Pôrodnica v Banskej Bystrici verzus pôrodnica vo Zvolene

zuzula649
26. nov 2014

Ahojte maminky... Idem sa s vami poradiť... Neviem sa totiž rozhodnúť pre pôrodnicu kde budem rodiť. Viete mi poradiť ktorá je lepšia pôrodnica? Či v Banskej Bystrici alebo vo Zvolene??? Lebo už som počula milion názorou a neviem sa rozhodnúť... Ďakujem vám a prajem vám pekný deň 🙂

sue
26. nov 2014

@zuzula649 tak toto by aj mňa zaujímalo...aj keď teda ja už som po prečítaní a vypočutí skôr za Banskú Štiavnicu alebo Ružomberok 😝 😀 a riešim stále dokola...

btus
26. nov 2014

čo sa týka pôrodnice. asi je to jedno. Ja som rodila v BB a max. spokonosť s lekárom. Sestričky ale boli hrozne. Ten isty lekar je teraz v ZV primar a už som počula aj zle. Ale vraj sestričky su zas v ZV super. Vyhoda BB je asi v tom, že ak je problem s dieťatkom, tak je tam hneď neonatológia a nemusia viezť dieťatko sanitkou. Všetko je asi o tom, ktoreho lekara dostanete k pôrodu. A v BB maju viac nadštandardných izieb (zas pre porovnanie so Štavnicou). Štiavnica je super, pokiaľ nie je žiaden problem.

lucindao
26. nov 2014

@zuzula649 si myslim ze je to jedno aka porodnica,dolezite je aky lekar.ja som rodila pred 7 rokmi v bb a doktora som mala zaplateneho.kedze vtedy vysiel novy zakon.ze ak chcem svojho dr.aby ma rodil tak treba platit.a pride aj o polnoci ked neni v sluzbe.bola som maximalne spokojna.teraz neviem ako to funguje.som v tretom mesiaci a je nacase si to zistit.

ivuska00
26. nov 2014

Toto aj mňa veľmi zaujíma a už nemám veľa času na rozmýšľanie...len je to ťažké, keď nie som ani z BB ani zo Zv 😒 ...som prisťahovalec 😀
Ja len viem, že v B. Štiavnici nemajú vybavenie v prípade komplikácií s novorodeniatkom, čiže BŠ som vylúčila (pre istotu)

iwuskaaa
26. nov 2014

Ahojte, ja som obidve deti rodila vo Zvolene,obidve akútnou sekciou.S pôrodnicou, s prístupom lekárov a sestričiek som bola spokojná, naozaj nemám čo vytknúť.
Jedna sestrička na novorodeneckom bola nemastná-neslaná, ale výnimky sa nájdu vždy a všade.
Pri druhom pôrode, teda už po pôrode nastali pri synčekovi zdravotné problémy, preto musel byť prevezený do Banskej Bystrice na neonatológiu. Zdravotné problémy pretrvávajú a ja si občas vyčítam,že som radšej mohla ísť do Banskej Bystrice, keďže je tam vysokošpecializované pracovisko.
No ale nikto nevedel, čo bude, keďže som zdravotné problémy v tehotenstve nemala.
Ale čo mám kamarátky,ktoré to majú bližšie do ZV ako do BB,tak volia ZV🙂
Veľmi si pochvaľujú.Ale aj tu platí,100 ľudí,100 chutí🙂

@sue moja sesternica rodila v RK v marci a veľmi si teda nepochvaľovala. Bola prvorodička, tak čakala viac aj od sestričiek. Vraj nemali záujem a keď sa niečo spýtala, bola na obtiaž. A detí mali pritom málo.

zuzula649
autor
26. nov 2014

@iwuskaaa ja som z BB, aj keď doktora mám v ZV, no bohužial on už nechodí k pôrodom, preto sa neviem rozhodnúť, ale asi radšej pôjdem sem do BB, keďže môže nastať nejaká komplikácia, tak tu ju vedia hneď riešiť. Aj keď nemám teraz pri tehotenstve žiadne problémy, no ako aj ty si písala, nikdy nevieš čo nastane po pôrode... Ste zlaté a ochotné, že ste mi napísali, lebo som prvorodička a ozaj sa začínam obavať ako to bude a chcem čo najlepšie pre malinkého....

sue
26. nov 2014

@iwuskaa keby som nechcela,aby manzel stravil aspon 24hodin po porode so mnou a dietatkom,tak jednoznacne idem do Rk,kde som porodila aj prveho synceka. Ale tentokrat chcem manzela pri sebe,preto som uvazovala o BS... BB ma jedine vyhodu v patologickych novorodencoch,inak same nevyhody :/ no neviem,nastastie mam este cas 🙂

seahorse27
26. nov 2014

Ahojte. Viem porovnat obidve porodnice, prve dieta som rodila vo ZV, druhe v BB. Vo Zv som nemala zazmluvneneho lekara, pred 5 rokmi to tam nejak neficalo. Lekari boli vtedy ok, sestry na porodnici aj na sestonedeli zlate, novorodenecke sestry - mala som vyhrady, ako ktore...Porod bol ale prevedeny rutinne, o porodnom plane som mohla akurat tak snivat. Pocas druheho tehotenstva som bola teraz v septembri hospitalizovana vo ZV a nebola som spokojna s pristupom lekarov. Rodit som sa preto rozhodla v BB, ale mala som zazmluvneneho lekara a zaplatila som si nadstandardnu izbu. V BB ich maju 6, vo ZV je len 1 nadstadardka a je probem sa tam dostat. Sestry v BB perfektne, novorodenecke sestry tiez velmi mile. Pri porode lekar respektoval porodny plan, dalo sa s nim dohodnut, uplne uzasny pristup, moderne zmyslanie...Vo Zv sa daju zazmluvnit len 2 lekari - primar (dakujem, neprosim) a jeho zastupca (ten je v pohode, ale pocas mojho terminu mal ine povinnosti). Ja som teda jednoznacne za BB.

lucindao
27. nov 2014

@seahorse27 mozem sa opytat kolko stoja vip izby na noc?dakujem

seahorse27
27. nov 2014

@lucindao 25 eur

simca06022011
27. nov 2014

@zuzula649 ja som rodila v BS, a urcite by som sla do BB... uz by som tam viac nesla, urcite.. za tych par mozno neprijemnych chvil so sestrickou alebo neviem kym to skutocne stoji.. skoda cesty do BS, nabehali sme sa tam nekonecne dlho, odlezala som si tam aj svoje a nakoniec som musela ist do BB o 3 mesiace po porode aby ma dali dokopy. Neviem, mne euforia z BS netrvala dlho, videla som nadsene mamicky, ktore napriek velkym negativam a zlym hodnoteniam tejto porodnice si par dni po porode nevedeli na ziadne negativum spomenut, lebo podla mna babatkovska euforia vsetky negativa vymazala. Ale skutocne tam su.. resp. boli... ale pochybujem,ze sa lekarske osadenstvo menilo ;) Ked porovnavam BB so ZV, tak neviem.. zvolenska nemocnica sa mi zda na dobrej urovni, lekarov maju vraj fajn.. nebola som, neviem.. mne v BB velmi pomohli s neprijemnym clovekom som sa tam asi ani nestretla.. ale maju toho vela, cize nejake poklony sa tam nedaju cakat 🙂))

zuzula649
autor
27. nov 2014

@simca06022011 ďakujem ti za rady a pocity, s priatelom sme sa bavili a dohodli sme sa, keďže sme z BB, aj keď doktora mám v ZV, no bohužial on už nechodí k pôrodom, tak sme sa rozhodli, že pôjdem do BB do pôrodnice, keďže sú tu profesionály a keby niečo nastalo, tak nám tu hneď pomôžu a nemusia nás kade tade voziť...

simca06022011
27. nov 2014

@zuzula649 bo u nas take voziace problemy nenastali... skor take " neskor" zistene... a ten komfort v roosveltke sq nedal porovnat.. operacka a i. Boli na spickovej urovni. Ale lepsie na take ani nemysliet🙂))))) prajem vela zdravicka🙂

17alexis
27. nov 2014

@lucindao priateľova sesternica teraz rodila v BB, bola na nadštandardnej izbe a keďže má Dôveru, tak polovicu jej preplatila tá poisťovňa...

lucindao
27. nov 2014

@17alexis no ja mam union tak skoda

bielavlocka
29. nov 2014

...jaaaaj, toto je veľmi ťažká otázka....ktorú nemocnicu vybrať??? ja som prvé rodila tu, v BB. mala som zazmluvneného dr. Molitorisa. viem, mnohé s ním nemajú dobré skúsenosti, ale ja som bola neskutočne spokojná, mal ku mne fantastický prístup, pomáhal ako vedel, proste mám krásne zážitky na pôrod. keď som sa dozvedela, že je teraz vo Zv, tak som ani nerozmýšľala a povedala som si, že pôjdem tam. lenže ako sa blíži termín pôrodu, stále rozmýšľam, či predsa len nezostať tu, v BB. či si tu niekoho zazmluvniť alebo nie. či ísť len tak, na koho natrafím. ja už neviem. termín mám o nejaké dva mesiace a stále neviem, čo robiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre