Rozbiehajúci sa pôrod alebo poslíčkovia

26. jan 2022

Ahojte zienky. Som prvorodička a momentálne som začala 39 týždeň. Uz asi dva dni mávam občas žalúdok úplne ako na vode a pocit na zvracanie. Včera večer som pociťovala mierne bolesti v krížoch a podbrusku no potom som zaspala. Ráno som necítila žiadnu bolesť tak som to prisudzovala tomu že v takomto vysokom štádiu je to už pomerne bežne. No potom počas dňa ma občas zabolelo v podbrušku aj v krížoch ale strašne mi začalo tvrdnutia brusko. Asi každé 3-5 minút. Fakt že strašne ako kameň je a občas sa k tomu pridruží aj bolesť. Chcem sa spýtať či je toto v takomto štádiu tehotenstva normálne alebo ide o rozbiehajúci sa pôrod. Radšej sa spýtam skúsenejších ako bežať do nemocnice a urobiť paniku s poslickami. Vopred ďakujem za rady 🙂

autor
26. jan 2022

A včera celu noc ma tlačilo na stolicu tak som bola asi 4 krát.

maria898
26. jan 2022

Ja by som isla pre istotu do nemocnice. Ja myslim ze uz to pomaly moze byt

bolarazjedna
26. jan 2022

Skus si dat teplú sprchu na bruško, políčkovia by mali prestať po teplej vode.

wevusska
26. jan 2022

Mne radil dr dat si teplu sprchu, ak su to poslickovia prejdu ak rozbiehajuci sa porod budu sa stupnovat bolesti a skracovat cas medzi kontrakciami.

lienka.7
26. jan 2022

Ja keď som mala pri prvom tehu poslickov tak to trvalo asi 2 hod.a ako zrazu prišlo tak aj odišlo. Strieľalo mi to do krizov, nemala som ze kontrakcie.
Pri druhom mi takto začínal porod. Den predtým som mala aj vytok s troskou ruzovkasteho a uz som to tak aj podvedome cítila. Bola som aj v nemocnici ale poslali ma domov ze to este nic. Všetko na bolelo. Na druhy deň som si tiež sla naobed lahnut. Zaspala som a zobudila som sa, lebo som si myslela ze mi praskla voda... bola to ale krv, na WC zo mna vyletela zátka a sli sme do pôrodnice.. do 2 hod.bola mala na svete...
Ja by som na tvojom mieste ked to neprejde sa sla dat pozrieť... za to nic nedáš 👌🍀

evica17
26. jan 2022

Ja osobne by som este nesla, pokial to nie su fakt ze kontrakcie. Mne tiez tvrdne brusko a nevyzera to na.porod, obcas to boli a tak. Uz si vravim.ze juchu je to.tu a nic :p

vanda323
26. jan 2022

Ahoj, ja som v 36. Týždni včera o polnoci som utekala na pôrodnicu že kontrakcie mám....napojila má sestrička na CTG že všetko ok....som sa cítila ako čuza 😀
Nechápem potom tie bolesti aj tvrdne mi bruško tiez

autor
26. jan 2022

Ďakujem za rady. Skúsila som teplu sprchu. Na chvíľu sa všetko vyparilo no stále pretrváva iba ten pocit na stolicu a občasne bolesti v podbrušku. Tvrdnutie sa zmiernilo úplne

jjanulienka
26. jan 2022

Keď tlači na stolicu tak sa už blíži pôrod, ja by som na tvojom mieste už radšej išla nech ta pozrú veď pri najhoršom ta pošlú domov. Ja som to takto odďaľovala a ledva som prišla do pôrodnice 😅
16:45 sme parkovali pred nemocnicou, 17:17 bola mala na svete 😅
Držím palce 😉

bolarazjedna
27. jan 2022

Autorka, daj nám vedieť, ako to nakoniec pokračovalo!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre