Prsia po pôrode

matveja
13. jún 2012

baby, som rok po pôrode a prsia mám ochabnuté ako " stará žena "...kojila som dcérku 4 mesiace a musela som ju odstaviť, lebo som mala " zelenkavej farby " mlieko a malá mala potom problémy keď sa najedla, veľmi zvracala. Mlieka som mala veľmi veľa, musela som si odsávať a vylievať a asi po 2 týždňoch sa mi laktácia zastavila. Mala som prsia 4 až 5 a teraz mám ovisnuté 2- 3- jky. Čo s tým môžem robiť ?

dadis
13. jún 2012

@matveja podla mna nic s tym nespravis, jedine si dat chirurgicky zmensit prsia. Ja som si na prsia "davala pozor", odkedy mi zacali v tehotenstve rast kupila som si tehu podprsenky nosila ich den-noc, rovnako pri kojeni som nosila podprdy non-stop...cize som +-4,5roka nosila nie velmi vabne pradlo...mladsiu dcerka sa postupne odstavila po 2 roku, ani som nepostrehla, ze by sa mi prsia zmensili, pravda je, ze su oproti kojeniu "maksie" a ani nie su take pevne ako pred tehotenstvom. Tiez si myslim, ze zlepsit sa to uz ani u mna nezlepsi a aj nevidim dovod, preco by o tak malo byt, uz nemam 20, prsia si svoju ulohu statocne odpracovali, manzela a aj mna potesia aj taketo "skromne" a on vie, ze som robila vsetko pre ich zachranu 😀 ..dolezite je, ze su zdrave...

matveja
autor
13. jún 2012

@dadis ja súhlasím, len mi pri zohnutí sa pre niečo normálne vypadávajú z podprsenky a to ma rozčuľuje, že si musím aj keď som vonku s malou v kuse napchávať naspäť do podprsenky...no asi si kúpim športovú podprsenku a budem mať pokoj 😀

amdeis
13. jún 2012

@matveja ja mam sice male prsia ale zato mi jedno ostalo ovisnute a druhe temer ako za mlada. Ked sa pozeram do zrkadla vidim jedneho optimistu trciaceho dohora a druheho pesimistu co visi. Ale dobra podprsenka to spravi vzdy. Paradne podprsenky uz bezne nenosim, neudrzia mi pesimistu, len na oslavy a podobne. Na bezne nosenie to spravila dobra podprsenka co sedi a mozem robit aj stojku, kozy sa mi nerozutekaju. 😀 A okrem plastiky sa s tym vela robit neda. Leda prikladat lad aby sa zrazili - aspon na chvilu. 😎

strapco13
13. jún 2012

@matveja a aj pre ostatne info ..mliecko kedze sa tvori z krvi a v nej je vselico, moze byt biele, ruzovkaste /krvne farbivo/, zelenkaste /zelezo/, dokonca aj take akoby priesvitne a namodraste..cize to nie je dovod na odstavenie
rovnako nadprodukcia

a co sa tyka kozmetickeho a praktickeho problemu s prsiami...skus fakt sportove podprsenky ja mam od tejto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12745227&tab=3 robia peknu oporu a baba je spolahliva, nepoznam osobne, ale uz 2x som od nej objednavala a dala link inym a boli spokojni

kojim vyse 2,5 roka a posledny rok 2 deti, cize ja si mozem do normalnej podprdy tak akurat narolovat prsia 😝 ale nezhorsuje sa to dlzkou kojenia..nastastie 😀 😀 😀 😀

ale cakam ze bude odskusana metoda vpichnutia vlastnych tukovych buniek odsatych z inych casti tela a vpichnutia do prs..cize zabijem 2 muchy jednou ranou 😀 😀 😀 zatial sa to skusa riziko alergie je miimalne, nakolko sa jedna o vlastne bunky..len zatial je to drahe 😝
plastiku zatial odmietam 😝

matveja
autor
13. jún 2012

@strapco13 tak to si mi napísala fakt tak super, že som to pochopila 😀 áno, bude to pravda...no čo už narobím...už 8 mesiacov nekojím a tak je to už " pasé "....chvalabohu malá je v poriadku a prospieva má 11 500 g a rada papká všetko čo jej príde pod ruku....samozrejme ma veľmi mrzí, že som ju odstavila, mohla som ju kojiť naďalej, keby som vedela, že je farba môjho mlieka v poriadku...no už nič s tým teraz nenarobím 🙄 ďakujem pekne aj za link a pozriem sa o aké podprsenky ide, ak sa mi budú páčiť, tak aj objednám....prajem všetko dobré a ďakujem 🙂

strapco13
13. jún 2012

@matveja ak by si mala niekedy druhe babo ...stranak www.mamila.sk ..je to stranka obcianskeho zdruzenia zastresuje laktacne poradkyne na slovensku, su tam clanky venovane dojceniu, najdes tam aj kontakt na poradkyne
preto som to pisala, aj ked u teba momentalne uz pase /aj ked da sa este rozdojcit 😉 / ..ale mozno budes mat druhe..mozno si to precita niekto iny a pomoze

matveja
autor
13. jún 2012

@strapco13 zatiaľ neplánujeme ďalšie dieťatko, ale človek nikdy nevie 😀 ďakujem pekne 🙂

amdeis
13. jún 2012

@strapco13 a ako zistim svoju velkost na objednanie tejto podprsenky?

strapco13
13. jún 2012

@amdeis velkost ako nosis bezne tricka, ci topy

dadis
13. jún 2012

@matveja mozes mat problem s velkostou podprsenky..ja som si tiez nevedela najst svoje cislo, nakoniec som niekde nasla stranku venujucu sa velkosti podprsenky, tusim 80% zien nosi zlu velkost(vygoogli spravna velkost podprsenky), odvtedy si kupujem velkost 75DD - co je teda dost velky problem zohnat, vacsinou predavaju max po D a DD iba s vascim obvodom.Ak si kupim 80B, z tej mi prsia "utekaju"...teraz vacsinou nakupujem v Tescu F&F, maju tam vzdy par kusov z tejto velkosti, z ktorych si vyberiem tu, co mi naj sedi aj v predklone 😅

matveja
autor
13. jún 2012

@dadis vidííííš, to mi nenapadlo, že problém môže byť aj v podprsenke a aj v strihu podprsenky....bežím to vygoogliť a podľa toho sa zariadiť.....ďakujem a prajem všetko dobrééééééé 🙂

amdeis
13. jún 2012

Nooo velkost a tvar podprsenky je kriticka podmienka. 20 rokov som nosila nepohodlne, velke/male, skratka zle ustajnujuce. Potom som nasla jeden obchod a tam mi predavacka super poradila. A mali aj moju velkost 90B!

ada_majino
1. aug 2012

@amdeis tak ty si zabila s tym optimistom a pesimistom, tak som sa smiala, že som plakala... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre