Rodili ste cisárskym v Žiline?

lara0000
4. nov 2012

ahoj mamicky prvy krat idem rodit a idem ciasrskym v Ziline. Ma niekto skusenost ako to tam chodi a aky je postup.Dakujem

zaneta123
4. nov 2012

ahoj, dva krát v priebehu posledného 3,5 roku.Prvý krát neplánovaný CS, ale ležala som v nemocnici, druhykrát plánovaný (asi tvoj prípad) Cca tri týždne pred termínom som na pokyn gyn. sa išla objednať na CS, dostala som papiere, pobehala lekárov, dohodla typ anestézy - oba razy spinálka, deň pred objednaním nástup do nemocnice, na druhý deň cisársky rez - pokiaľ nie sú žiadne komplikácie piaty deň po CS prepúšťajú. Profesionálny prístup tak zo strany anesteziológov, tak od lekárov a aj od sestričiek, horšie (negatívne skúsenosti) s novorodeneckým oddelením. Jazvy úplne bez problémov, pri prvom trocha mokvala - ale fakt len trocha a pri druhom úplne v pohode.podotýkam nikomu som nič nezaplatila. držím palce, nech všetko dobre dopadne, pokiaľ niečo bližšie tak napíš na IP

kosska3003
4. nov 2012

ja som rodila tiez dva krat prvy bol neplanovany a druhy planovany v oboch pripadoch som sla do celkovej anestezi stazovat sa nemam na co vsetko prebehlo ok ani s jazvou som nemala problem a vzdy na 5ty dne po vybrati sponiek som sla domov treba si hlavne zobrat teda kupit elasticke obvazy na nohy ine ti netreba a mat interne a aro vysetrenie ale to istotne vies drzim palce

vivusika
4. nov 2012

ahoj, ja dva krát, obidva razy plánovane a v celkovej anestézii. Prvý v roku 2003, druhý 2008. Pred nástupom do nemocnice som absolvovala predoperačné vyšetrenia. Po nástupe samozrejme prehliadka, samotný cisársky na štvrtý deň ráno 😒 po cisárskom prvý deň na JIS, druhý deň ma preložili na novorodenecké oddelenie, na izbe som bola sama s malým - nemala som nadštandart. Malého najskôr nosili iba na priloženie, poobede mi ho už nechali na izbe a keďže mliečko som ešte nemala, chodila som si k sestričkám pre mlieko. Sestričky milé, ochotné, dr. si mňa už veľmi nevšímali, nakoľko som žiadne problémy nemala, jazva sa hojila super 😉 Domov som šla na piaty deň od pôrodu. Doktora som nemala zajednaného žiadneho ani raz, a to ma prvý krát robil Babjak, druhý krát Ficek a spokojnosť maximálna, sestričkám som až pri odchode nechala kávu a bonboniéry, doktorom nič. Takže ja na Žilinu nemôžem povedať nič zlé 🙂

rebroza
4. nov 2012

ahoj. ja este pridam, ze pravdepodobne ta tam budu chciet "uz" cca tyzden pred planovanym terminom, myslim tym nastup do porodnice. ja som mala prveho otoceneho zadockom. takze som si tam tyzden vegetila, chodila na pasy, obcas sono a potom v den terminu sup rano na cisarsky. prebehlo v pohode, bez komplikacii aj bez konexii.

voskovka
4. nov 2012

ja som mala v roku 2009 planovanu sekciu..a mala som to "vybavene" cez primara...ale ja som bola z čadce a po prvom negativnom v čadci som sa rozhodla pre zilinu a ak budem mat tretie pojdem do žiliny bez vahania...na 5ty den doma mna operovali rano o 8mej a na dalsi den ma previezli z jis na oddelenie...s novorod.odd som bola spokojna a to som bola sama na izbe uplne obycajnej a nic som nepriplacala takze som bola spokojna.....lekari aj sestry ok.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre