Odmietnutie prirodzeného pôrodu

3. júl 2022

Dobry deň, zaujimalo by ma, je mozne odmietnuť prirodzený-vaginálny pôrod a trvat na cisárskom reze? Ako prvorodička. Cisto z informatívneho hladiska a zvedavosti sa pytam🙂 nechcem vyvolavat priestor pre špekulácie a poučovanie. Len sa pytam, informatívne, zaujima ma ro🙂 vďaka moc!!!!

diamond007
3. júl 2022

Dôvod aký uvedies? Lebo dá sa ale musíš mať na to dôvod a asi aj papier od psychologa

zuzinka888
3. júl 2022

Ak nemas znameho alebo zaplatemeho dr
.tak na svk nie

amelie2017
3. júl 2022

Nie, nie je to mozne. Na sekciu treba mat zdravotne odporucania, pripadne porodnik uvidi, ako sa vyvija porod a robi sa urgentna sekcia.

maranta_leuconeura
3. júl 2022

Nie, len tak sa neda, na cisarsky musi byt zdravotny dovod. Na druhej strane pod ten dovod sa vie dostat cokolvek: nepostupujuci porod otocenie dietata koncom panvovym, odporucanie od odborneho lekara (napriklad ocny pri vysokych dioptriach), psychiatra-neprekonatelny strach z porodu...

autor
3. júl 2022

Aha, takze na svk sa neda zvoliť, ako chcem rodit? Či prirodzene, alebo sekciou? Mám prave ten extremny strach z pôrodu, dost velky, až panicky. Preto chcem rodit sekciou☹ako v takomto prípade postupovať? Dakujem dámy

diamond007
3. júl 2022

Kamoška sa veľmi bála prirodzeneho pôrodu tak si zaplatila pôrodníka a vybavila cisársky. Dá sa všetko 🙂
Inak ako dôvod papierový mala : úzka panva a veľké dieťatko

heln
3. júl 2022

ahoj, na sekciu treba v prvom rade nejaku indikaciu, nemozu ju lekari robit, len tak podla nalady, ako si povie rodicka.
bud je to indikacia, kedy nie je prirodzeny porod mozny, alebo by bol velmi rizikovy, napr. placenta praevia centralis, preeklampsia, cukrovka, problemy s krvou a mnoho inych indikacii,
dalsia indikacia je nepostupujuci porod rodicky, nulove kontracie a po termine, alebo rizikove predchadzajuce ci terajsie tehotenstvo alebo porod,
indikaciou moze byt aj nespravne natocene dieta.
ale odmietnut prirodzeny porod sa asi neda, co si povie rodicka, odmietam kontrakcie? ci ako?

lenkakravcova
3. júl 2022

Určite sa priprav na klasický pôrod. Ak si už teraz v panike, tak o to viac dbaj na prípravu.
Aj keby si si nejakým zázračným spôsobom zaplatila cisársky, môžeš porodiť skôr prirodzene. Tak nech nie si zostresovana dvojnásobne potom. Aspoň dychové cvičenia a cvičenia na správne zatlačenie sa skus naučiť. Pre istotu.

diamond007
3. júl 2022

V ktorom si týždni?
Ja si myslím že strach má každá, stačí si o Tom niečo naštudovať a môže to byť krásny zážitok na celý život 🙏 len teda podľana to chce zaujímať sa ako prebieha pôrod, čo je kedy dobre, hlavové polohy a pod

syslik81
3. júl 2022

ani v zahranici .. ja som sa strasne bala .. som hrozne mala uzka uz od mala panicky strach .. a ani neviem ako zo mna vybehla . bez natrihu epiduralky etc ... a som za to rada ,, v sobotu som rodila v nedelu doma a utorok som uz lietala po meste a vybavovala papiere
kazda mame trach ale nieje to take strasne ako sa pise

kubkovamama
3. júl 2022

Navštív psychológa.Musíš mať odporučenie.Pripadne ti pomôže zvládnuť strach až tak,že to dáš prirodzene

konik123_
3. júl 2022

A zo sekcie nemáš strach? Ja som musela ísť sekciou a mala som z toho panicky strach ale dala som to. Bolo mi tak neskutočne zle na sále, cítila som sa ako keby zomieram, zahmlievalo sa mi pred očami, tlak taký nizky že mi ho ani merať nevedeli. A niekto chce ísť dobrovolne sekciou😅😅😅

taktotedanie
3. júl 2022

@maranta_leuconeura v sucasnosti nie je ziadna relevantna studia, ktora by pre vysoke dioptrie rodicky kontraindikovala prirodzeny porod
Takato teoria bola kedy v minulosti, teraz je druha doba porodna dostatocne ovplyvnena liekmi, ktore porod ulahcia

autor
3. júl 2022

@konik123_ mám urcite osobne dôvody,pre ktoré nechcem rodit vaginálne. Riesim to so psychológom, zial, neúspešne. Preto si chcem vybavit sekciu, v celkovej anestéze. Myslim si, že moje budúce babo potrebuje matku v psychickej pohode a nie zrutenu po porode ☹

lejusinka
3. júl 2022

Ja nechcem odsudzovst zeny ktore si nedobrovolne presli cisarskym rezom. Su to rovnake matky ako ostatne…

Ale preco dobrovolne chces obrat dieta o prirodzeny porod? Dieta potrebuje prejst porodnymi cestami ktore mi dodaju mikrobiom dolezity pre imunitu, taktiez ma ist na svet kedy sa ono rozhodne nie kedy ta rozrezu. Taktiez nebudes moct mat bonding a prve spolocne chvile s babatkom ktore su tiez dolezite. Ked mas strach z porodu mala si to vyriesit este pred otehotnenim 🤷🏻‍♀️

konik123_
3. júl 2022

@lejusinka toto je pravda, ja som cisárskym ísť musela a bábätko mi priniesli až po 6 hodinách, pretože bolo podchladene z operačky 😥

viestta
3. júl 2022

Neúspešne to riešiš s psychogom, lebo ti nechce dať papier alebo neúspech je to, že nevieš spracovať svoj strach napriek jeho pomoci?

zuzinka888
3. júl 2022

Nepoznam zenu co by nemala strach z porodu. Treba si to v hlave nastavit ze to zvladnes- prekonas a budes mat babo. Ja som rodila aj aj a bolest po cisarskom bola 100× horsia ako porod ved mozes mat rajsky plyn al. epi.

mina17
3. júl 2022

akože vybaviť si cisársky by ma zaujímalo ako to chceš urobiť 😂 ja som mala od dvoch lekárov odporučanie na cisarsky okrem gyn. ktorý z nimi súhlasil a musela som rodiť prirodzene 😂 lebo vraj tetania nieje dôvod na cs čiže by ma naozaj zaujimalo ako sa to dá vybaviť keď odmietnu urobiť aj niekomu kto na to má odporučanie 😂😂😂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
heln
3. júl 2022

fu, tak akoze ja som rodila v celkovej sekciou a teda rozhodne by som bola chcela prirozdeny porod. ako som bola naplanovana na sekciu a cakala na porodnej sale, tak tam akurat doviezli rodicku otvorenu na 8 a este som si vypocula cely jej porod. ako by som si to s nou vtedy vymenila. mne medzitym napichli 4 kanily, jednu do arterie. po celkovej anesteze som bola ako by mi niekto vymazal mozog, bolava, ze som nevedela vstat z postele, tri mesiace som sa davala dokopy a to som si myslela ze to bude pohoda ako po prvej sekcii, ale veru nebola.... ale ty vies lepsie preco chces podstupit brusnu operaciu....
moja rada, pozri si webku porodnice kde chces rodit, zisti si kto je tam veduca porodna asistentka, zvycajne robia aj predporodne pripravy, nakontaktuj sa na nu, zisti si ako to v danej porodnici funguje a povypytuj sa.

mondolina
3. júl 2022

sekcia je operácia, musí byť operačný tím, oveľa väčšia príprava, práca viacerých ľudí, materiál...
a taktiež pooperačné stavy...

autor
3. júl 2022

Dakujem slušným komentárom, k veci. 👍❤️

heln
3. júl 2022

a teraz to neber osobne, tiez ma to len informativne zaujima, ze ako sa da odmietnut prirodzeny porod, kebyze prides s rozbehnutym porodom, kontrakcie, otvorena, povedzme s odtecenou vodou a povies, ze neporodis, lebo chces sekciu?

beata_k
3. júl 2022

@lejusinka Vobec nie je prvda, co pises. Na svete su miliony deti narodene sekciou a nic im nie je. Zase netreba zvytocne fabulovat.

diamond007
3. júl 2022

Autorka, všetko sa dá vybaviť. Hľadaj cez zazmluvneho lekára.
Inak niektoré ženy sa boja, že po prirodzenom pôrode sa dole zmenia. Tie fámy vôbec nie sú pravda.

beata_k
3. júl 2022

@heln Normalne. Zavolaju cely tim ludi a o 15 min. ti robia sekciu. Si myslis, ze ako sa robi akutna sekcia?

lejusinka
3. júl 2022

@beata_k na to vsetko su vedecke studie co som popisala 🤷🏻‍♀️ Preto som aj zacala cely komentar ze neodsudzujem nedobrovolny cisarsky rez… ale preco dobrovolne pokusat stastie a vybrat si tu statisticky horsiu cestu pre dieta?
Situacie su rozne a ja to chapem, tiez mam strach ze sa nieco skomplikuje a budem musiet ist cisarskym ale nebudem dobrovolne hladat tu horsiu cestu pre dieta 🤷🏻‍♀️

beata_k
3. júl 2022

@lejusinka Vo zvysku sveta je totiz to sekcia normalna a dobrovolna vec zeny. To len vo vychodnej Europe, su zeny bez moznosti volby. Ako pisem. Tych deti su miliony a nic im nie je.

lejusinka
3. júl 2022

@beata_k praveze vychodna europa ma najvysie pocty cisarskych rezov 🤷🏻‍♀️

beata_k
3. júl 2022

@lejusinka To si kde k takemu udaju prisla?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre