Strach z priebehu pôrodu

michi29
17. jan 2023

Zdravím žienky, nerada otravujem, ale po 8mich rokoch sa chystám znova k pôrodu, a čím viac sa to blíži, tým viac ma ovláda obrovský strach, ako bude, čo bude, čo stihne muž prísť k pôrodu a tak...
Prosím Vás, mali ste niektorá takýto rozdiel medzi pôrodmi? Ako ste to zvládli? Neviem prečo, ale pôrodu sa nenormálne bojím, prvý synček je narodený predčasne, dlho som ležala v nemocnici pred pôrodom, a celkovo aj pôrod bol ok, samozrejme boli bolesti atď, ale samotný pôrod, na tri zatlačenia a malý bol vonku.
Bojím sa ako to teraz zvládnem, viem, možno to sú len moje pocity, predsa len je to dlhá doba od prvého pôrodu, ale aj tak, strach poriadny... Môj sen bol a vlastne je, aby som šla k pôrodu, až keď to naozaj príde, no som 32tt a gynekológ mi povedal, že krčok je už mierne skrátený, no povedal, že si myslí, že to vydržím, nechcite však vedieť moje myšlienky ach jaj...Máte niekto podobné skúsenosti? Budem vďačná za každú odpoveď 🙏

amelia1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaga18
17. jan 2023

Ja som pred 1,5 rokom rodila po 16 rokoch. Tiež som mala obavy, takže ti rozumiem. Ale všetko bolo nakoniec ôk. Nebol to síce pôrod "na 3 zatlacenia" ako pri dcére, ale všetko dobre dopadlo, stačilo počúvať asistentku a dr.

sumalee
18. jan 2023

Ja sok takisto tehotná po 8 rokoch, som v 26tyzdni a mam hrozný strach ako to bude, keďže prvý pôrod som mala strašný, mam z toho doteraz traumu aj keď som sa snažila s tým pracovať...bojím sa ze sa zaseknem, zlaknem a ze ublizim syncekovi, aj pri dcére som už od vyčerpania nevládala tlačiť a no tie pocity teraz sú hrozne :(...viem ze som nepomohla ale chápem ta nie si v tom sama :(

dzepeta
26. jan 2023

@sumalee mrzi ma tvoja skusenost. len pre podporu. skus sipohladat respektujucu porodnicu. priprav si porodny plan a zober si k porodu bud manzela alebo sin najdi dulu ktorej budes doverovat. ja somprvy porod mala velmi dlhy vycerpavajuci aj bolestivy ale zaroven mam z toho pekny zazitok lebo som rodila v cesku (vyskov) z druheho porodu mam najkrajsi zazitok mozno aj preto ze to bolo doma s babicou dulou manzelom. bolo to rychle a nadherne. drzim ti palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre