Komplikácie po nástrihu hrádze.

ludka_matus
14. aug 2019

Ahojte mamičky. Pre niektorú z vás možno banalita ale pre mňa je to psychický problém.
Môj maličký nemal ani 2,5 kila keď sa narodil. Vonku bol na dve zatlacenia. Cvičila som aj s aniballom. Pôrod bol krasnyt až na nástrih. Ak som povedala, že si nástrih neželám tak lekárka bola veľmi drzá a vravela že prvorodičkám ich robí vždy. Ak by som vedela, že to tak dopadne vybavím si lekára.
A nevravím ešte o tom, že sa mi steh zapálil a rozchadzal. Jednoducho sa neviem z toho dostať. Necítim sa ako žena ale ako nejaký dobytok, čo nemá svojprávnosť.
A ešte vždy mám bolesti aj pri sexe takže už ani v tej oblasti to nie je ono. Manžel to síce chápe ale niekedy sa až bojí mať sex.
Áno, sú dôležitejšie veci ako to, že je malý zdravý a že sú aj horšie prípady ale to bola jediná vec ktorú som si pri pôrode nepriala.
Ďakujem za povzbudivé komentáre a možno rady ako sa dať dokopy.

ludka_matus
autor
15. aug 2019

@3petka ďakujem za vašu skúsenosť. Vlastne všetky ženy píšu že po čase to bude fajn, že sa to dá do poriadku čo sa týka intímnosti. No tak dúfam že aj psychika sa dá dokopy a nebudem na to myslieť o pár mesiacov 🙂

tinkatinus
15. aug 2019

ja som mala tiež pri prvom nastrih, museli lebo nešiel von a siel kliešťami, mal 3,5kg takže normálna váha. Stehy mi ešte v pôrodnici praskli, zevraj som to mala dost škaredé potom, ale po kompletnom zahojeni, ktoré trvalo dlhšie ako normalme byva,nakoniec neboli ziadne problémy. A to ako to vyzeralo fakt neviem a bolo mi to jedno, hlavne že bol malý v poriadku. Moja doktorka povedala, že pri druhom sa to moze napravit,ta esteticka vada, ak ma ešte raz nastrihnu, ale druhý bol bez nastrihu. Nebolo treba a cele sestonedelie bolo o dosť lepšie rýchlejšie a bezbolestne. Takže nezúfaj, pri druhom to moze byt oveľa lepšie. A po nastrihu a hojeni-nehojeni aj ja som dlhšie cítila bolest pri sexe, ale tak treba pomaly opatrne a ono to prejde.

luba41
15. aug 2019

@ludka_matus ja by som podala sťažnost ako nerešpektovanie práv a žiadosti rodičky..adresovaný minimalne vedeniu nemocnice ..doktorka musí odovodnit zásah, ktorý nesmie nazvať rutinný..

tinkerbell
10. feb 2021

@ukulela ja som sa tiež vo vnútri veľmi roztrhala, lebo mi pôrodná asistentka s celou svojou váhou tlačila na brucho. Pritom ja som vládala tlačiť aj sama.

tinkerbell
10. feb 2021

@ladyvi ja som mala pred pôrodom aj klystír, 3x som bola na wc a potom tiež pri pôrode išlo najskôr vnútro čriev a až potom bábo 🙈 takže aj po klystíre sa stáva. Pri treťom pôrode som klystír odmietla a okrem bábätka a placenty nevyšlo von nič iné.

katarinkacat
18. sep 2023

@vedvieskto mňa bolia dva roky a navyše mi invalidizuje nohu poskodili mi pudendalny nerv a ro myslím nie je normálne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre