Kramáre, Antolská alebo Skalica

louboutins
9. feb 2022

Ahojte baby. Presla som cely MK, ale aj tak sa neviem rozhodnut, ktoru porodnicu si vybrat. Mam to rovnako daleko a recenzie su velmi podobne. Chcem mat manzela pri porode (a najlepsie aj pred, ak to bude mozne, aby nemusel cakat 10 hodin na chodbe🙈+ ako sa riesi pre neho PCR, ked je porod vacsinou necakany), nadstandard, laktacne poradkyne a najma EPI. Co ma zaraza na Skalici, zevraj niekedy sa stane, ze nie je dostupny anesteziolog (co nechapem asi v nemocnici). Zazitky z porodu ma nezaujimaju, pretoze porod ma kazda zienka iny skor to vsetko okolo. Kde ste sa citili najlepsie?

noami12
9. feb 2022

@louboutins presne pri mne v skalica nebol dostupný anestéziológ 😀

petamich
9. feb 2022

v UNB = Antolska, Kramare a Ruzinov je otec pri porode az ked sa porod rozbehol (2. doba porodna), 10 hodin isto cakat nebude, lebo ak tam prides a nebudes otvorena poslu ta domov ;) mne praskla voda o 3:00 a kazali mi manzela zavolat na 6:30 (bola som ale hospitalizovana), sprievod aktualne musi byt plne ockovany a pri prichode mu robia antigenovy test, tebe spravia aj antigen aj PCR, nadstandard je aj na Kramaroch aj na Antolskej, plati sa 20E na noc a uvadza sa to v dotazniku, ktory vyplnas pri prichode, ak po porode je volne, tak ta tam prevezu, ak nie ides na standard, anesteziolog sa naozaj moze stat (v ojedinelych pripadoch), stavalo sa to na Antolskej, kedze mali obrovske covid oddelenie a anesteziolog sluzil prednostne tam, v Ruzinove a na Kramaroch sa to (udajne) nedialo, ale ano je to mozne, ze ked bude treba pichnut EPI, tak nebude k dispozicii a potom uz bude neskoro, na Antolskej ale maju aj rajsky plyn (ked uz nic ine), laktacne poradkyne su vraj vsade ale napr. ja ked som rodila, tak bola na dovolenke

ja som zvazovala Ruzinov a Antolsku, lebo su tam viac nakloneni alternativnym poziciam, snazia sa nerobit automaticky cisarsky a rutinny nastrih 🤷‍♀️ ale co porodnik to skusenost - ja teda osobne som si zvolila napokon Ruzinov, lebo to mam "na papuce" 3 min. od domu

aliaray1
10. feb 2022

@louboutins zvazujeme tiez a uz som z toho zmagorena.
My sme zatial skoncili na plane A-Ceska republika a plan B-Ruzinov

louboutins
autor
10. feb 2022

@petamich dakujem za dlhy popis, ale ja som pocula trosku ine informacie. Zevraj v statnych nemocniciach nevyzaduju ockovanu osobu pri porode (iba v Kochu), aj ked sa nad tym zamyslite, je to hlupost, aby mali taku nezmyselnu podmienku v nesukromnom zariadeni, ked rodicka nie je ockovana. Viem, ze na Antolskej a Kramaroch moze byt doprovod pri rodicke uz od prijmu. Maju to uvedene aj na stranke, mozete si to pozriet. O Ruzinove viem z prvej ruky, ze si tam prednosta pretlaca prirodzene porody, co je niekedy nebezpecne pre dieta, preto tam rozhodne nechcem ist.

louboutins
autor
10. feb 2022

@petamich toto su napr.Kramare: Sprevádzajúca osoba môže s vami byť podľa dotazníka hneď po vstupnom vyšetrení. Po pôrode čas prítomnosti neobmedzujú, ale všetko „závisí od spôsobu pôrodu a stavu dieťaťa a rodičky“.

louboutins
autor
10. feb 2022

@noami12 to je sialene. To pojdem radsej na Kramare.

veronice
10. feb 2022

@louboutins mna by zas nikto nedostal na Kramare - rodicky po sekcii odlozia na 24-36 hodin na JISku kde dieta cely cas nevidia, ani ho neprinesu na prilozenie. Zosalela by som... V ruzinove ma hned po prebudeni z narkozy (akutna sekcia - btw, sam prednosta o nej rozhodol... ) previezli na izbu, manzel mi priniesol malu a potom mi ju nosili na prilozenie.
A ano, v ruzinove sa nestane ze sa nedostanws k epi lebo maju anesteziologa len pre porodnicu.
PS: nie vsetko co sa pise na webe a v dotazniku je aj pravda. Hlavne na webe maju neaktualizovane informacie.
Prihod sa do skupin jednotlivych porodnic tu na MK, najdes tam aktualne horuce info 🙂 to mas ovela spolahlivejsie ako web porodnice 😁
PS2: zevraj je len zevraj... Neockovany sprievod jednoducho nepustia...ako vravim, pridaj sa do tych skupin a spytaj sa priamo zien co nedavno rodili...

Ja som rodila pred 3 rokmi v ruzinove, chystam sa tam aj teraz (snas uz o par dni) . Ak bude nahodou plno tak pojdem na Antolsku. V ruzinove som bola maximalne spokojna so vsetkym aj vsetkymi.

noami12
10. feb 2022

@louboutins ešte som celú noc sa chodila pýtať ze strašne bolestivé kontrakcie mam nech mi niečo dajú, že nemajú čo nemajú anesteziologa ze ta bolesť k tomu pôrodu patrí a už som mala povedané 😀 potom ráno ako prišla druhá služba dom sa išla pýtať a stále ze není anesteziolog... tak nechápem ci je na celú nemocnicu a oddelenia jeden... ale ja mam osobne nepríjemné zážitky so skalicou, po všetkých stránkach skoro

louboutins
autor
10. feb 2022

@noami12 ja som na Skalicu pocula same chvaly v poslednej dobe. Ale ta EPI ma odrovnala.😄

louboutins
autor
10. feb 2022

@veronice prave tu info, ze sprievod moze byt s rodickou uz od prijmu som nasla aj tu na MK, co sa tyka Kramarov. A do jula sa urcite este zmenia opatrenia ohladom ockovania (ked uz vela krajin uz vyzaduje nic pri vstupe) alebo to budeme musiet nejako ,,poriesit,,.😄

louboutins
autor
10. feb 2022

@veronice prave tie diskusie su tu dost stare, neviem preco. 2019 a starsie.😥

louboutins
autor
10. feb 2022

@noami12 chudatko😳

veronice
10. feb 2022

@louboutins jaaaaj no tak do jula este casu dost 🙂 a skus aj na fb skupinky porodnic, v ruzinovskej to zije, myslim ze aj kramare spominali zeny ze tam rychlo odpisuji a myslim ze najdes aj antolsku 🙂 lebo ozaj v tom juli moze byt a aj bude vsetko ohladom tych opatreni zas uplne inak

A nemyslela som diskusie, ale SKUPINY 🙂 Porodnica ruzinov, porodnica kramare....

veronice
10. feb 2022

@louboutins v skupinke antolska mi pise ze uz si, do skupinky kramare som ti poslala pozvanku a skupinku skalica si vyhladaj, tam nie som clenom aje je medzi porodnicami tu v skupinkach 🙂

louboutins
autor
10. feb 2022

@veronice dakujem, si mila🤗

noami12
10. feb 2022

@louboutins no ja som tam rodila v marci, odvtedy tam rodila ešte jedna moja kamoška a teraz je opäť tehotná a aj keď to ma blízko ísť tam už nechce 😀

petamich
11. feb 2022

@louboutins nie naozaj to s tou ockovanou osobou nie je hlupost 🙂 odpovedali tak PA vo FB skupinach 🤷‍♀️ kazdopadne do jula sa toho vela moze zmenit a co bolo minuly tyzden uz dnes nemusi byt pravda, rovnako ako nie je pravda s tym sprievodom ;) na stranke maju vsetky velmi pekne informacie ale jednak su neaktualne a nepravdive, rodila som v juli a aktivne som si informacie zistovala a dovolim si oponovat aj s tym Ruzinovom, je pravda, ze su pro prirodzene porody, kedze na slovensku sa robia sekcie akoby to bolo farbenie obocia ale nikdy by netlacili prirodzeny porod ak by nieco hrozilo matke alebo dietatu, ja by som nesla na Kramare ani nahodou prave preto, ze tam urychluju porody, vyvolavaju ich a preferuju sekcie, nech maju pokoj (ale to som zasa "pocula" ja)

petamich
11. feb 2022

a len taky komentar - zeny ti tu odpovedaju na zaklade vlastnych skusenosti a informacii, ktore maju z relevantnych zdrojov (napr. PA z danych nemocnic), ty si nas vsetky odbila, ze to nie je pravda, ze to tak nemoze byt a ty mas ine informacie - tak prosim na co zakladas diskusiu? ked evidentne neveris odpovediam - sudiac podla tvojich reakcii 🤷‍♀️ a to sa ta nijako nechcem dotknut, len ma to kusok zarazilo

a nech sa uz rozhodnes akokolvek 🙂 prajem ti idealne rychly a prijemny porod (v ramci moznosti), drzim paste!

aliaray1
11. feb 2022

@louboutins ahoj, 2 dni dozadu bol seminar online s lekarkou z Kramarov na mamaclass a ta nam vravela, ze cele UNB ma nariadene, ze otecko (resp.1 osoba) moze byt iba pri porode a len ak je plne ockovany a zaroven ma platny PCR alebo antigenovy test. Po porode musi odist a navstevy su uplne zakazane, ani on uz nemoze dojst naspat, len pred nemocnicu.

louboutins
autor
11. feb 2022

@petamich nie, nie, neber to v zlom, ale tiez mam kamosky a dokonca v Ruzinove moja dobra kamoska robi lekarku, tak od nej mam info z prvej ruky. Dakujem za info aj za povzbudenie, ja si myslim, ze do jula sa tie covid opatrenia zmenia. Momentalne mame covid s muzom a mame rovnaky priebeh ako nasi ockovani priatelia, takze sa mi to zda nezmyselne, aby otec videl dieta az pri odchode domov hlavne, ked robia este aj PCR testy, tak je to nariadenie sialene.😥

louboutins
autor
11. feb 2022

@aliaray1 priserne.

loginexistuje
11. feb 2022

@louboutins ak mas taketo poziadavky tak si radsej zaplat Kocha

louboutins
autor
11. feb 2022

@loginexistuje rada, len tam maju iba ockovany sprievod.🤷🏻‍♀️

luckamjar
11. feb 2022

Včera som pozerala Dámsky klub na RTVS (človeku je na PNke dlho 😁), ale bol tam rozhovor s dr. Špankom ohľadom tehu a pôrodu počas covidu a niekoľkokrát tam zaznelo, že doprovod k pôrodu musí byt zaočkovaný a ešte si ho testujú minimálne antigenom.

dudos
11. feb 2022

@louboutins rodila som 25.12.2021 na Kramároch. Plodová voda mi odtiekla deň pred tým, išli sme na príjem, ako je urgent. Vonku je unimobunka, kde ti spravia AG. Sprievodu nie. No na Kramároch je MOM ka kde ho za poplatok spravia. Po výsledku AG, nás poslali dovnútra. Mňa už dole poslali sa prezliecť, v takej maličkej miestnosti, pravdepodobne maličký sklad na vozíky a pod. Manžel zatiaľ poskytoval informácie, aké neviem.
Následne nás personál odviedol hore na pôrodnicu. Manžel ostal na chodbe čakať. Poskytla som im informácie čo boli potrebné, spravili vyšetrenia, ktoré boli potrebné. Bola som otvorená na 1 CM bez kontrakcií. Pustili ma za manželom na chodbu. Boli sme spolu len chvíľku, bo išiel za starším synom. Celú noc som bola na "vzdychárni“, kde nás chodil kontrolovať milý a ústretový personál. Ráno na kontrole so mnou konzultovali, či chce vyvolávačku, termín pôrodu som mala 28.12. a plodov voda mu postupne odtekala. Tak som súhlasila. Stále otvorená na 1 CM. Písala som manželovi, že mi dali vyvolávačku a že ho budem priebežne informovať. No pôrod sa rozbehol veľmi veľmi rýchlo. Našťastie sa mu podarilo zaregistrovať sa deň predtým v jednej MOMke hneď ráno. Vo Vrakuni. Po otestovaní sadol do auta s hneď išiel na Kramáre. Našťastie. Epiduralku mi nestihli dať. Pôrod bol rýchli s veľmi milým ženským kolektívom . Muž dobehol len tak tak.
Po pôrode sme ostali my traja ešte na sále. Potom muž domov a mňa previezli na nadštandard. Teraz bežný postup. Covidove rodičky idú na bežné oddelenie šestonedelia. Necovid rodičky priamo na nadštandard. Dcéru mi doniesli zhruba po hodine. Nemala som pojem o čase. Izby krásne, čisté, polohovateľné postele, kúpeľňa tiež fajn, aj personál, aj pre rodičky a aj pre bábätko. Manžel mohol za mnou chodiť, bez testovania . No čakal vonku pred oddelením. Aj dcéru mohol vidieť.
Dcéra sa narodila v sobotu doobeda a prepúšťali nás v utorok doobeda. Za mňa top prístup, aj strava fajn.
7 rokov dozadu som rodila na Antolskej. Pôrod a aj zaplatený samostatný pôrodný box fajn. Ostatné komentovať nebudem, no ani nepriateľovi by som neodporučila tam ležať po pôrode.
Ak ťa ešte niečo zaujíma, kľudne sa ma opýtaj.

dudos
11. feb 2022

@aliaray1 čo sa týka návštev, podľa mňa to v momentálnej situácii môže byť pravda. Sme skoro na vrchole ďalšej COVID vlny. Koncom decembra ešte manžel mohol chodiť pred oddelenie, aj dcéru videl. No situácia bola o čosi lepšia.
Pri prvej vlne tiež oteckovia nemohli ani pred oddelenie. Aj pri prepúšťaní z pôrodnice pomáhal rodičke s vecami personál.

aliaray1
11. feb 2022

@louboutins nuz zial ano a ako citam nie len UNB ale stale aj Koch ide v slapajach ze sprievod len komplet ockovany a zaroven platny test.

A spominala aj, ze vsetky su na nadstandarde lebo standard teraz vyuzivaju ako covidovy.
A ze neodporucaju a nechcu tam pouzivat velmi odsavacky aj ked ich maju, lebo chcu podporit prirodzene kojenie 🤷‍♀️😳

Par krokov od Kramarov ze testuju mimo prac.hodin a dni nonstop kedykolvek, aj v noci, vikendy, sviatky-len nespominala kedy vysledok ale hadam Ag je ihned. Maju to uvedene na fb webe Dietatko z kramarov sa vola ich skupina a aj to vravela ta lekarka na mamaclass.

No a aj toto je dovod, preco je nas plan A rodit v Cechach v statnej...s manzelom tuzime zazit rooming in, plnohodnotny bonding a normalny mily nekonfliktny personal...a aby sme neboli v riziku kto sa kedy ako vyspal alebo sa mu/jej nechce. Aj preto sme obaja 3x ockovani, aby nas pustili cez hranice. S 2 davkami by sme museli mat obaja aj test a to si nevieme nacasovat...sialene 🥴🤦‍♀️

Doplnenie: v SR robia novorodeniatkam 13 zakladnych vysetreni, v CR uz 20 (zvysili z povodnych 18) - to mam priamo aktualne od lekara z webinara.

louboutins
autor
11. feb 2022

@dudos dakujem za info...tak hadam leta sa tie podmienky este zmenia, predsa len my byvame 30min cesty autom, ked sa ide rychlo a bez obmedzeni. A teda rozhodne chcem mat manzela pri sebe, aj ked nie sme ockovani, vsak to je nase spolocne dieta. Mozem sa este spytat akou formou kontrolovali covid pass a testy?

louboutins
autor
11. feb 2022

@dudos a este taka odveci otazka. Kde ste s muzom parkovali, ked ste sa uz ponahlali na urgent? To je niekde zo zadnej strany vjazd? Lebo ja som bola v nemocnici 100x, ale nikdy nie na urgente, ale normalne prednym vchodom od hlavnej cesty.

dudos
12. feb 2022

@louboutins plodová voda mi odtiekla na Štedrý deň poobede. Na urgent sme dorazili niečo pred 17 tou. Tak sme parkovali úplne blízko urgentu. Bolo tam málo áut. Inak sme mali v pláne parkovať na platenom P.
Urgent sa nachádza, mám pocit, že to je posledná budova Kramárov. Nie som si istá či je za tým ešte nejaká časť Kramárov.
Manželovi pri vstupe do priestorov pôrodnice na pôrodnú sálu kontrolovali COVID pas a aj AG test.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre