Tretí cisársky rez?

koralovka
15. okt 2011

Dobrý den maminy, prosím Vás o radu ak máte skúsenosti s tretím cisárskym rezom, ako to prebiehalo, i tehotenstvo, boli tam zvláštne vyšetrenia a postup? Museli ste predstúpiť pred nejakú komisiu po zistení tehotnosti, ktorá sa vyjadrila k rizikám? Kedy ste išli k lekárovi po zistení tretej tehotnosti? Merali Vám hrúbku jazvy predchádzajúcich rezov a kedy? Treba sa niečoho vyslovene vyvarovať? Cením si všetky info dakujem

teja26
1. jan 2014

Ja som porodila dvojicky v dec.2007 a v marci 2012 sa nam narodil dalsi drobcek.Tehotnost som zvladala omnoho tazsie a od 20tt som mavala kontrakcie.Magnezium som mala na dennom poriadku a av 35+6 dni som hned z pasou isla na salu.Pri kontrakciach hrozila rubtura maternice.Museli urobit cis.rez a musela podpisat,zdm som si vedoma,ze mi mozu vybrat maternicu..Ale nakoniec ju nemuseli.Tretie tehotenstvo mi nebolo odporucane.Lebo aj po 4rokoch a 3mesiacoch mi hrozilo nebezpecie aj babatku.

timik09
2. jan 2014

Ahoj, nechcem ťa strašiť, ale ja mám po treťom cisárskom reze ťažkú traumu. Tehotnosť bola "OK" až do 36. týždňa, kedy mi diagnostikovali placenta praevia (Moja vraj skúsená lekárka túto skutočnosť prehliadla, z čoho boli lekári v nemocnici pobúrení). Nikto však netušil, že placenta je ešte aj vrastená v oblasti jazvy a tak som pri samotnom zákroku skoro prišla život, pretože som veľmi krvácala. Od 20. týždňa som pri takejto diagnóze mala ležať v nemocnici, pretože keby sa to krvácanie spustilo hocikde mimo nemocnice, tak by som tu už ani ja ani moje dieťatko nebola. Som vďačná lekárom, že to zvládli. Preto sa radšej pýtaj, či máš placentu správne umiestnenú. Moja lekárka mi pri každej poradni robila ultrazvuk, tak neviem, kde sa stala chyba. Stretla som sa s názormi, že som si veľmi trúfla mať 3. cisársky. Neplánovala som ani sterilizáciu, no teraz chápem riziká cisárskeho rezu. Celý rok som sa zotavovala. Jazva sa mi hojila tiež dosť zle, no to považujem za najmenšiu maličkosť. Malá má 2 roky a 3 mes. a milujem ju a stále ju dojčím. Veľmi ti držím palce

7katka
2. jan 2014

Ja mam za sebou 3 sekcie, tehotenstva boli rovnake, prva sekcia bola superurgentna, takze nic moc a dalsie 2 prebehli dobre a aj rychlejsie som sa zotavila, sterilizaciu som odmietla, dokonca aj obv. gynekolog povedal, ze nie je problme i dalsie tehotenstvo, no 3 deticky su akurat

montinka
2. jan 2014

ahoj aj ja mam 3 sekcie,pri druhej sa mi na konci rozchadzala jazva na maternici a tak som bola pri tretom tehu skor prijata do nemocky na pozorovanie a celu tehu som chodila do rizikovej poradne,ale inak vsetko bolo v pohode. Dokonca som sla ku mojmu gyndovi tak vystresovana prvykrat co som zistila,ze som tretikrat tehu a on to bral uplne v pohode,iba mi povedal na moju otazku ze ci je ok,ze uz mam dva cisarske, ze ci ma byt to tretie kvoli tomu na odstrel. a tak som neriesila ani ja.🙂 ale ja som si veru sterilizaciu dala urobit

jankavalkovic
27. jan 2014

ja som prave porodila tretie dietatko cisarskym🙂ziadne komplikacie.absolutne bezproblemve tehotenstvo.akurat lekari zbytocne mamicky plasia a odhovaraju.pokial je zena zdrava nieje to ziaden problem🙂

katulka74
28. feb 2014

Ahojte,ja mam 3 cisarske,prvy dom mala v 18,druhy ked som mala 21 rokov a treti po 16 rokoch,nikdo mi nic nezakazoval ani lekari mi nic nevycitali,akurat mi ponukli sterilizaciu,ktoru som odmietla.Medzi druhym a tretim cisarskym som mala jeden spontany potrat a tretiu sekciu som mala v 37 rokoch a to som do 8 mes tehotenstva makala v robote a potom prerabala byt a mozem vam povedat ze posledna bola najlepsia,rychle hojenie,zotavenie,tak by som rodila aj kazdy rok 😃.Viem ze v zahranici su 4-5 cisarske normalna zalezitost.

sally1
14. jún 2014

Tak mna by na trretí už neprelomil nik mať 3x rozrezané brucho na tom istom mieste mi príde nenormálne.... 😢

janatrn
8. apr 2015

Ahojte, ja mam 7 deti - prve 2 spontanny porod (1998, 1999), ostatnych 5 deti cisarsky (2000, 2003, 2008, 2009, 2014). Posledne 3 deti som rodila v zahranici, kde zijeme. Vsetky deti su zdrave, tehotenstva boli takisto ok, akurat pri poslednom ma chcela lekarka ku koncu castejsie vidiet 🙂. Pred kazdou sekciou sa ma spytali, ci este planujem deti (kvoli sterilizacii). A musim povedat, ze po poslednej sekcii som sa zotavila velmi rychlo...

vladimira1304
25. apr 2017

@atrami ja budem mat 3 cisarsky v priebehu 3 rokou .tehotenstvo prebieha normlane len mi furt dr pripomina ze sa moze stat hocico ze pri tretom je to o case .normalne ma vystrasil

j.a.n.e.7
25. apr 2017

No tak ja som po 2 CR mala deti vo veku 7 a 5r. a musela som už po predĺženej rodičovskej nastúpiť do práce a práve vtedy som zistila, že som tehu. Normálne som dochádzala autom denne od cca 3 do 6 mesiaca, potom boli prázdniny a riešila som to čerpaním starej dovolenky. Čiže bolo to náročné, ale dalo sa to zvládnuť, vyšetrenia som nejaké špeciálne nemala, ani problémy. A 3 CR som zvládla dobre, už som aj vedela čo od toho čakať, ale je jasné, že tesne pred zákrokom som sa bála, to je asi pred každou operáciou normálne.

atrami
25. apr 2017

@vladimira1304 držím palce, v ktorom si mesiaci? Skús si zohnať tehotenský pás https://www.maderna.sk/tehotenske-pasy/ a hlavne žiadna námaha (aj keď to je veľmi ťažké)

vladimira1304
25. apr 2017

@atrami 5.5.idem na to
a dakujem

atrami
25. apr 2017

@vladimira1304 jujha, to je už hneď. Máš plánovanú však.

vladimira1304
25. apr 2017

ano ja somsi zvolila datum😀 dcerka je 19.9. syncek 11.11. tak tento bude 5.5..:-D

mindovka
7. aug 2017

@domulienka
Dobry...no citam tu kadeco...ja neviem...ja som po 2 cisarskych..1. september 2012...2. april 2015...mne mojaa gynekologicka neodporuca dalsie tehu...priam mi povedala...ze tretie dieta nie...ze by to nemusela maternica vydrzat...antikoncepciu neberiem..nakolko ked mi nasadila po druhom porode..za 2 meaiace som z nej pribrala 11 kg...takze som vysadila...lenze..co ak nahodou otehotniem????

zuzka38
7. aug 2017

@mindovka skus iného gynekologa...co ti povieme my? Moja kamoska ma štyri cisárske za sebou v pohode..mozno tvoja maternica naozaj by to nezvladla..to ti tu nikto nepovie ja by som si sla po druhy názor k inému dr.

mindovka
8. aug 2017

Dakujem...

j.a.n.e.7
12. aug 2017

@mindovka Ono je to individuálne, záleží na tom, ako prebiehali predošlé sekcie, napr. mne po 3 sekcii lekár hneď povedal, že mi už ďalšie tehotenstvo neodporúča... lebo mi praskla pri operácii aj stará jazva. Ale poznám kočku, ktorá mala len 1 sekciu, nakoľko prvé dieťa rodila normálne a druhé kvôli placente praevia sekciou a vraj jej to musel viac narezať ako normálne a už jej ďalšie dieťa vzhľadom na stav maternice neodporučil... a otehotnenia sa neboj, to sa môže stať aj pri užívaní antikoncepcie, ja poznám veľa mamičiek čo sú bez toho vrátane mňa a majú väčšinou plánované deti 🙂

redhotka
10. okt 2017

Ahojte dievčatá, každá žienka je iná, každá zvláda cisárske rezy ináč. Len chcem povzbudiť tie, čo váhajú len preto, lebo im to lekári neodporúčajú - nenechajte sa odradiť - ja mám za sebou 6 cisárskych a tento posledný v auguste tohto roku bol najlepší, najrýchlejší a najbezbolestivejší 🙂 Zázrak? Verím tomu 🙂

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbi1988
19. sep 2018

ahoj ja mam za sebou 4 cisarske 🙂

damoska
20. sep 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

@barbi1988 klobuk dole. Ja jeden a stačilo. Klasick yporod je lepší a rychlejší. Ale zase chapem, že nie vždy sa to dá. V cudzine maju poporodnu starostlivost niekedy lepšiu ako u nas na SR. Známa mi teraz rodila vo Francuzsku a tak sme to porovnavali

anulienkalenka
25. sep 2018
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

tiež som rodila cisarskym a nikoho v zahraničí nemám, takže nedokažem porovnat. V čom maju lepšiu starostlivost?

danielita18
4. okt 2018

@redhotka a mne to pride nezodpovedne voci detom,co keby sa ti nieco stane a tolko deti zostane bez matky,je to velke riziko

sonka1981
4. okt 2018
Používateľ sonka1981 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka1981.

každý porod je riziko. V dnešnej dobe už su rozne sposoby ako mamičke po porode pomoct k rychlejšiemu zotaveniu

danielita18
4. okt 2018

@sonka1981 tu nejde o rychlejšie zotavenie ale o to ze je tam uz jazva 2krat rez a maternica sa roztahuje a hrozi ze jazva praskne a uz viacero mamiciek to pisalo a aj vacsie riziko embolie a vrastenie placenty do jazvy na maternici,su tu proste vacsie rizika a tie co uz to maju za sebou a mali bezproblemove tehotenstvo tak jasne ze povedia ze to nic nie je treti cisarsky a viac ale tie co mali problemy tak vedia preco nie treti cisarsky ako aj ja,ja som sa zaprisahala ze uz nikdy pre mna to bolo vzdy tazske

gab_riella
5. okt 2018
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

ano, su tam rizika. Preto som aj ja chcela rodit prirodzene a naštastie mi to vyšlo. Chapem ale, že niekedy musioa spravit sekciu. Inak to proste nejde. Velmi to bolelo, že?

damoska
5. okt 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

tu pumpičku ste mali niektore? Alebo nie?

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julinka29
13. okt 2018
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

na čo všetko sa to použiva a je vhodná i na iný druh operacii?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre