Ako dlho pred pôrodom treba pôrodnici oznámiť, že budem u nich rodiť?

26. sep 2023

ahojte,
ja mám takú otázku možno divnú, ale hlavou mi už ide hocičo.
Ked idete rodiť a už prichádzate do porodnice tak predtým musia o vás vedieť že idete rodiť v danej pôrodnici ?
Pýtam sa preto, že ja chodím do poradne stále k mojej gynekologičke, ktorá ma pasy aj všetky potrebné vyšetrenia robí ona čiže na prehliadky do nemocnice nechodím. Som 38tt a prísť to už môže hocikedy tak rozmýšľam či treba tam dopredu ísť alebo stačí prísť s príchodom pôrodu len s dokumentami.

Ďalšia otázka - povedala mi moja gynekologička, že epidural si mám vybaviť na nemocnici. Tam ísť na gynekologicke alebo priamo na nejaké iné oddelenie kde sa to vybavuje..viem že niekde to netreba vôbec, ale u nás vraj áno tak ak ste sa s niecim podobným stretli budem vďačná za radu.
Ďakujem

pribinak
26. sep 2023

Nie, nikto nemusí vedieť že prídeš rodiť do tej či inej nemocnice. Prídeš na príjem, odošlú tá na gynekologicko - pôrodnícke oddelenie a službukonajúci lekár ti pomôže s pôrodom

lelelienka
26. sep 2023

Tak napriklad v Ruzinove spustili nedavno registraciu a bez nej ta nevezmu…iba mozno vo velmi akutnom pripade. Zvycajne sa tiez chodi na posledne poradne uz do vybranej nemocnice, aspon tak viem ja a vsetky kamosky tiez tak chodili. Ja by som sa na tvojom mieste urcite aspon informovala v danej nemocnici.

ildiko36
26. sep 2023

Rodiť ideš kde chceš, nikto ťa nevyhodí z nemocnice. Ale je pravda, kde chces rodiť a chceš zazmluviť lekara tak už posledny mesiac tam sa chodí na kontrolu a nie k tvoju gynekologovi.Ale to ťa mal tvoj lekar s tym oboznamiť

jaskolka
27. sep 2023

V bežnej pôrodnici to vôbec nie je potrebné. Proste prídeš, keď začneš (alebo si myslíš, ze začínaš) rodiť.
Možno v nejakých "zvlášť" súkromných, ako sú trebárs Bory, treba to vopred oznámiť, alebo si zazmluvnit lekára, netuším. Ale inak nič netreba nikomu oznamovať,

petamich
27. sep 2023

ak prides ako urgentny pripad = porod je uz rozbehnuty a nestihla by si ist inam, tak je to neodkladna zdravotna starostlivost a musia ta zobrat vsade (okrem sukromnych zariadeni)

ak ale prides napr. ze praskla voda ale porod sa este uplne nerozbehol tak napr. UNB Ruzinov a Bory ta nevezmu, lebo tam sa treba registrovat vopred, kazdopadne to sa moze stat aj inde, ze ta otocia, lebo maju plny stav (bez ohladu na to, ci si tam chodila na poradne posledne styri tyzdne alebo nie, kedze tak sa zvykne, ze od 36tt) a teda niekde ti nepodaju EPI, lebo nestaci podpisat pri prijme informovany suhlas ale vyvavuje sa to skor s anesteziologom a chodi sa na poucenie - takze ja by som si radsej zavolala/zasla do tej, kde cca. chces ist a zistila ako to maju

danielittar
27. sep 2023

Zrovna včera som sa na to pýtala môjho gyn. Začala som 38tt, zazmluvneného mám jeho-je to primár oddelenia. Prídem na príjem a vezmú ma, takisto aj ohľadom epidurálu, poučenie podpíšem tam. Takto je to v LV.

danielittar
27. sep 2023

A ešte dodam, že na poradne chodím ku nemu do ambulancie až do konca. Raz som bola v pôrodnici, keď mal dovolenku a robili mi ctg a pásy.

danielittar
27. sep 2023

@danielittar ctg a prietoky*

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre