Vyvolávačka bez príčiny?

victoria87
11. máj 2011

Ahojte, chcem sa poradit..hladala som uz v temach, ale k tomuto som sa nedopatrala.. Vybrala som si porodnika, bol mi doporuceny. Bola som teda u nho na kontrole, pozeral ako na tom s otvorenim som a pod. a zhodnotil, ze este mame na porod cas. Ved to si aj myslim, termin mam 29.5. Potom sa ale teda vyjadril, ze budem k nemu chodit na kontrolu a potom sa dohodneme na termine porodu, podla toho, kedy ma sluzbu, lebo on nebude moct dobehnut v noci a pod, kedze byva inde. Nezda sa vam to ale take zbytocne? Teda takto silit porod? Nie je lepsie ked to pride spontanne? teda jasne, ak je dovod na vyvolavacku, tak ano..ale bez priciny? Bojim sa aj toho, ze mi to nejak nezaberie a nakoniec mi rychlo budu robit cisarak, aj o tom som uz pocula.

kaara1980
12. máj 2011

@grenka dúfam,že o mesiac to neabsolvujem zas 😠 a pôjde to samé tak ako má.Chápem,keď je dáka komplikácia že sa pôrod vyvolá,ale len tak kôli pohodliu pána doktora,tak to je moc

grenka
12. máj 2011

@kaara1980 to ano a platit mu???ja by som bola rada keby som sa prirodzene ked som videla na vzdycharni ako prisli pootvarane niektore zienky na 7-8 palcov tak mi bolo luto

stardust
12. máj 2011

@grenka no neviem...na Mikulasa bola nasa porodnica v plnej prevazdke (v DE), vyvolavali nejak podozrivo vela porodov 😀 Odrodila som prirodzene a predbehla vsetky zenske, ktorym v ten den vyvolavali 😝 Nechcem si ani predstavovat, co sa deje na Stedry den, na Novy rok...

kaara1980
12. máj 2011

@grenka to som nevyčítala či ho má zazmluvneného.Inak by bol iný chrapúň.Keď si raz niekoho zaplatím,tak nech pekne kmitá aj o 1 hodine ráno.
@stardust mňa tiež 4 ženské predbehli. 😠 .Došla som prvá a rodila posledná

stardust
12. máj 2011

@kaara1980 pre mna bol ten druhy (prirodzeny) porod ista forma satisfakcie, pretoze ten prvy mi museli vyvolavat...tu sa vyvolava inak ako v SR a mna predbehli asi vsetci! Aka drzost od ostatnych (myslene v dobrom), dovalia sa do nemocky, vylozia veci a o par hodin hotovo a idu si skoro domov.

martaniana
12. máj 2011

ja som mala vyvolávačku ale opodstatnene , kôli zdravotnému stavu, ale určite by som druhý pôrod tak nechcela zažiť..aj keď možno budem musieť ☹ ale bezdôvodne by som nikdy tak nechcela rodiť, sú to strašné bolesti, umelo vyvolané..určite to s tým doktorom zváž..

renatkas
12. máj 2011

ja som tak rodila a vobec to nebolo o tom ze by mi porod vyvolavali nasilu. lekar povedal ze mam prist v piatok pre istotu aj s vecami ze ma pozrie ci som uz pripravena na porod (bolo to 38+nieco...mala som gestacny diabetes tak som sa bala ze bude velke babo), lenze to este na porod nevyzeralo a povedal ze silit to nema zmysel aj tak neporodim tak ma zavolal na utorok klasicky do poradne a povedal ze to vyzera tak ze vo stvrtok rodime a tak aj bolo, vo stvrtok rano som mala prist aj s vecami, rano ma pozrel, povedal ze uz mam kontrakcie ktore som zacala citit asi za 20 minut a islo to uplne hladucko. Dali mi sice oxytocin, za hodinu som bola uplne otvorena a keby mal maly zostupenu hlavicku hned tak sme mohli rodit hned... Ja si to neviem vynachvalit, neboj nie je to o tom ze on ta drasticky nasilu bude chciet odrodit lebo ma sluzbu, to by si ziadny lekar nezobral na triko.

Teraz budem rodit v inej porodnici a dufam ze sa mi podari najst lekara ktory by to riesil podobne, pretoze ma usetril nervov z necakaneho porodu a prenasania.

grenka
12. máj 2011

@kaara1980 tak aj som tak rodila slo to ako na pase a ja na tej vzdycharni s nimi som si aj poplakala 😔

danielaviki
12. máj 2011

mne teda porod vyvolavali lebo som prenasala ale porodila som az o 24 hodin po podani vyvolavacky, takze nemas tak ci tak istotu ze tam v tej chvili lekar bude....

drnduliak
12. máj 2011

@grenka mne dali cipok rano o siedmej a o druhej som bola akurat na 3 prsty!!! 😠 ma slo uchytit, kontrakcie hrozne a otvorit sa ani za nic...pre mna bol spasou epidural, ked mi ho podali, do hodiny som porodila...ale bez neho by som sa otvarala hadam aj tri dni,,, 😝

grenka
12. máj 2011

@drnduliak pri druhom ak mam mat porod cipkou idem aj s epid uz 🙂

6mia6
13. máj 2011

Ja som tiež dostala čípok o siedmej ráno. Zabral do pol hodinky. Odvtedy bol záchod môj kamrát. 😀 Dokonca ma aj hľadali. Vždy som došla len po dvere WC. Dôvod vyvolávania bolo prenášanie. Čipok som dostala mala som nejaké 3-4 cm bez kontrakcií. Z monitora som ledva dobehla na sálu nestihli mi dať ani klystír, praskli vodu a malý sa narodil 9.55. Takže sme to mali super rýchlo aj napriek vyvolaniu. Malý mal ťažšiu adaptáciu ale nedozvedela som sa či kvôli pokazenej vode (doteraz som sa nedopátrala či naozaj bola zlá lebo každý doktor hovoril niečo iné) alebo z vyvolávačky. Ale teraz nemáme žiadne následky. A mám pocit, že by som bola tehotná ešte mesiac lebo malému sa na svet teda moc nechcelo, alebo by hrozilo ešte niečo horšie. 🤐

titkovamiriam
13. máj 2011

Ja som mala posledný porod vyvolavaný koly tlaku ,jeden den som prisla na poradnu a druhy som rodila.Rano mi o 8,30 dali vyvolavacku a Marek s narodil 13,30.Urcite to bolo lepsie ako ked som prve dva lezala na rizikovom a cakalo kedy to pride samo,pri oboch som tak bola viac ako dva tyzdne a myslím si že som zaberala miesto ovela horsim pripadom a ktore na mna velmi zle vplyvali ked ja som tam lezala mohla sa pohybovat a okolo mna zeny operovali,nesmeli chodit,cakali že prenášali a ovela horsie prípady...

6mia6
13. máj 2011

@titkovamiriam aj na mňa sa niektoré divne dívali lebo mne nič nebolo "len som prenášala" a na izbe som bola s dvoma čo boli na rizikovom, museli len ležať. Hrozná atmosféra. Nemám to tým babám za zlé, len by v nemocnici mohli vymyslieť systém ako dať k sebe ľudí čo majú podobné problémy. Chodila som kam chcela, dokonca som šlapala 4 poschodia hore-dole či náhodou čosi nepríde 😀 Museli sa cítiť hrozne a ja som si pripadala čudne už len keď som išla na WC

victoria87
autor
13. máj 2011

Vdaka za odpovede baby🙂 No zatial som sa rozhodla teda asi tak, ze do terminu urcite pockam na spontanny porod a nedam si ho vyvolat, jedine, ze by so naozaj mala prenasat a bolo by to nejak nebezpecne a pod. Ako tak citam, vacsinou mate s vyvolavackou zle skusenosti. Ja by som si radsej odrodila naozaj bez nej. Na jednej strane to sice moze byt take menej stresujuce ako ked vam doma zrazu odtecie plodova voda a vy utekate rychlo v strese do nemocnice, ale to sa hadam zvladne.) Lepsie ako mat potom kvoli vyvolavacke nejake problemy🙂 lekara nemam zazmluvneneho ani zaplateneho a pravdupovediac som ani nevedela, ze sa to robi..

titkovamiriam
13. máj 2011

@6mia6 no ved niektorým som aj pomahala hlavne tie co len ležali tak som im donieal nieco z bufetu,alebo naliala caj ci pomohla sa vecer umyť-inak fakt depka ked tam cakali maminy co vedeli že ked porodia tak idu deticky na operacie a uplne strasne bolo tie co im vysli zle testy a cakali na prerusenie a lezali s tehulkami co cakali chore diatatko ,no mix uzasný.pri najstarsom som to este tak navnimala lebo som nevedela co ma caka no ked som tam skoncila aj pri michalovi to bolo strasne aj ja som chodila peso len aby to konecne prislo....preto som ten posledny porod nechcela v nemocnici ale rodila som v sukromnom sanatoriu kde by urcite nechceli aby som zaberala postel a mozno by som rodila aj v ten den len bol datum 06.06.06.-tak porodník že radsej zajtra 😀 😀 😀

titkovamiriam
13. máj 2011

@victoria87 Jasne držím palce k peknemu a rychlemu porodu!!!

jaroe
13. máj 2011

Tvoje obavy su uplne opodstatnene. Vyvolany porod v nevhodnu dobu skutocne nemusi dopadnut dobre. Mozu ti nastupit kontrakcie, nebudes sa otvarat, uzijes si bolesti a nakoniec bude mozno aj tak sekcia. Prepac, ze to pisem tak kruto, ale taketo praktiky su mi uplne proti srsti. Mne porod vyvolavali, lebo som bola po termine, ale aj tak mohli este chvilu pockat, nemala som ziadne problemy, babatko tiez nie, bola som uz hospitalizovana, takze ma sledovali. Porod sa nastastie dobre rozbehol a mala bola vonku do 4 hodin. Ale vyvolat ho len tak pre nic za nic, nie.

drnduliak
13. máj 2011

@6mia6 mne hovoril lekar, ze tieto indukovane porody sa teraz robia velmi casto, on ze ma s tam dobre skusenosti, lebo to porod vacsinou urychli...vraj ked sa o siedmej da cipok, tak 80% zien najneskor do druhej porodi...to sa mi zdalo fajn, ved ako prvorodicka som mala uplne stresy z dlheho porodu. ja som rodila 15,15, takze skoro v limite 😀 ale kontrakcie boli strasne a nebyt epiduralu, tak sa otvaram hadam doteraz...potom sa to nastastie pohlo. moje mimi uz bolo nastastie zrele, aj dost velke 😝, takze nasledky sme nemali, ako tu pisu niektore baby. ale hovorim, uz by som sa na to asi nedala. lebo ked si to tak spatne sumarizujem, mozno by tie prirodzene kontrkacie neboli az take intenzivne a caste (teda urcite potom hej, ale nie hned od zaciatku), mozno by mi nebolo treba epidural, tym padom by som vladala tlacit a nemuselo by ist babo von kliestami 😖 ...a ja som nemusela byt rozthana na cimpr-campr 😝a mohla by som hned po porode sediet, nie az po troch tyzdnoch 😠 vsetko so vsetkym suvisi... 😉

6mia6
13. máj 2011

@drnduliak no ja by som išla rodiť aj zajtra keby to malo byť ako prvý ale po tom čo tu čítam tak už by som mala strach. 😔

dadica
13. máj 2011

@victoria87
Ja som takto rodila pred necelými dvoma rokmi. Lekár bol známy, chodila som posledné dni ku nemu na kontroly. Pôrod mi vyvolal 2 dni pred plánovaným termínom, myslím, že asi preto aby nemusel chodiť v noci. Ráno o ôsmej mi dali vyvolávaciu tabletku, o 12.00 som dostala kontrakcie a o 16.00 bol malý na svete. Lekár ma sledoval a vedel, že už asi je čas, keď mi pôrod vyvolával. Plodová voda mi odtiekla spontánne. Inak až potom som sa dočítala, že pri vyvolávanom pôrode sú kontrakcie bolestivejšie, zatiaľ nemám s čím porovnávať, ale mala som pocit, že tie 4 hodiny som mala kontrakcie v kuse, až na dve krátke prestávky, keď som dostala epidurálku. V podstate som bola spokojná, nemala som stres predtým. Teraz v júni budem rodiť 2. krát , lekára si nevybavujem, pôjdem rodiť, keď to na mňa príde. Prajem šťastný pôrod a zdravé bábätko, nech sa už narodí akýmkoľvek spôsobom.

adinkag
28. máj 2011

Ahojte ja uz prenasam 8 den z toho som uz 4ty den po sebe dostala pol tableky prostinu na vyvolanie porodu a furt nicc na mna to vobec nefunguje

drnduliak
28. máj 2011

@adinkag juj, nezavidim, ale hlavne pokoooj 😉 drzim palce 🙂

adinkag
29. máj 2011

tak vis pokoj bojim sa aby bolo vsetko v poridku ked mi teraz zacal dost stupat tlak :\

kiki68
17. feb 2022

@lucka527 standardne zacinaju vyvolavat 40+6 . A to nielen na Slovensku. Neviem ci sa oplati to tahat a odmietat. Ved to je iba nejaka tableta s prostaglandinom a moze to trvat aj 3 dni.

lucka527
19. mar 2022

@kiki68 vazne mi tu odpovedas na odpoved z pred 11 rokov?

beata_k
19. mar 2022

@lucka527 🤣 nedalo jej

kiki68
20. mar 2022

@lucka527 sorry som si to nevsimla 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre