčatá, viem, že je tu už pár diskusií, tak ma hneď nezhejtujte, že mám ísť pohľadať v starších diskusiách 🙂 nenašla som tam ale úplne tak odpoveď, keďže sa jedná o aktuálnu
covidovú situáciu. O 4 týždne mám termín a pôvodne som chcela rodiť na Antolskej, čo mám zapísané i v knižke. Avšak po poučení anesteziológom minulý týždeň som zistila, že nato, aby mi bola podaná EPA, tak by som musela rodiť od 7-15 v pracovné dni (lebo sú na covid oddeleniach, čomu čiastočne rozumiem) :( viete, epi teraz chcem hlavne kvôli tomu, že som prvorodička a vyzerá, že malý bude mať vyše 4kg...teraz v 36tt ho odmerali na 3,500g (viem, že tam môžu byť odchýlky) 🤦🏻‍♀️... dievčatá, som vydesená, zhrozená, už som si aj poplakala, že ako toto zvládnem bez epi a vôbec strach že neprejde pôrodnými cestami, pretože mám užšiu panvu :( no a teraz tá moja otázka - počula som, že ružinov dáva epi bez problémov, čo si chcem zajtra overiť, ale v prípade, že áno, tak ma môže partner zaviesť do pôrodnice ružinov bez ohľadu nato, že mám v knižke uvedenú antolskú? Na pásy začínam chodiť tento týždeň k svojmu gynekológovi. Mala by som chodit do ružinovskej nemocnice - je to podmienka? Myslíte, že môžem zavolať zajtra do ružinova na oddelenie a popýtať sa na toto? Ďakujem za každú radu 🙂

pribinak
28. feb 2021

@tiphanie rodiť mizes kdekoľvek

michaella24
28. feb 2021

Ja som bola síce len v podobnej situácii v inom meste, môj gynekológ ma poslal už aj na prvú poradňu do nemocnice v Galante - kde som pôvodne chcela rodiť, lebo som to mala bližšie, ale tam to aj mimo covidovej situácie presne takto s epidurálom funguje - ak je mimo pracovnej doby, možno ho nebude mať kto pichnúť a tiež ma každý strašil veľkým dieťaťom. Takže som sa úplne vysedená rozhodla ísť rodiť do Trnavy a absolútne nikto to neriešil, ak sa opýtali, normálne som odpovedala, kvôli čomu to bolo a viac to nikto neriešil. Tiež som sa takto rozhodla, dokonca neviem či nie v 38tt, proste na poslednú chvíľu. A dobre som urobila, nebudem ti klamať, predpovede sa naplnili a trápila som sa od prvej kontrakcie 20 hodín, nevedela som malého dostať von, pôrod nepostupoval a kontrakcie boli šialené. Epidurál mi dával aspoň čas si oddýchnuť. Verím, že budeš mať viac šťastia ♥️

loginexistuje
28. feb 2021

mozes ist aj do ruzinova ale moze sa ti stat uplne to iste tam su tiez covid oddelenia a zachrana zivota ma prednost pred tlmenim bolesti pri porode

nekonecna_katastrofa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_266
1. mar 2021

@tiphanie rodiť môžete kde chcete, pokial nemáte zamestnaného lekára, a neviem či to pomôže, ale dá sa väčšie dieťa porodiť aj bez epi, ja som tak teraz vo februári porodila chlapca s hmotnosťou 4400 g 🙈a pri meraní panvy som mala hraničné rozmery

kiki68
1. mar 2021

Ja som taka uzka pomerne a preto som musela cez 40 minut tlacit maleho, dieta 53cm a 3700 g skoro. Proste maly medvedik. Islo to bez epi, uz ju ani nechceli podat po otvoreni na 10 za hodinu a pol. A dalo sa to. Vies ono ta epi sa musi podavat s oxytocinom ( aspon tak mi povedali) a ten ja nesmiem. Takze nakoniec mi nedal nikto nic a bolo. Ono to zase az tak hrozne neboli ten porod . Akoze boli to fest, ale vydrzis to. A teda vela porodov je v noci, jedine ze si to das vyvolat a nejako to stihnu. Ja som rodila tak, ze nech to stiham kym sa slnko otoci o tretej na tu stranu, kde som rodila. Neznasam teplo 😂 a bol jul

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre