Ctg mi nezobrazovalo kontrakcie počas pôrodu

adikaa259
22. nov 2018

Zdravím pisem ohladom zazitku z 13.11.2018.. Den mojho porodu.. O 2.30 som začala cítiť nezvyčajný pocit.. Hned mi došlo že prichadza pôrod. Kontrakcie.. Počkala som doma do 3.15.. A sli sme do nemocnice..poslali ku mne doktora ktorý si rozospaty šuchal oči a zyval.. Okolo 3.30hod mi robili prve vyšetrenie ctg.. Pozerali na mňa ako na debila že či mi nieje iba zle od žaludka lebo nerodim...Vraj stroj to neukazuje. A neodtiekla mi plodova vodaPozrel na mna zospodu takym štylom že dakujem pekne.. Hnusne bezcitne začala som krvácať. Vraj co prežívam mam si predstaviť hlavu "decka" ze mi ztamad pojde von.. Ajtak mi povedali ze nerodim nech idem domov ak byvam v meste.. Poprosila som ich ci nemozem ostat lebo tieto bolesti asi doma nevydrzim ze chcem byt pod dozorom.. Povedali ze okej do 7mej rana ostanete prezrie vas lekár z druhej smeny a ak nič idete domov.. Dali ma na izbu .. Do 7mej rana ku mne prišla raz sestrička že ako mi je a ci chcem epiduralku kebyze nahodou rodim... 7hod ďalšia kontrola.. Ctg zase neukazovalo ze rodim.. Vraj nemam kontrakcie .. Len jedna sestrička ma pozorovala pri tom a videla že už to je len tak tak zavolala doktorku nech ma pozrie zo spodu.. Prezrela ma a v tej sekunde mi dali kyslik infuziu babatko uz tlaci hlavičku von.. 7:32 sa narodila naša mala Vivien.. Ďakujem bohu ze som to nenechala tak a nešla domov lebo doma neviem ako by som porodila 😀 zazil niekto nieco take??podobne ?7boletehotenstvo som mala bez problemov a mam strašne bolesti..

lubik87
22. nov 2018

@adikaa259 mne ukazoval v číslach 35 zo 100 kontrakcie potom.som.si pri jednej dala ruky na pás a vyletelo.na 100 okamžite ..čiže.zly.kontakt...mozno aj u teba tak.🙂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzka0605
22. nov 2018

ahoj ano.mne sa stalo to iste. este o 1.45 v noci mi trvdili ze nerodim, lebo pristroj nic neukazuje, pricom bolo jasne ze mam bolesti...potom ma pozrel doktor cos a prave zobudil a zistil ze hlavicka je na ceste. zacali mierne panikarit. 2.10 sa narodil syn. sestricky sa museli citit dost trapne, lebo ako hovorim mi tvrdili ze nerodim...no lebo pristroj..mozem kaslat take pristroje

adikaa259
autor
22. nov 2018

@ptmt1011 ku mne len "dobehla" doktorka k samotnemu porodu tá bola fajn zlatá.. Ale ten doktor z nočnej smeny no katastrofa.. A najhorsie boli tie pohlady na mna od celeho kolektívu.. Pozerali na mna akoby som si vymýšľala a skuviňala len pre nejaku maličkosť

adikaa259
autor
22. nov 2018

@zuzka0605 ved to.. Pocas tych hodin na izbe ku mne dosla az jedna.. Ako zistili ze uz rodim mala som pocit ze pri mne ich beha asi 15 ake boli splašene.. Priatel len tak tak dobehol ku pôrodu

adikaa259
autor
22. nov 2018

@lubik87 neviem pretože pri ich pochybnostiach o mojom pôrode mi to tam prekladali tlacili vsetko mozne a nikdy neukazalo nič. Posledne slova sestricky boli kontrakcie neukazuje ale pani az stáča od bolesti Doktorka skontrolujte ju zdola.. A uz to slo

zuzka0605
22. nov 2018

@adikaa259 najhorsie je ze som sa citila jak hysterka ale tak hadam viem co citim a ku koncu to uz su silne bolesti a bolo to moje druhe dieta uz tak som vedela ci asi rodim alebo nie

evalin88
22. nov 2018

Mne tiez pristroj nic nenameral a to mi dali vyvolavacku, proste som mala bolesti zospodu a oni dali ten pristroj na zle miesto.. ale ze prve 4 hodiny vobec nic nevideli.. a ja som nevedela doktorke opysat či su to kontrakcie, lebo som ich predtym nezažila. Este aj ked som bola na sale tak doktorka ze pridem vas kuknut o 2 hodiny.. a sestričky za nou museli hned bežať .. maly sa narodil o 20 minut.

evalin88
22. nov 2018

Inak tie pristroje vyzeraju ze su z ery peed socializmom 😣😣😣😣😣

zuzka0605
22. nov 2018

@evalin88 tiez si myslim ze mi dali na zle miesto...resp. moje bolesti boli viac zospodu ako na bruchu.

evalin88
22. nov 2018

@zuzka0605 presne.. inak ked merali este krpca na kontrolach obcas sa im tak uhniezdil v mojom bruchu ze ten pristroj aj 2 minuty nenameral ze mu bije srdce. Jeden taky ctg zaznam mam odlozeny a je v mom 2 min.."pauza"

zuzka0605
22. nov 2018

@evalin88 toto som mala dobre pocas meranie..len ako naschval..pocas porodu..no ale kaslat na to, syn sa narodil v poriadku, ten kaslal na pristroj.doteraz je tvrdohlavy 😝

pininka
22. nov 2018

Aj mne namerali úplne malinké oproti tomu čo sommv skutočnosti cítila a to som mala planovany cisarsky. Mne sa to vždy spustilo po klystyre. Odišla.okamzite aj zátka a hneď začali kontrakcie. No na monitore skoro nič nebolo, fakt je že som ich cítila viac v chrbtici. Škoda že skôr dôverujú strojom ako ženám

ester177
22. nov 2018

@adikaa259 prosim ta, len mi povedz, v ktorej nemocke si bola? A meno toho lekara nevies? Mäsiar jeden uchylny

anjelic
22. nov 2018

Ja som mala podobný zážitok pri treťom pôrode. Keď som prišla na príjem, vyšetrili zospodu a povedali, že porodím o 2-3 dni. Napriek tomu ma poslali na oddelenie. Mala som "šťastie" na primára, s ktorým slúžila sestrička "jeho pravá ruka" vyšetril, povedal podobný verdikt ako z príjmu, dali pásy, kontrakcie vraj žiadne. Keď som namietla, že mám dva pôrody za sebou a viem aké je to mať kontrakcie, tak ma sestrička odbila, že každý pôrod je iný a keby to boli kontrakcie, tak prístroj určite zaznamená a toto sú len poslíčkovia. Následne mi doktor chcel dať injekciu a až keď som sa spýtala, kvôli čomu ju mám dostať , sucho skonštatoval, že buď sa to rozbehne alebo zastaví. Odmietla som, podpísala reverz a povedala, že to nechám na prírodu - buď sa to rozbehne alebo zastaví. . Navyše som ho upozornila na horšie výsledky z CTG, malá sa takmer nepohla a potom som tam ešte ďalšiu hodinu ležala a hrozilo, že skončím v nemocnici, ďalej som mala zhoršené pečeňové testy a môj gynekológ odporúčal častejšiu kontrolu prietokov na sone, tak až po tomto všetkom dal urobiť sono. Následne ma sestrička zdrbala, že prečo som si nedala od pána primára poradiť a odmietla som injekciu, že som sa mohla pokojne do rána vyspať. No jasne, pri bolestiach, ktoré sa stupňovali by to bol sladký spánok. Toto všetko bolo okolo 22.00 hod. Okolo 3.00 hod. nadránom mi znovu nasadila pásy a prekvapene povedal, že "sa tam niečo deje", skoro som jej odvrkla, že to je pôrod, ak náhodou nevie. Rozhodli, že do šiestej počkajú, potom o siedmej ma vyšetrí profesor a rozhodne čo ďalej. O 5,30 hod. ma vyšetrili, pustili plodovú vodu, o šiestej si ma prebrala iná sestrička, učinený anjel, okolo 7.00 som už ležala na pôrodnej sále, zakrátko len skríkla na kolegyne, pôrodné asistentky rodíme a malá bola pred ôsmou na svete. A od nej som počula niekoľkokrát, že to bol veľmi pekný pôrod. A veru bol, pretože ma naň pripravila ona, nie jej staršia ufrflaná kolegyňa, ktorá pochlebovala primárovi, ani primár, ktorý chcel pokojnú nočnú, tak ma potreboval mať z krku. Keby som sa nedala, neviem ako by to dopadlo, ale mám dojem aj po toľkých rokoch, že asi nie dobre.

ester177
22. nov 2018

@anjelic oni by stale len urychlovali, nech maju "dalsi kus na páse" za sebou. Pri vyvolavani ma zena aj vacsie bolesti, a dietatko tiez viac trpi pri silnych kontrakciach. Mne vyvolavali porod s prestavkami 3 dni, a dopadlo to tak, ze malemu prestalo bit srdce...

anjelic
22. nov 2018

@ester177 strašné niečo 😲. Ja som vedela, že to kontrakcie sú, ale pán doktor, študovaný chlap, to chcel viesť po svojom a sestrička pred dôchodkom len pritakávala. Kebyže som slabšia povaha a nechám sa, možno je už moja malá pridusená alebo možno aj horšie.😕

quest7891
22. nov 2018

Aj ja mám takú skúsenosť, bolesti mi začali v noci o 2:30, do nemocnice sme prišli o 6:00, dali ma na pásy, ale sestrička vraví, že tam nič nevidí, žiadne kontrakcie a to bolesti som mala už riadne akoby ma cez kríže niekto prepichol.Zufala vravím manželovi že ma chcú poslať domov ale ešte ma vyšetrí lekár a keď som sa vyzliekala na vyšetrenie začala mi odtekať plod voda, hádam aj z toho stresu, ale našťastie už ma nemohli poslať domov, dali ma na príjem na sálu kde ma 7:30vyšetril Dr už na 7cm otvorenú, pustil mi viac plodovku a pred 10:00 bola už dcérka na svete. Myslím, že tie kontrakcie až tak nezachytilo aj preto lebo išli cez chrbát cez kríže ale teda nato že oni tam nič nevideli som ja mala čo predýchavat.

adikaa259
autor
22. nov 2018

@ester177 Michalovce nemocnica "novej generacie " .. Meno som si bohužiaľ nevšímla.. Rovno utekal spinkat ďalej a potom som ho uz počas pobytu v nemocnici nevidela

aduliak
22. nov 2018

Mám za sebou dva porody...ani pri jednom mi CTG neukázal kontrakcie...ziadne...

asia83
23. nov 2018

@adikaa259 Ten "rozospatý" doktor by mal vrátiť diplom. Ja som sa nestretla s tým, že by sa bolesti neukazovali na pásoch. Strašné toto, čo všetko sa môže stať.

ester177
23. nov 2018

@asia83 áno, alebo si chudáčisko splietol odbor, mal by ísť dobytok vyšetrovať pri takom štýle, čo robí. Jedna vec je mať v pôrodných cestách dieťa, a druhá cudziu ruku, čo sa tam necitlivo prehrabáva. Nie je to to isté, ako si ten chudák myslí. Pre mňa je to necitlivý úchyl.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinasenajova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
meluela
30. dec 2018

@adikaa259 sproste pice su to co veria monitoru a nie zene. tiez som si s tym uzila, u mna to ale ani nestihli a porodila som si jak v praveku. dodnes ju vidim fuchtlu jednu co mi tvrdila ze druhy porod boli viac namiesto toho aby sahla na krcok ci zavolala lekara ... snad sa uz poucila, ale obavam sa ze ani nie a nadalej kuka na nefunkcny monitor a potom sa spokojne vrati dopozerat rozpozerany serial. a aj ta dalsia co mi ten monitor otocila aby som na neho nevidela, pytala sa potom na pocet kontrakcii a este sa vyskierala ze ani jedna kontrakcia nebola .. no tak asi bola ked dieta hodku na to vonku ...

martinasenajova
30. dec 2018

@meluela presne si to viem zivo predstavit !

adikaa259
autor
30. dec 2018

@meluela mne o 7.00 nic neukazovalo a 7.32 sa narodila mala .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre