Streptokok v tehotenstve - pôrod

henika95
4. dec 2017

Ahojte. Som v 37. týždni a mám streptokok pozitív :( Mám veľký strach že sa dieťa nakazí. Viem že sa podávajú ATB pri pôrode ale mám alergiu na PNC.. Takže by mi museli dať iné ATB. Alebo čo ak bude pôrod taký rýchli že mi ATB ani nestihnú dať alebo nezaberú tak rýchlo? Neni lepšie ísť na cisársky? Mal niekto podobný prípad? :( (uprednostnujem prirodzený porod ale fakt mam velky strach) prosím poradte. Dakujem

ivec16
4. dec 2017

@henika95 sak mas este chvilu cas do porodu, ant na streptokoka zaberaju za 24-48 hodin potom uz nie si infekcna a malo by to byt ok

henika95
autor
4. dec 2017

Dakujem za odpoved.. Počula som že jedna pani dostala antibiotika ale o hodinu porodila a dieta sa nakazilo lebo ATB nestihli zabrat ... toho sa obávam

ivec16
4. dec 2017

@henika95 ste prvorodicka? ak ano je malo pravdepodobne ze porodite tak rychlo...

henika95
autor
4. dec 2017

áno 🙂

lienocka89
4. dec 2017

Tak ja neviem presne ako to je, ale tiež som mala pozitívny pri prvom aj treťom dieťati. Preliečiť museli obe deti, ale horšie na tom bolo to dieťa, ktoré som rodila cisárskym. Takze kvôli tomuto by som určite nešla do cisárskeho, samozrejme hovorím to za seba.

gumkacka1
4. dec 2017

Ja som mala v prvom aj druhom tehotenstve streptokoka. Preliecovali mi ho uz pred prvym tehotenstvom vsetkym moznym a nic nepomohlo. Pri prvom porode mi dali ATB priblizne 6 hodin pred narodenim dcerky a pri druhom porode mi ich dali 2 hodiny pred porodom. Pred prvym porodom som sa tiez strasne bala, aby sa mi dcerka narodila v poriadku a nic jej nebolo, normalne som mala z toho traumu. Obe deticky boli uplne v poriadku, nenakazili sa a este v porodnici asi na 3 den im robili testy, ci ho nedostali. Tak sa neboj, hlavu hore. A ako sa vyjadril tvoj doktor k tomu, ze mas alergiu na penicilin? A aby som nezabudla, v tretom tehotenstve som ho vobec nemala, zahadne zmizol. 🙂

princetongirl3012
4. dec 2017

Ja som mala streptokoka pri oboch tehotenstvach. Pri prvom sa syn narodil v 36. Tyzdni, odtiekla mi voda podali mi ATB pred pôrodom priamo do žily. Syn sa nenakazi ale ten predčasný pôrod mohol byť streptokokom spôsobený. V druhom tehotenstve som ho mala tiež, to som už bola liečená aj počas tehotenstva, mala som ATB vaginálne. Dcéra sa narodila v termíne, ale pôrod bol taký rýchly (o pol tretej prijem a o pol piatej bola na svete), že mi ani ATB nestihli dať. Bola úplne v poriadku.

margaretka99
4. dec 2017

mala som streptokoka pri oboch tehotenstvach, v porodnici mi podali atb infuziou, tiez som alergicka na penicilin, daju ti ine, to sa vobec neboj. A myslim, ze pozitivny streptokok nie je dovodom na cisarak, takze ak nemas nejake znamosti, tak ti cisarak nikto len kvoli tomu nespravi.

katieg85
4. dec 2017

@henika95 vobec sa bat nemusis.ked dostanes bolesti tak predsa nepojdes hned rodit.to trva aj par hodin kym porodis.mne povedali ze 4hodiny pred porodom to musia dat.takze ked dostanes bolesti tak id v klude do nemocnice.a treba to aj hned povadat ze to mas,bo dakedy si to nevsimnu.a na cisarsky by som nesla ked nemas problem

titimata
5. dec 2017

Ja mam tiez , vraj to ma len 10% zien ale infuzia sa ma podať 3h pred pôrodom aby bábo malo.dostatocnu imunitu proti nemu a vyliečiť sa vraj neda mozno.len na cas a potom sa znova objavi

mariposita
5. dec 2017

Ja som mala tiez streptokoka a kedze islo o rychly porod, antb mi nezabrali a babo sa nakazilo :( Robili malej na druhy den testy a kedze streptokoka mala, tak jej nasadili antb, ktore jej davali 7 dni a potom uz vsetko ok.

vodavodickova
5. dec 2017

ahoj,ja som mala tiez pozitivny nalez na streptokoka v tehotenstve,bola som nachystana ze pred porodom dostanem ATB...ale prisla som do nemocnice s tak rozbehnutym porodom,ze nestihli nic. prisla som vlastne len tlacit🙂
a maly je uplne v poriadku,krasne zdrave babo🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre