Svokra a návrat z pôrodnice

adawada
19. feb 2015
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

Kto a ako vám pomáhal po návrate z porodnice? Bude to môj druhý pôrod a svokra uz polroka dopredu oznámila, ze ju to nezaujíma, či chcem alebo nie proste príde pomáhať. K prvej dcére som ju hneď nepustila. Potrebovala som sa trocha spamätať z nemocnice, čo ona zjavne nechápe. Boli ste v podobnej situácii. Nechcem ju poslať do hája aby sa neurazila, ale počúvať jej nekonečné rady a komentáre ma asi oberie aj o zvyšok síl.

sunshineka
19. feb 2015

@marcah vsak praveze zo svokry ma neporaza,lebo sa sprava normalne.donesie a nevypytuje sa,ale moja mama to je kapitola sama o sebe.tu neznesiem pri sebe ani na navstevach.

@maciatkolulu ja to mam naopak.nadavam na mamu a svokru do nebies vychvalujem 😀

misinka26
19. feb 2015

@adawada Nedovoľ to ... budeš vystresovaná, unavená ... máš si ten malý poklad užiť, ty to zvládneš aj sama, už si to raz zvládla ... pekne jej poďakuj a povedz, že si potrebujete nájsť režim a tak ...

jolly84
19. feb 2015

@adawada tomuto nechápem. Však ju jednoducho nepustím a hotovo 🙂 ťažké si poradiť?

ivet78
19. feb 2015

Ja mam teda 4 deti a nikdy mi nikto nepomahal.. lebo som si urobila rezim, tak aby vyhovocal aj mne aj detom... a ked sa mi nechcelo prezliekat z pyzama.. tak som proste chodila aj prve dni v nom... a tym som si urobila aj cas pre saba aj pre deti a nebola som unavena zbytocnymi "viac ci menej dolezitymi vecami"...

ukulela
19. feb 2015

@adawada vsak akchce pomoct, nech vezme starsiu na prazdniny ... nie? samo ze nie na cele leto, ale na par dni ...

janinah
19. feb 2015

Dopredu pomoc odmietať je nemúdre,nikdy nevieš v akom stave prídeš domov z porodnice.Ja som po treťom /sekcia/ nevládala ani chodiť,nieto aj niečo robiť a brala by som aj ježibabu na pomoc ,našťastie prišla mamka Ak sa budeš cítiť v pohode ,tak pomoc diplomaticky odmietni,ale až PO ,nie dopredu.

baska1
19. feb 2015

@adawada ja by som ju pripadne poprosila, ked uz chce pomahat, nech donesie navarene a pomoz ti so starsim, zobrat ho von a ty si oddychnes trosku:o)

adawada
autor
19. feb 2015
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

@baska1 njn len svokra je 300 km od nas a ked uz pride tak sa nastahuje na tyzden. toho sa najviac obavam 😀

whatever1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gretocka
24. sep 2018

@adawada ja mam maminu 120 km od domu, takze pri prvom to presne pre mna znamenalo, ze v jednoizbaku bude s nami aj ona... pri druhom uz sme byvali v dvojizbaku, svokrovci byvaju kusok od nas, ale dalo sa to v pohode zvladat... ono zavisi aj od toho ako narocne mas prve dieta a ako narocne bude druhe.... ja som mala prveho syna uplne ze samostatne zlaticko a dcerka bola narocna - stale na rukach alebo na prsniku, vela plakala.... takze on sa trpezlivo hral a cakal.... tak sme to vzdy nejak spolu zvladli. A ked sa narodilo tretie, tak to uz boli moji dvaja pomocnici, takze sa to zas v pohode dalo zvladat...
Za pomoc som vzdy dopredu podakovala a povedala, ze akonahle to bude potrebne ozvem sa, ale na zaciatku to chcem skusit zorganizovat si sama..... ale mala som bezproblemove hojenie ran, uz z nemocnice som vzdy dosla domov ako srna. Manzel pri vsetkych troch normalne pracoval a pri tretom synovi som dokonca od pondelka (pustili nas v piatok) chodila kazde rano s detmi do skoly a skolky a na obed po nich - nedalo sa inak, manzel mal zrovna v robote sialene obdobie - rano odchadzal o siestej a vracal sa o deviatej vecer.... prezili sme a nenechalo to na nas ziadne traumy.... podstatne je aby si bola zdravotne fit a psychicky v pohode a cokolvek co ti k tomu pomoze je ok 🙂

blue_eyes
24. sep 2018

@tomikejt tiez tak....doma nam bolo najlepsie samym...nepotrebovala som aby sa mi tam niekto motal

misinka0611
24. sep 2018

Muž mi pomáhal a bolo to najlepšie co mohlo byt. A leby mi niekto sa natlačil do domu so slovami prídem a nezaujíma ma ci to chces alebo nie tak toho cloveka s úsmevom do haja pošlem. To co je akože? :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre