Vyvolávaný pôrod v 38. týždni

nature01
7. júl 2021

Myslíte si, že je v pohode ak vám chcú v 38. týždni vyvolať pôrod len kvôli nižšej váhe bábätka? Cca 2500g na ultrazvuku, a pritom matka ani bábo nemajú žiadne zdravotné komplikácie, bábätko priberá, ale je menšie o 2 týždne.

lorin29
7. júl 2021

@nature01 a tak tieto počty aj tak nikdy niesu presne 😊môže mať kľudne 3000g keď sa narodi
Ale vyvolávať keď je všetko ok ? Zaujimave

nature01
autor
7. júl 2021

@lorin29 veď práve, že za 2 týždne ešte kľudne priberie aj 500 gramov tak prečo hneď vyvolávať. A pritom nie každé bábätko musí mať nad 3kg, ale v dnešnej dobe je evidentne práve to považované za normu.

patus_2
7. júl 2021

@nature01 myslím, že to nieje ok, pokiaľ niesu aj iné komplikácie. Veď každý sme iný, tak aj bábätka sú väčšie a menšie. Zašla by som nezávisle na konzultáciu aj k inému lekárovi a ak by bolo všetko ok, iba hmotnosť nízka tak by som si vyvolávať nedala. Aj ultrazvuk sa môžu myslieť, dokonca to môže byť +-500g čo je veľky rozdiel.

sense
7. júl 2021

U mna vyvolavali 38+0 stvrtok, ocakavali ze dieta nebude mat ani 2600g, nebolo uz vyzivovane. Dcera sa narodila mala 2800g a 47 cm v sobotu.... takze to sono az take presne nie je... ak je toto jedina vec preco chcu vyvolat porid by som to konzultovala este s inym lekarom

nature01
autor
7. júl 2021

@sense aj ja som si myslela, že tá váha je nízka kvôli tomu, že placenta nevyzivuje bábätko, ale prietoky sú v poriadku a bábo pribralo za dva týždne okolo tých 500 gramov, čo si myslím, že je v poriadku. Mám ešte mesiac do pôrodu a momentálne má bábätko podľa ultrazvuku okolo 2kg a povedali, že váha je pozadu o 2 týždne.

sense
7. júl 2021

@nature01 aj moja bola furt pozadu za to teraz v 8r vyzera na 10-11r...
Tak ha som ani dopplera nemala v poriadku plus protilatky

lorin29
7. júl 2021

@nature01 ja by som to prekonzultovala ešte s dakym iným doktorom... Keby je dôvod nepoviem ale takto?

mamamasama
7. júl 2021

podla mna vyvolavanie nie je nikdy ok...

katarina9593
7. júl 2021

@nature01 ahoj no neviem či je to ok vyvolávať pôrod pokiaľ niesu nejaké komplikácie...ja som bola 35tt hospitalizovana lebo som mala bolesti myslela som si že už budem rodiť ale bola to ľadvinová kolika a povedali že bábo má okolo 3kg .. a keď som išla na poradňu v 38tt tak mi povedali že už rodím..večer som porodila malú pýtali sa koľko povedali cca váhu dieťaťa pri utz že okolo 3kg a malá mala 3900g ... Takže etotocsi myslím že je troška nepresné a dieťa môže pribrať ešte .. radšej by som konzultovala aj z iným lekárom .. že čo na to .. .

macko1007
7. júl 2021

@nature01 moja mala sa narodila akutnym cisarom 38+2..odtiekla mi voda,mala som rodit prirodzene ale bohuzial…mala 2350g a 46cm 🙂 hrozilo mi od 35tt ze budem rodit skor koli prezretej placente…v den porodu bola uz v kazastrofalnom stave…aj ked sa babatko narodi v 38tt netreba sa bat..velmi rychlo priberie 🙂ps.slovenske sono den pred porodom u 2dr boli odhady 2800g a 2500g..v cr.mi povedal 2347g

nature01
autor
7. júl 2021

@macko1007 a aké si mala prietoky? Lebo ja som počula, že ak sú prietoky v poriadku a bábätko priberá, tak zrelosť placenty je len orientačný údaj.

jaga18
7. júl 2021

@nature01 mne mali vyvolať tiež pôrod v 38+0, ale mala som malo plodovej vody, placenta a prietoky boli ok a aj váha bola nižšia. Poobede mi robili vyšetrenia, hneď ma hospitalizovali s tým, že ráno vyvolavacka a malá bola do rána vonku aj bez nej 😀

appletree
7. júl 2021

@nature01 Tak ja som mala presne 2x takto vyvolavany porod kvoli tomuto, vsetko ostatne ok. Nakoniec bolo vsetko ok ked sa narodili. Je to tazke.. na jednej strane chce clovek rodit normalne co aj ja som chcela na druhej strane sa neodvazi riskovat...uz pri druhom mi bolo doplacu ked mi znovu isli vyvolavat ale sestricka mi to tak vysvetlila, ze keby nahodou je babo male a pridruzi sa ina komplikacia este nemusi mat dost energie na porod.drzim palce bude to ok.

andreatytler
8. júl 2021

@nature01 Mna tiez chceli vyvolavat v 38 tyzdni a pritom som mala uplne ukazkove tehotenstvo. Skvele som sa citila, pracovala som do 40teho tyzdna a vysledky testov boli lepsie ako ktorejkolvek 20rocnej zeny (tak mi to povedala jedna sestricka).
Ale mala som vysoky vek a statisticky je bezpecnejsie ked sa porod vyvolava v 38 tyzdni. Ale ja si myslim, ze netreba slepo sledovat statistiku ale pozerat sa na kazdy pripad individualne. Zubami, nechtami som trvala na tom ze donosim do 40 tyzdna a som rada. Podla mna aj 2 tyzdne su dolezite.

nature01
autor
8. júl 2021

@jaga18 tak to je jasné, že ak robili vyšetrenia a zistili niečo takéto tak s tým by som nemala problém. Mne je len divné že do 38+0 mám ešte vyše dvoch týždňov, pretože ešte nemám ukončený ani 36 a oni mi už teraz oznámili, že pri deťoch s nižšom váhou je tendencia vyvolávať pôrod v 38 tak sa mám pripraviť 😀 Trochu predčasné rozhodnutie.

ajka0207
8. júl 2021

@nature01 a je 2500 vážne nízka váha? Moja dcéra mala 2900 pri pôrode 40+2 a nikto ani nespomenul že by bolo niečo zle. Ja by som s vyvolanim nesuhlasila

macko1007
11. júl 2021

@nature01 uz v 30tt mi Grochal povedal ze sa mu nezdaju prietoky tak mi kazde 2t kontrolovala moja dr prietoky..no po tom vsetkom co mi povedala neverim ze boli stale dobre…

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre