Pôrod v Čechách - Kyjov alebo Vyškov

svetlanat
18. máj 2016

Ahojte maminkhy. Rada by som vediet vase nazory na osobnu skusenost s porodom v Kyjove a Vyskove. Ci ste mali nejake poziadavky a ci vam vysli v ustrety. Vsetko ma zaujima sle konkrrrna ci vam hned prestrihovali pupocnik alebo nechali doteoat a nechali babo hned po porode s vami na prsiach alebo zobrali na vysetrenie.. Dakujem vopred za nazory 😉

kvana
30. jún 2016

@svetlanat ahoj môžem sa spýtať? Už máš po pôrode? Rodila si nakoniec v niektorej z týchto nemocníc?? Zvažujem pôrod v Kyjově. Ďakujem

svetlanat
autor
30. jún 2016

@kvana ano v Kyjove som bola. Pytaj sa co chces ;)

kvana
30. jún 2016

Chodila si tam aj pred pôrodom na poradne? A ako prebiehal pôrod? Nechali ti pupočník dotepať? Bábätko ostalo pri tebe celú dobu? A ako to bolo s platením? Zaplatila si to priamo tam a poisťovňa ti to doplatila? Koľko to vyšlo? Ďakujeeeeeeeem veľmi pekne za odpoveď veľmi mi pomôže 🙂

svetlanat
autor
30. jún 2016

@kcana Nechodila som tam na poradne. Bola som tam 1x na porode. Pupocnik nechali teoat asi 20 min neviem ci dotepat uplne. Babatko ostalo od 3.00 do 6.00 s namu na porodnej sale s ockom zobrali ho na 5 min ale ocko bol pri tom... Platila som za 5 dni 840 eur zatial poistovna este neodpivefala ci preplati a kolko. Dam vediet. Celkovy dojem z porodu bol super teda s porovnanim s mojjm porodom na Anrolsej (hroza) . V Kyjove som mohla byt asi 1 v sprche a na fit lopte ci bolo super... Oxitocin sme odmietli... cakali asi 20min na vypudenie placenty ale potom som krvacala tak ju aj zo mna potiahli :( Po porode mi dali na vizite vyzrat lekari ze som stratila vela krvi lebo som "vymyslala" s placentou a dotepanim.... ale stalo to za to!! Takzw zaver Kyjov by son ODPORUCILA s porovnanim so Slovenskymi porodnicami teda pi osobnej skusen.s Antolskou.

kvana
30. jún 2016

Super, ďakujem ti veľmi pekne. Budem rada keď dáš vedieť ako to s tou poisťovňou dopadlo. A do pôrodnice si stíhala v pohode? Ako si to mala ďaleko?

svetlanat
autor
30. jún 2016

@kvana Isli sme tam na vike nd od piatku spali sme v penzione. Bola som v 40 tt takze som tusila ze to pride.... mimochodom lekari mi hrozili predcasnym porodom uz od 31tt ;) Porodila som do 3 hod od odtecenia plod vody...takE by som to stihla aj z BA ale uz v kontrakciach.... ktsom mohla predychat v sprche pod teplou vodou 🙂

kvana
30. jún 2016

Supeeer, ďakujem ti veľmi pekne. Ja to mám z domu tak pol hodinky cesty tak to snáď stihnem 🙂

nika660
31. aug 2016

Tiez by som mala záujem o viac informácii ohľadne pôrodu v Kyjove a vyrovnanie s poisťovňou ...🙂 vobec neviem kam ist a do Skalice sa bojím pravdu povediac..

svetlanat
autor
31. aug 2016

Rodila som napokon v Kyjove. Ak chces hocico vediet napis.

nika660
31. aug 2016

Najviac by ma zaujimalo 🙂 ze ako potom s rodným listom a peniazky kolko to stalo a ci poisťovňa preplatila 🙂

svetlanat
autor
1. sep 2016

@nika666 poistovna preplatila 99%. Do vysky nakladov na SVK. Rodny list sme v Cechach vybavili do 2dni.neni s tym problem. Na Slovensku sme cskali nan 1,5mesiaca. Teda vsetko ok. Stalo to zato tam ist ;)

nika660
1. sep 2016

Dakujem pekne za info 🙂 som zo Senice a mam to hodinu cesty asi tak rozmýšľam ale tu sa bojím ist do Skalice rodiť :(

ssegra
2. sep 2016

@nika660 aj ja som zo senice a premyslala som na myjavou, ale dnes mi svagor nasadil brouka do hlavy. Vraj aby som isla rodit do Prahy do Podoli, oni tam rodili uz trikrat a boli max spokojni. Ziju tam takze by sme mali aj kde byt tie posledne dni pred porodom. Tak som sem prisla zhanat info 😀

nika660
3. sep 2016

Ja sa bojím a mam fakt obavy do Skalice :( preto reku vyziszim co a ako v tom vyskove... Niekto chváli CZ .. Niekto zasa ze vybavovačky s rodným listom nic moc :/ tak ja fakt neviem

ssegra
3. sep 2016

@nika660 no ja som o skalici ani neuvazovala tu som kategoricky odmietla. Nakoniec z tej Prahy nic nebude, lebo moj termin maju uz plny ☹ ale ako som vcera zistovala vela zien chodi do Slavkova alebo vsetina tak este uvidim...kedy mas TP?

nika660
4. sep 2016

Mam 20.12 čiže úplne super na Vianoce 😂 Takze aj obavy ci budú mat záujem rodiť 😂😂 mne spomínali Kyjov a vyškov ...rozmýšľam veru moc co spraviť bojím sa toho ze to je ďalej ..

ssegra
4. sep 2016

@nika660 ja mam az 16.2 tak este casu dost popremyslat 😀 mozno to bude skorej a na vianoce uz budes doma 🙂

jaruskatt
23. jan 2017

Ja som rodila vo Vyškove 🙂 pred 3 rokmi. Boli sme veľmi spokojní a radi by sme tam išli znova 😉 Rodný list sme tam dostali na počkanie a u nás v SR na matrike ho posielajú do BA a cca 6 - 8 týždňov sa čaká. Poisťovňa nám preplatila komplet pôrod. Tam si len odfotili kartičku poistenca, vypísali papiere a bolo 😉
Čo sa týka pôrodu, chcela som čo najprirodzenejší 🙂 Počas 1.doby pôrodnej som využívala hlavne žinienku, lebo najlepšie mi pomáhalo predýchavať kontrakcie na štyroch (na kolenách), využila som aj vaňu čo bolo super... nakoniec som oxytocín dostala, lebo pôrod sa dosť vliekol a zoslabli mi kontrakcie.
Ale prístup, personál, prostredie, možnosť vybrať si polohu pri pôrode - super!

06lenuska09
17. jan 2018

@jaruskatt takze preplatili cely porod? a aku mas poistovnu ak sa smiem spytat? a chodila si tam aj na poradne ci len kdrodit? dakujem🙂

jaruskatt
17. jan 2018

@06lenuska09 ano, cely porod aj naslednu staristlivost. Okrem nadstandardnej izby samozrejme 😉
Poistovnu mam vseobecnu. Treba mat vsak novy -
europsky preukaz

06lenuska09
17. jan 2018

@jaruskatt dakujem pekne za odpoved a este ak sa mozem opytat ako to bolo po porode? zaujima ma aj to ze ci babo ma.ceske obcianstvo ked sa narodilo v cechach a ci sa musel vybavit pas alebo vobec nie. Mam trosku obavy z tej birokracie. A este ako to bolo po prichode domov doktori s tym nemali problem ze ste rodila v cechach?

jaruskatt
17. jan 2018

@06lenuska09 manzel bol na matrike vo Vyskove a na pockanie dostal rodny list. S tym sme potom isli na matriku na Slovensku a dostal slovensky rodny list.

06lenuska09
17. jan 2018

@jaruskatt dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre