Kde robia automaticky druhú sekciu?

zeminka187
20. máj 2022

Ahojte, je nejaká pôrodnica na Slovensku ,kde robia automaticky aj druhu sekciu nech by prvá bola z akýchkoľvek príčin ? Teraz je moderné VBAC a veľa sa.k.tomu doktori prikláňajú ,tak by ma len zaujímalo čo je aj taká pôrodnica ,kde keď bola prvá sekcia nemajú problém urobiť aj druhú.

andreagartnerova
20. máj 2022

V považskej Bystrici určite

nikpa
20. máj 2022

@zeminka187 v Trnave ale nie je jedno akého budeš mať pôrodníka

didi2102
20. máj 2022

@zeminka187 popradská napr do 2r po prvej ani o Tom nediskutuje keď prídeš s papierom,kamarátka mala teraz niečo cez 2r tiež automaticky sekcia,ja som mala do 2r , väčšie rozmedzie ti povedať neviem

ikonica
21. máj 2022

Presov stara porodnica... Rodila som, ked mala starsia 2,5 r. (Narodila sa akutnou sekciou pre nepostupujuci porod)... 2 lekari mi povedali, ze ma nemozu nutit rodit prirodzene, ale ani do sekcie... Takze som si mohla vybrat ...

beata_k
21. máj 2022

@zeminka187 Ved ked prides s papierom od psychiatra, tak kazda.

lenja123
21. máj 2022

@zeminka187 košice nová nemocnica

zubrienka777
21. máj 2022

@andreagartnerova veru aj za mňa v Považskej, tiež som mala prvý cisársky,v Tn ma chceli dať rodiť normálne druhýkrát...tak som volala do Považskej a prvá otázka primára bola, že načo môj doktor čaká 🙄že prídite sem do Považskej a idete hneď na cisársky 🙏a tak aj bolo...v prvom som mala komplikácií a v druhom nebol otočený,ale hlavne,že som mala rodiť nohami dole🙄🙄🙄v Tn by som nikdy nerodila

beata_k
21. máj 2022

@lenja123 Ani omylom. Aj s odporucanim gulali ocami a mali poznamky.

sunshine_18
21. máj 2022

Lv

1mata
21. máj 2022

@zeminka187 povazska bystrica

ayaya
21. máj 2022

@zeminka187 v Topoľčanoch je po prvej sekcii automaticky aj druhý pôrod sekciou. Ja som rodila v Trenčíne pred dvomi mesiacmi a bola som prekvapená lebo na každej poradni sa ma pýtali ako chcem rodiť, vraj po sekcii ma nemôžu nútiť rodiť prirodzene ak s tým nesúhlasím.

lenja123
21. máj 2022

@beata_k ja mám úplne opačné skúsenosti. Po prvej sekcii už automaticky robia aj druhú sekciu.

michaelan92
8. jún 2022

Ahojte, pripnem sa na tuto temu. Viete niektora o porodnici v BB kraji, ktora nema problem s prirodzenym porodom po sekcii, ak je vsetko ok? A naopak v ktorej planuju sekciu automaticky?
Dakujem

paris1813
16. jún 2022

@beata_k tak to vôbec nie je pravda , viem to 1000%

beata_k
16. jún 2022

@paris1813 Co nie je pravda?

paris1813
16. jún 2022

@beata_k že s papierom od psychiatra spravia sekciu všade 🙂

beata_k
16. jún 2022

@paris1813 Je to regulerna indikacia od lekara. Iba od psyhologa nespravia.
Kde to odmietli?

paris1813
16. jún 2022

@beata_k nemáš pravdu , bohužiaľ , ale kiežby si mala . Pre dve pôrodnice to není žiadna indikácia , diagnóza od psychiatra - nie psychológa .

beata_k
16. jún 2022

@paris1813 To kde tak nerobia?
Mne povedal lekar, ze lekar lekara spochybnovat nebude. No to je teda velmi nevhodny postup hrat sa takto na Bohov a rozhodovat o zene.

paris1813
16. jún 2022

@beata_k
V Trenčíne a v Považskej ťa pre takúto indikáciu primár priam vysmeje , je to pre nich zdrap papiera, nič viac .

beata_k
16. jún 2022

@paris1813 Tak to ma mrzi. Nepovedala by som, ze v 21 storoci sa tak zaobchadza so zenou. Smutne.

heln
16. jún 2022

@michaelan92 ahoj, viem len ze v BB, ak je naozaj vsetko v poriadku, tak vedu prirodzeny porod. Bola som na predporodnej priprave u hlavnej porodnej asistentky z rooseveltovej nemocnice v BB, ktora presadzuje pracu porodnych asistentiek a prirodzene porody bez zasahov, pokial sa to da, ale ked su medicinske dovody tak sa snazi vysvetlit preco je potrebny ten ktory zasah. ona mi vysvetlovala, lebo tiez som mala prvu sekciu, ze pokial je babo dobre otocene a spravne rotuje v prvej dobe porodnej, tak vedu prirozdeny porod, ale ak rodicka pocituje bolesti alebo tlak v oblasti jazvy, alebo babo nerotuje dobre, tak robia sekciu, aby nedoslo k rupture maternice.

mamicka2005
16. jún 2022

@zeminka187 KE - Šaca, druhá sekcia po 15 rokoch. Do papierov napísali, odmietla VBAC.

erika1582
16. jún 2022

@michaelan92 čo ja viem tak Levice

michaelan92
17. jún 2022

@heln a mozes mi dat kontakt na tu porodnu asistentku, pripadne jej meno? Nevedela som ze je mozna aj v BB nemocnici taka priprava. Dakujem

greenline
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizita
29. jún 2022

@zeminka187 v Topolcanoch pojdes na istotu.. tam by ti VBAC ani nahodou ani skusit nedovolili.. neverim, ze vobec existuje pripad, ze by tam niekto odrodil prirodzene po cisarskom, za to dam ruku do ohna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre