Starší súrodenec pri pôrode

lostris1
31. okt 2014

holky myslíte že by to niekde na slovensku islo?

http://dulyservis.webnode.cz/news/fotopribeh-kl...

bonaqa2013
31. okt 2014

Myslím že nie. Mám 4 deti, ale toto ma nenapadlo ani raz. Keď sa posledná dcéra narodila, syn mal 15 rokov. no tak to nie, veď by som sa hanbila....

k_a_j_k_a
31. okt 2014

@lostris1 ja by som to svojmu dietatu nespravila.

erechteion
31. okt 2014

To snáď nie?

miuska66
31. okt 2014

nemyslím že by to bolo vhodné,a niečo náučné pre súrodenca,mňa by to asi ani nikdy nenapadlo.

niki101988
31. okt 2014

@lostris1 Som za to aby pri pôrode bol manžel,( toho svojho by som tam nepustila ani keby čo bolo) zažila som prípad svokry maminy alebo kamarátok ale súrodenca k pôrodu to nie, to už je mne osobne príde scestné.
Ak sa však pýtaš na podmienky na takýto pôrod na SK myslím si, že asi nie. Pokiaľ viem dosť Sloveniek chodí rodiť do ČR práve kvôli týmto pôrodom podľa seba

daniela1983
31. okt 2014

tak ak som to spravne pochopila tak lostris to myslela tak, ci je umoznene aby surodenec bol niekde blizko v ramci porodnice, napr ak ho nemaju rodicia kde nechat. v tom foto pribehu tiez dieta nie je pri samotnom porode, ale spalo vedla na prodnom sale a prislo sa pozriet na surodenca po porode.

daniela1983
31. okt 2014

@niki101988 tak pokial nie je kde nechat starsieho surodenca, tak preco ho nevziat do porodnice?

cannella
31. okt 2014

Tiež si nemyslím, že je to pre dieťa vhodné.
Nemusíme sa opičiť po každom.... ehm, ktorý ukáže dieťaťu čokoľvek, veď šak zážitok, ta ne? Dieťa to nechápe, vidí kopu krvi, mamu v kŕčoch, nevie to spracovať.
Dieťa má mať detstvo!
Nie kukať na rodiacu mamu a ešte sa potom tváriť že aká som ja pokroková matka. OMG 😝
Vysvetlite mi niekto, prosím, k čomu by bolo toto dobré?

cannella
31. okt 2014

@daniela1983 Ale otázka, alebo názov témy je: Súrodenec pri pôrode. Nie či je možné mať dieťa so sebou v nemocnici kým žena rodí.

niki101988
31. okt 2014

@daniela1983 Prečo ho nevziať? Ja Ti poviem prečo, lebo deti nemajú v nemocnici čo robiť, minule som jedno dieťa zhodila lebo mi vbehlo do cesty keď som niesla inej mamičke bábatko na izbu. Vieš ako to skončilo? Mám dávať pozor kadiaľ idem to mi povedala jeho mater

daniela1983
31. okt 2014

@niki101988 no ale to by znamenalo ze deti by sa nemali ist pozriet ani na surodenca co porodnice

@cannella ale tak z toho fotopribehu to tak vyplyva, tak zrejme sa zakladatelka pytala na to len to blbo naformulovala

cannella
31. okt 2014

@niki101988 súhlasím. Dieťa ak do pôrodnice, tak len s rodičom a nebehať kade tade kým rodičia spolu rodia. Svokra minule tiež skoro nabrala nejaké dieťa vozíkom, keď viezla pacientku na posteli. Buchla s posteľou do dverí, tie sa rozleteli, tam bolo dieťa, tak dostalo dverami jednu. Bolo tam, kde nemalo čo robiť, ale kde malo matku, to neviem, nepýtala som sa. Tak ale dva krát inteligentná nebude keď ju netrápi kde je jej potomok.

daniela1983
31. okt 2014

@cannella neviem ty niekde v tom fotopribehu vidis kopec krvi a trpiacu zenu? ja tam vidim zenu, ktora je evidentne v pohode a porod si uziva. 🙂 a dieta nebolo pocas porodu na sale, ale na vedlajsom porodnom sale kde spalo 🙂

niki101988
31. okt 2014

@daniela1983 Nikde som nepovedala, že sa dieťa nemá prísť na súrodenca pozrieť. Matky by však nemali zabúdať, že tam nemajú len jedno dieťatko ale dve a pokiaľ viem, že mám doma malého čertíka tak ho strážim.
Lebo ja som rada ak zvládnem svojich 10-12novorodeniat a nie ešte dávať pozor, to nevravím o ženách z kuchynky čo behajú po chodbe s jedlom a pod.
Nemyslím si tiež, že je vhodné aby dieťa zbieralo bacily kade tade po pôrodných sálach ale každé vec

cannella
31. okt 2014

@daniela1983 Z fotopríbehu áno, ale z nadpisu nie. Neviem ako v iných mestách, ale napr. u nás v ZA je nápis na schodoch na pôrodnícke oddelenie, že je tam zákaz vstupu osobám mladším ako 14 rokov. Samozrejme, že tam rodičia berú deti pozrieť sa na súrodencov, nikto to tam ani nerieši, že by tam v podstate ani nemali byť, ale toto je už silná káva. Kto by dával pozor na dieťa kým rodičia rodia na sále? Sestry? Sanitárky? Upratovačky? Alebo nebodaj doktori? Ja byť zamestnancom nemocnice, tak by som v žiadnom prípade cudzie dieťa nestrážila. Človek nikdy nevie ako bude reagovať cudzie dieťa, čo vyvedie a ak by sa mu, nedaj Bože, niečo stalo. Tak samozrejme, že by som za to bola zodpovedná ja.

daniela1983
31. okt 2014

@niki101988 bacily na porodnych salach? tak hadam starsi surodenec ich prezije ked ich prezije ten novorodenec, nie? ale jasne ze dieta by nemalo nikde pobehovat bez dozoru

daniela1983
31. okt 2014

@cannella ved sa tam jasne pise ze dieta pocas porodu spalo na vedlejsej porodnej sale. takze nikde epobehovalo 🙂

cannella
31. okt 2014

@daniela1983 Úprimne, máš dieťa, vieš, ako prebieha pôrod. Vážne si myslíš, že to prebieha bez krvi a žena sa stále tvári ako keby zažívala neviem akú super zábavu? Aj keď má kontrakcie?

niki101988
31. okt 2014

@daniela1983 Tebe to jasné, ale ver že mnohým ľuďom nie.
@cannella Súhlasím s Tebou a kto by dieťatko strážil kým by mamička s oteckom rodili? Treba sa nejako zariadiť, treba sa menej separovať od susedov a myslím, že každá by dieťatko postrážila.

cannella
31. okt 2014

@daniela1983 Dieťa sa nikdy nezobudí počas noci? Tiež si myslím, že v nemocnici je kopu bacilov a nevhodné prostredie pre dieťa. Treba trocha selektovať, čo je vhodné a čo už je scestné

daniela1983
31. okt 2014

@cannella tak vacsie mnozstvo krvi je az po porodeni placenty, predtym tam nejako nie je dovod na nejaky krvavy masaker nie? okrem toho ta zena tam mala partnera a dulu, takze vzdy jeden mohol strazit dieta, keby teda nebolo spalo. a co sa tyka tvarenia sa pocas kontrakcii, su predsa zeny co zazivaju aj orgazmus pri porode, takze to nemusi byt ziadna deprimujuca zalezitost

niki101988
31. okt 2014

@daniela1983 Áno, toto dieťa spalo ukážkovo akoby si priala každá mama, ale spia takto všetky? Rodia všetky ženy v noci? Nerodia a aj keby spalo, predsa len ho musí niekto strážiť alebo si len tak vstane a šup idem skúmať? Vieš čo všetko je na pôrodných sálach naskladnené a ako s tým zaobchádzať? Ak je pôrodných boxov 7 a všetky obsadené myslíš, že pôrodná asistentka vezme cudzie veľké dieťa a uloží ho k ním na izbu? Nie sme v ideálnom svete a po posledných skúsenostiach so slovenským zdravotníctvom som rada že som preč

daniela1983
31. okt 2014

@niki101988 tak ale napr my se tiez v takej podobnej situacii ze sme sa prestahovali nikoho nepozname tu v okoli poriadne. a neviem si predstavit ze by som dieta nekomu len tak strcila keby som bola v takej situacii ze potrebujem odist. a inak tam mala zena dulu a otca tak sa mal kto postarat pocas noci

niki101988
31. okt 2014

@cannella Drahá moja toto asi nevysvetlíš, proste pôrodnica je hotel kde si mamičky budú diktovať pravidla a my ako poskytovatelia služieb budeme skákať 😎

cannella
31. okt 2014

@daniela1983 Áno? Orgazmus? To je tiež veľmi vhodný pohľad pre dieťa (pre prípad, že nejde spať tak, ako mu nariadia a je hore). Ja nepoznám ani jednu jedinú, ktorá by niečo, čo sa tomu pri pôrode len priblížilo, zažila a to ich poznám, myslím, dosť. Ty nejakú takúto šťastnú ženu poznáš?

daniela1983
31. okt 2014

@niki101988 takze zrejme nie v kazdej nemocnici to technicky ide. a to dieta isto chodili kontrolovat ked to bol vedlajsi sal a poychbujem ze tam boli nadosah nejake nebezpecne veci.

niki101988
31. okt 2014

@daniela1983 Lenže rodíť nejdeš zo dňa na deň a musíš sa vedieť zariadiť, proste tak to funguje. Ja tiež nie som nadšená keď musím 7 ročnú dcéru nechať s opatrovateľkou alebo susedkou ktorú pozná dcéra od mala ale žijem.
Zabúdaš, že nie každá žena má dulu a muža pri pôrode, toto je nádherná ukážka ako by to malo vyzerať. Nie každá pôrodnica disponuje takýmito vymoženosťami ako bol daný záves, kreslo a pod.

cannella
31. okt 2014

@daniela1983 Tak jedine požiadať susedu, ak by nebola ochotná, alebo by si jej natoľko nedôverovala, tak hold, nebude iná možnosť ako to, že otec dieťaťa nebude pri pôrode, pretože bezpečie dieťaťa, ktoré je doma je dôležitejšie, ako dobrý pocit z toho, že otecko sa zúčastnil pôrodu. Predstav si, že by sa staršiemu dieťaťu niečo stalo počas pôrodu. Fakt by ti potom prišlo dôležitejšie to, že si mala partnera/manžela pri pôrode, alebo to, že máš dieťa OK?

daniela1983
31. okt 2014

@cannella nemam vela kamaratok ktore by rodili takze nepoznam osobne taku, ale verim ze to mozne je. myslim si ze porod je krasna zalezitost a nemusi byt bolestiva. nehovorim, ze by som tam chcela dieta napr pri tlaceni, ale v prvej dobe porodnej mi na tom nepride nic extra divne, lebo vtedy sa nic take desne nedeje, alebo snad ano?

niki101988
31. okt 2014

@daniela1983 Na dosah? Videla si niekedy pôrodnú sálu? Myslím, že asi nie. Nebezpečné je to že zhodí telefón, na boxoch sú lieky v ampulkách, sú tam počítače, knihy s dosť citlivými údajmi a pod.
Ďalej sú tam sterilné veci a NEVERÍM, že dieťa sa nevydá nič z vyššie uvedeného skúmať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre