MUDr. Frantíšek Janíček z Galanty

trinitka87
23. nov 2010

Ake mate skusenosti, nazory ?? Ma aj svoju vlastnu ordinaciu alebo chodi len k porodom??

dakujem

tinuska58
24. aug 2016

Ahojte viete mi niektorá povedat kolko sa platí u Dr. Janicka za 3D ultrazvuk ? 🙂 zatial som si dala robit len 2D fotky tak chcem aj 3D 🙂 ďakujem vopred za ochotu a odpoved 🙂

patulka1504
4. okt 2016

Ahojte, viete mi povedať či je ochotný vypísať na pn ak mám ťažkú prácu a bojím sa o zdravie bábätka? Ďakujem

tinuska58
4. okt 2016

@patulka1504 ahoj moja svagrina mala tazku pracu a ju bez problemov vypisal a cele tehotenstvo bola na pn takze si myslim ze on je v tomto ustretovy ...treba mu povedat ze mate narocne zamestnanie, pripadne popisat co konkretne robite...drzim palce pekny den 🙂

patulka1504
4. okt 2016

To mam aj v pláne, zajtra sa uvidí len som počula, že nechce vypísať a robí sa dôležitý. tak dúfajme že to vyjde 😉

tinuska58
4. okt 2016

@patulka1504 no osobnu skusenost nemam ale myslim ze tazka praca je dovod nato aby vas vypisal 🙂 drzim vam palce hadam to vyjde 🙂

patulka1504
6. okt 2016

Aj keď mám na to nárok , tak ma nevypisal, až potom keď sme to riešili so sestričku tak vyšiel a just povedal ze môže byť pn ale len na moju žiadosť a bez vychádzok. Takže takto sa ku mne zachoval. Bojíte sa o zdravie bábätka ale on evidentne nie...

jakyra
6. okt 2016

@patulka1504 to vážne?tak toto som teraz fakt prekvapená...ja som s ním nikdy nemala žiadny problém..keď som bola tehu,nebol problém s tým že by ma nevypísal na Pn..síce mne bývalo hrozne špatne ale si myslím že aj ťažká práca je dôvod na vypísanie..toto už nechápem teda.

daphne13
6. okt 2016

@patulka1504. Ahoj a skusala si poprosit zamestnavatela o docasnu zmenu pracovnej pozicie ? Nemyslim si ze v dnesnej dobe sa nenajde na par mesiacov nejake miesto kde by si nemusela tazko robit. Zo zakona je to zamestnavatelova povinnost ak mas rizikovu pracu. Ja v svojom okoli som mala kopec kolegyn ktore tehotenstvo hned zneuzili na vypisanie PNky lebo sa im uz nechcelo chodit do roboty a to hned od zaciatku, a pritom pracovali v kancelarii. Ja si myslim ze treba byt voci zamestnavatelovi v tomto otvorena , urcite to aj oceni a ked nie , vypoved ti aj tak nemozu dat lebo si chranena , a PN to by som ja osobne brala az ako poslednu variantu. Je mozne ze ti najdu miesto kde sa budes citit dobre niecomu sa priucis a neskor to mozno zuzitkujes. Myslim si ze p. doktor volil takyto pristup prave preto ze takychto ziadosti ma vela a tazko mu je posudit ci ide o dobry herecky vykon alebo o realnu skutocnost. Takze netreba nebrat vsetko osobne a skusit sa pozriet na to z ineho uhla pohladu

patulka1504
6. okt 2016

Ja mam pozíciu kde má nemajú kde preradiť, Dali mi možnosť sa viac šetriť, ale ide o to ze predajňa kde pracujem je od budúceho mesiaca plná ľudí, ktorí nebudú pozerať na to,že som tehotná, blokovať musím tak či tak a posediacky sa to nedá... Je to veľký tlak aj keď som zdravá a nie ešte keď mám odpočívať a myslieť v prvom rade na zdravie bábätka. pn mi odporúčali vedúca aj samotná manažérka ale to doktora netrápi,, veď tehotné môžu pracovať,, ale že mi je v práci zle a nechcem riskovať malinkeho človiečika zdravie tak to je zle. Nemám slov, radšej rieši svoj postih ako zdravie pacienta, čo už...

elmunda81
6. okt 2016

@patulka1504 sledujem tu "kauzu pn" a čítam názory báb, na prvom mieste je mamicka a bábätko, vysvetlila si mu čo robíš a že je to stres.praca atd? Že ti býva zle a dokonca vedúca ti odporučila pn? Je mi to veľmi zvláštne, veď on nezvykol robiť problém. Aj a om bola riziková a pn celé tehu....ale tak každé tehotenstvo je iné.

tinuska58
7. okt 2016

@patulka1504 no teeda to som aj ja prekvapena ze vas nevypisal 😒 ...tiez mi prisiel vzdy ustretovy a chapavy ...ved na prvom mieste je vzdy zdravie babatka tak nechapem preco takto s vami jednal..

patulka1504
10. okt 2016

Aj mne je to divne. Ale keby ma aspoň vypočul dokonca, jednoducho to zamietol, potom bez vychádzok a nakoniec dal hollywoodsky úsmev a dovidenia o mesiac. Dúfam že aspoň potom mi už dá vychádzky

daphne13
10. okt 2016

@patulka1504 Pati ved hlavne ze ti tu PN dal , uvidis potom ti da aj tie vychadzky casom , mozno aj za ten mesiac ako hovoris. Neber to osobne , ono si troska dotknuta , ale len sa nad tym povznes . Tak si do teba troska rypol, nedovol aby ti to zhorsilo naladu a neodoberaj si tak vlastnu energiu. Hore hlavu a vela radosti.

patulka1504
11. okt 2016

Ďakujem za pekné slová, beriem to s nadhľadom 😊 hlavne ze som doma a v kľude

zuzzzz
12. okt 2016

No pán doktor sa nám v poslednej dobe veľmi zmenil,takze ani som ine necakala...mna pred rokom poslal okamžite do nemocnice,ked som si k nemu dovolila prísť tretíkrát mimo poradne,lebo mi tvrdlo brucho...a tam má nechal až do pôrodu amal odomna pokoj no....lezala som tam dva mesiace....super,ze?doteraz mám ztoho traumu...a to som u neho tri roky preddtym rodila a bola som z jeho správania uzasnuta,no vtedy ešte nemal svoje pacientky ako sa povie"na haaaku"

daphne13
12. okt 2016

@zuzzzz Myslim si ze p. doktor si to tu casom najde tieto diskusie. Mozno ich ma na haku mozno nie , to vie len on. Myslis si fakt ze ta poslal do nemocnice len tak? Ved ked by neslo o nic hned by sa ta v nemocnici zbavili a poslali ta domov. Ja som tiez pobudla v nemocnici par dni navyse a to pred porodom. Zeny co boli v 6-7 mesiaci rizikove, hned ako sa zlepsil stav isli domov. Pobyt v nemocnici nikomu nieje prijemny , chapem,hlavne ked uz islo o tvoje 2 dieta ,cize jedno si mala doma :( muselo to byt o to narocnejsie na psychiku. Co ti povedali na vyzitach , preco sa nepustili domov?

zuzzzz
13. okt 2016

no ja som isla opakovane doktorovi preto,lebo mi tvrdlo brucho casto a bala som sa že sa mi yacina porod,lebo rýchlo som rodila aj prvýkrát.Ale krčok som mala nezmenený,javilo sa vsetko ok. Takže preto,že som tak opakovane isla k nemu sa rozhodol,že tak toto už nie!že posle ma na sledovanie do nemocnice,proste neveril mi,že mi nieje dobre....lenže ked som prisla do nemocnice, zistili,že sa otvaram zvnutra...čiže hroziaci predčasný porod...hned zacali do mna pichat injekcie a liat infuzie...ano nič príjemne...a trval na tom,že ma tam necha....sak ok,potom už lepilo aj jemu...ide o to,že mi neveril...asi si myslel,že mna to bavi sa tam odhalovat alebo ja neviem.Proste dal mi najavo,že ho to obťažuje.Som bola velmi z neho sklamana.Dlho mu ten záujem o pacientky nevydržal,čo je velka škoda.Som sa tešila,že v dnesnej dobe je iba malo takých dobrých doktorov a ja chodim jednemu z nich...no už to až tak celkom neplati, už by som ruku do ohna za neho teda nedala.... a ja by som bola aj rada,keby si to tu prečíta...no a čo...je to pravda a netvrdim to len ja,že už nieje taký ako býval....určite si to myslí viac žien

zuzzzz
13. okt 2016

netvrdim,že je zlý doktor,nie, odborník može byt dobrý...ale ten prístup v jeho spravani sa zmenil,neni to čo býval...to som tým chcela povedat

daphne13
13. okt 2016

@zuzzzz Tak snad si to tu najde a zoberie si z toho daco, a nebude to brat len ako neprijemnu kritiku.

patulka1504
13. okt 2016

Ja len dúfam, že v tom nebude pokračovať a dá mi vychádzky, už sa toho začínam báť, že budem do materskej doma bez vychádzok. Ani sa ísť prejsť, ani do obchodu, veď to je choré... už začínam rozmýšľať o zmene doktora 😢

zuzi1409
14. okt 2016

@patulka1504 vsak normalne chod von a keby nieco tak si u zubara,doktora alebo neviem kde...tiez som to tak mala, kontrola mi neprisla

jessiejess
17. okt 2016

@patulka1504 ty robis predavacku?Ako to myslis vazne s tym vypisanim?Ako prepac,ale v obchode som pracovala aj ja,a stala som na nohach,nie furt ale ako boli ludia.Robila som aj 12-tky.V siedmom mesiaci mi hrozil predcasny porod,bo som mala malu nizko,tri dni som bola na pozorovani hospitalizovana,isla domov a robila som normalne...Tehotenstvo nieje choroba...netreba sa vsetkeho bat a robit paniku preboha...Prestala som robit dva tyzdne pred terminom,a to len kvoli tomu ze rodit som isla 100km od mojho bydliska,a nevedela som ci to nebude skor...malu som porodila 1den po termine.Ako nic v zlom,ale predavacka neni tazka robota pre tehotnu...Nemas sa coho bat,a mat stavy ze ta zakaznici budu vidiet s bruchom....preboha ved si tehotna,tak asi ze budes mat brucho.Neviem kolko mas rokov,ale asi si mladucka ked riesis taketo hluposti....

patulka1504
21. okt 2016

Ja som neriešila aby ma zákazníci videli tehotnú ale že je to jedno..
A chod sa pozrieť v decembri do obchodu čo sa tam robí aký je tam stav, nechápem tvoju reakciu, za to ze ty si mala také tehotenstvo tak ho mam mat aj ja? Mam riskovať že sa bábätku niečo stane? Taká nezodpovedna nie som, každá nech si rieši svoje tehotenstvo ako môže a aj keď som predavačka to ešte neznamená že nemám ťažkú a rizikovú prácu. Keby si bola na mojom mieste, ver tomu ze by si urobila to isté. A ešte niečo, ja by som v práci normálne bola ale keďže ide najlepšie obdobie vás zákazníkov a to vianočné nakupovanie od polovice októbra tak nechcem.riskovat a keby som mala termín v lete tak nie je problém do 8 mesiaca robiť.. Bolo by to omnoho ľahšie

patulka1504
21. okt 2016

Opr preklep, zákazníkom je jedno ze sa mam nadrapovat a s bruchom

jessiejess
21. okt 2016

@patulka1504 niesi chora,si tehotna.Normalne zena funguje,aspon drviva vacsina co poznam chodili do roboty.Neviem co je na tom nezodpovedne.Keby to bolo nezodpovedne tak ziadna nerobi.Ako neviem co stresujes...tiez neni bohvieco doma na zadku sediet.Ked mas mat problemove tehotenstvo budes ho mat ci robis alebo nie.Neviem preco robis z toho vedu.Vacsina zien to zvlada normalne a nestresuje ze sa da na PN,ako nechapem co by sa malo babatku stat...tot moj nazor.Sto ludi,sto nazorov,nema vyznam viest tuto diskusiu s tebou ked tebe sa nepaci,ze clovek nenapise to co ty chces pocut😉Pekny vecer😉A drzim palce nech ti vsetko dobre dopadne,a neber to ako nejaky utok na teba,pisala som vlastnu skusenost.

daphne13
22. okt 2016

@jessiejess Ja si myslim ze Pata spravila tak ako spravit mala . Ked citila ze ma ist na PN , tak isla. Kazdy najlepsie vie v akom kolektive a podmienkach pracuje. Veru vianocna ruja nieje nic moc. Staci ist do obchodu a hned vidis ako sa ludia s kosikmi vsade tlacia a predbiehaju hlava -nehlava , frflu ked to ide pomalsie a predbehnu v rade aj mamicku s babatkom v kociku a to nemusi byt ani pred vianocami. Mne pred porodom napriklad v nemocnici jedna hviezda medzi 30-40tkou pred automatom na cokoladu zahviezdila ze ci mi to bude este dlho trvat, kym si vypracem svoju kavu a peniaze z automatu 😀 .... Nesudme prosim, kazdy si riesime svoj zivot tak ako najlepsie vieme.

ivuska44
4. dec 2016

Ja som robila v lekarni 8hodin na nohach behanim po lekarni a este aj sami chori ludia a ziadna pn ma ani nenapadla, sla som iba na matersku o dva tyzdne skor cize 8t pred porodom lebo krize mi uz vypovedavali sluzbu.

angel987
7. dec 2016

Chcela by som aj ja prispieť k nazoru na doktora Janička. Dostala som sa k nemu na zaklade odporúčani a tiež som si prečítala len samé chváli na jeho osobu a prácu.
Tak som sa k nemu vybrala a veru,naozaj som bola prekvapená,avšak nie milo! Nechcem kritizovať jeho prácu, odborníkom može byť,ale prekvapil ma jeho prístup a správanie. On že je milý,starostlivy a nebodaj od neho lepšieho niet? Ani jednu vec nesplnal. Jedine čo možem vynachváliť je perfektna sestrička. Milá,usmievavá,ochotná.
On naopak. Prípada mi namyslený, človek sa niečo pýta a odpovie takým štýlom,že máte pocit ako by ho to otravovalo a nemáte sa starať do jeho remesla,lebo on vie najlepšie čo vám je a čo má robiť. Som z neho uplne sklamaná! Mám problem ktorý si vyžaduje naozaj odborníka a on sa knemu zodpovedne vôbec nestavia a nerieši ako by mal. Je mladý,možno ešte nie tak skúsený a jediný kto z neho može byť v úžase su možno mladé baby. Alebo sa možno už zmenil a kedysi bol iný,neviem. Ked sa ho nepýtam,tak je ticho,ked sa pýtam,tak prídu odpovede ktoré znejú ako že mám dať pokoj. Chcela som si o mojom probleme viac povedať a skratka, nepustil ma ani k slovu,takže paradna komunikacia tiež.
Za mna určite nie. Som u neho mesiac a pár dní a už uvažujem,ako sa odhlásiť a zájsť k inému.

jessiejess
7. dec 2016

@angel987 tak ja som mala u neho kamosku,a banovala fest...Ako zakazdym platila okolo 20€ ako chodila do poradne,ale uz kaslat nato...Dala si ho aj k porodu a ten debil sa na nu vysral a isiel na dovolenku.Pritom to bolo v termine ked mala rodit.V tych nehoraznych teplotach v lete prenasala dva tyzdne,ze vsak ked to pride tak to pride.Pritom nohy spuchnute ako lopaty...Nieze by jej ho vyvolal,ale isiel radsej na dovolenku.Po dvoch tyzdnoch jej ho aj tak museli vyvolat,samozrejme ze iny doktor...Asi takto si vazi svoje pacientky....Hlavna vec ze za devat mesiacov nahrabal do vacku.Celkovo som pocula ze sa objednate na cas,date prachy a cakate ram dve hodiny...No ja som na neho dobre recenzie necitala,neviem odkial to vsetky maju...Som pocula aj to,ze sestricka mu hovorila ze nepocuje ozvy babatka,a on s kludom anglicana ze ani nemozete pocut ked je mrtve.No vrchol...ja som teda dochadzala zo Serede do Bojnic cele tehotenstvo,a ta cesta ma tolko nevysla co on za kontroly bral...Ja som tu v Galante ani Trnave rodit nechcela.U mna Bojnice TOP.

angel987
7. dec 2016

@jessiejess čo sa tyka objednania,niečo na tom pravdy je, bola som objednana o pol 5 a zobral ma na 5. To by mi ani tak nevadilo,ale velmi mi vadil ako sa správal. banujem že som dala na recenzie a odporučanie. ako som vravela,jediny kto tam bol super bola sestra.
Mrzí ma čo sa stalo tvojej kamoške, určite sa natrapila a predpokladam aj od neho odišla. Ja to planujem urobit tiež, zaplatila som 20€ a nič z toho nemam. Moj problem sa nevyriešil, ani sa nerieši. A to som poriadne dlho hladala a zvažovala dobreho doktora. Tak som sa rozhodla pre tohoto. Som velmi sklamana. Ga a Sered už nikdy viac, radšej zajdem do Blavy a tam snad bude lepší pristup k pacientom a kvalitnejší odborníci,ktorý riešia problem,vypočuju a nie su flegmaticky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre