Sekcia verzus prirodzený pôrod

14. okt 2023

Dievcata, tie ktore mate za sebou aj nedno aj druhe a keby sa teraz mozete rozhodnut, sli by ste do sekcie, alebo prirodzeneho porodu.
Ja mam prvu za sebou sekciu, uplne bezproblemovu, rychlo som bola na nohach, vsetko zahojene super, neviem co to je kontrakcia a bolesti pri porode.
Teraz cakam druhe po 7. rokoch, a moja doktorka mi dala na vyber, ze ak by som velmi chcela sekcia nie je problem, na kolko som ju mala prvu.
Ja vsak uvazujem aj nad prirodzenym porodom, vsade citam ako sa telo rychlejsie zotavi, je to pren prirodzenejsie, ale neskutocne sa bojim tych kontrakcii, bolesti, a pri sekcii som mala bolesti len po, a znesitelne, utlmitelne liekmi, rychlo som bola fit.
Dokonca niekto mi raz povedal, ze ked som dogabana na bruchu ze ci sa chcem dogabat este aj tam dolu.
Tak do coho by ste sli vy? Dakujem za rozumne odpovede.

ailiba
14. okt 2023

Asi je to individualne. Ja som mala prvy prirodzeny porod a maly ma teda roztrhal aj vnutri. Pol roka po porode som plakala, ked som isla na velku potrebu. Druhy porod som uz mala lahsi. Naproti tomu kamoska posekcii isla z nemocnice, akoby nerodila. Nie je vzdy pravda, ze prirodzeny je ľahší. Priznam sa, ze ja keby som nala 2.sekciu, tak asi idem opat do sekcie. Moj nazor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre