Čo si vziať do pôrodnice na Antolskú?

veselavrba
15. okt 2012

Ahojte viem ze su tu uz take temy ale potrebujem aj tak poradit,je tu niektora co nedavno rodila na Antolskej? Ake veci si mam zobrat do nemocnice pre seba a ake pre babatko.Davaju aj nejake veci pre babatko?Idem rodit v decembri a potrebovala by som to vediet,vsetko co sa tyka veci pre mna a maleho.Dost by mi pomohlo ak by mi niektora napisala cely priebeh v nemocnici od predporodneho az po porod.Aj co sa tyka sestnedelia.Dakujem za kazde info.

squella
15. okt 2012

Tiež ma to zaujíma, keď by som na Antolskej rada rodila.

majka99999
15. okt 2012

Mydlo, toaletny papier, osusku, aspon 2 nocne kosele, poporodne vlozky, nepremokavu podlozku/ky do postele, pribor. To je zaklad. Pre babo vlhcene utierky a plienky, ostatne ako saty, zavinovacku atd. mu daju. Potom veci, co ti ulahcia porod a pobyt - mp3, balzam na pery, co potrebujes, aj knizku... 🙂

majka99999
15. okt 2012

A este papuce normalne plus take do sprchy a zupan. Podprsenky na kojenie a sietkovane nohavicky. A svoju kozmetiku - kefka, pasta, krem na tvar a na ruky... Mozno este krem na bradavky, ja som pouzivala aj ten, co mi dali ako vzorku v takom boxe.

andelok
15. okt 2012

@veselavrba
@squella Caute baby, ja som rodila na Antolskej v januari. Skusim to v kratkosti zhrnut: pre babo potrebujete len plienky a vlhcene obrusky. Ostatne veci vam daju - ciste oblecenie pre babo, perinku, latkovu plienku, kremik proti zapareninam. Je na vas, ci si zoberiete napr. dudlik a pod. Ja som si vzala aj capicku, ked sme mali otvorene okno. Inak tam bolo aj v januari nenormalne teplo na izbach, radiatory sa nedali stisit. Pre seba klasika - viac nocnych kosiel (kvoli krvacaniu - uspinite), zupan, prezuvky, hygienicke potreby. Podlozky do postele a vlozky vam daju, take latkove. Nohavicky lekari netoleruju, takze si ani nemusite brat, jedine na cestu domov 🙂
Zoberte si nieco na pitie - treba vela pit kvoli rozbehnutiu kojenia. Takze vody, dzusy a pod. Caj budete dostavat, jedlo samozrejme tiez, akurat odlisne podla toho, ci budete rodit prirodzene alebo sekciou (kto rodi sekciou, dostava dietnejsie jedlo).
Potom ked vas pridu vyzdvihnut a pojdete domov, tak vam musia priniest aj oblecenie pre babatko, ale dopredu si to do nemocnice nenoste, je to uplne zbytocne, kedze veci pre babo dostanete.
Kludne sa pytajte, este to mam celkom cerstvo v pamati 😉

squella
15. okt 2012

vďaka kočky, už som sa obávala, že budem vliecť 1 kufor plný pre mňa a 1 pre bábo 🙂 lebo v obehu je aj dosť "overených" zoznamov, že čo si treba vziať do pôrodnice a je to tam fakt prehnané.

andelok
15. okt 2012

@squella Pre babo mas zbalene za chvilu 🙂 Mna este teraz napadlo, ze ja som bola na nadstandardnej izbe, takze neviem, ci aj na klasickych izbach davaju vlozky a podlozky, kazdopadne si radsej zober aj vlastne, aj ja som mala pre istotu. A ten pribor mi vypadol, tiez treba mat vlastny. Nie je na skodu pribalit aj toaletny papier, pre istotu 🙂
A ja som mala aj odsavacku a celkom sa mi hodila 🙂 Ale su ti schopni toho vela dodat priamo v nemocnici - da sa tam kupit krem na bradavky, pozicaju ti monitor dychu, sterilizacku ak potrebujes..a nezabudni, ze cokolvek si zabudnes, ti partner/rodina moze priniest hocikedy pocas navstevnych hodin, takze nie je problem 🙂 Urcite si tam toho nenos za vagon 😉

majka99999
15. okt 2012

@andelok
@squella podlozky a vlozky ti daju tak na 2 dni, ja som bola na normalnej izbe, este na mna pozerali, ze co este chcem, ked som si bola pytat. Nastastie tie vlozky som si zabalila aj podlozku som mala taku pratelnu, uz by so si radsej vzala zopar jednorazovych

majka99999
15. okt 2012

A este si mozes vziat napriklad jednorazove prebalovacie podlozky. Na izbe bol pult, ale ta podlozka bola ako kozenkova, nic prijemne pre babo. Da sa pouzit aj uterak. Mozes ho prebalovat aj v tom voziku, ale ten pult je vyssie a po cisarskom som bola rada, ze sa nemusim sklanat dlho nad babom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre