Pôrodnica v Leviciach alebo vo Zvolene

sisa2605
10. jan 2014

Ahojte mamičky 🙂
Aj keď sa tu na tému pôrodníc popísalo už dosť, potrebovala by som porovnať tieto dve, resp. rozhodnúť sa medzi nimi. Bývam asi tak na pol ceste medzi nimi, do LV polhodinka, do ZV cca 45min. Počula som pozitíva aj negatíva na obe. Mám dosť veľký strach z pôrodu, a aj bez tehotenstva som bola dosť nešťastná z prístupu odutých sestričiek a doktorov, čo je na Slovensku bohužiaľ dosť časté. Viem, že niekedy musí človek len trafiť, ale správanie personálu je pre mňa jedným z najdôležitejších kritérií pri výbere pôrodnice. Ďalším samozrejme aj vybavenie, hlavne čo sa týka toho, ak by boli nejaké komplikácie či to vedia riešiť na mieste, alebo bábätko musia previezť do väčšej nemocnice atď..
Ďakujem vopred za Vaše rady a názory 🙂

sisa2605
autor
10. jan 2014

Ďakujem za linky, chcela som však počuť skôr ten názor na personál v oboch. A ešte jedna info čo som nenašla na nete, aj keď pri oboch píšu, že môže byť partner pri pôrode, zaujímalo by ma či v LV alebo ZV môže byť na tej "vzdychačke" teda počas kontrakcií a otvárania.. niekde som čítala že to závisí od každej pôrodnice, niekde podľa toho či to vadí iným ženám čo sú tiež tam..

albao
10. jan 2014

@sisa2605 moja skusenost je, ze cim vacsi strach z porodu, tym horsi priebeh. Je to normalna fyziologicka vec, silne fyzicky aj psychicky narocna, netreba to podcenovat. No nikto ti nepomoze, si na to sama, a odrodit musis ty. Nespoliehaj sa na lekarov a sestry, vybavenie. Akonahle musia zasahovat, narusaju tvoj porodny stav, lebo ta vytrhnu z "vnorenia", a tym je uz vacsia potreba zasohov ako su lieky, extraktory, .... Potrebujes hlavne pohodu, klud, relaxaciu ... tolko moja skusenost, pri druhom porode som bola ovela uvolnenejsia, ale aj odhodlanejsia, silnejsia, .... a rozdiel bol nielen v hodinach porodu, ale hlavne vo vnimani bolesti, bolo to narocne ale krasne, kym ten prvy bol narocny porod s utrpenim 😒
Mimochodom, rodila som v Banskej Stiavnici co mas blizko, je tam prijemny personal, ale vybavenie je slabsie, no to je aj o nadstaveni mamicky, ja som verila, ze som bezproblemova tehulka aj maminka, ze vlastne chcem domaci porod pod dozorom lekara a pristroje ma nezaujimaju 😀

sisa2605
autor
10. jan 2014

@albao ďakujem a súhlasím, len tá moja vnútorná pohoda a kľud sa hneď naruší keď mám pri sebe hnusnú sestričku a keby sa na mňa ešte osopili takým spôsobom ako písali niektoré baby v diskusiách či už v LV alebo ZV, tak som hneď v strese 😢 inak mám v pohode tehotenstvo, som kľudná, snažím sa na to pripraviť hlavne psychicky najlepšie ako sa dá.. Tiež všetko lepšie zvládam, keď je manžel pri mne, keby bol celý čas so mnou možno by som lepšie znášala aj keby som trafila na nejakú nepríjemnú sestričku, preto som sa pýtala či niekto nevie či môže byť so mnou celý čas alebo len na pôrodnej sále?

albao
10. jan 2014

@sisa2605 podla toho co viem, v BS je samozrejme, ze je stale pri tebe (okrem pripravy na porod - teda klystir a pod., co je 15 minut). Najlepsie bolo, ked sme boli uplne sami s muzom, no neskor sa k vam pripoji uz PA, ale tie su fajn. Mala som teraz aj sikovnu mladu PA, ktora presne vedela ako mi pomoct, a ked som ju poprosila, ze chcem ist s fitloptou do sprchy, tak privolila (za 15 minut som sa otvorila o 4cm, odporucam), ... no dalo sa, navyse tam bol klud, obidve som rodila v noci. Odporucam ale ich predporodny kurz, to je 2x po hodinke, da sa tam vela vopred si vykecat, vysvetlit a tak ... mnohe objasnia, aj famy z internetu a pritom su natolko naturalny nakolko im to povoluje lekarske vzdelanie (napr. nemaju epidural, na co ale maju lekarske odovodnenie o zhorsenych kontrakciach a pod.)
Pokial viem, vacsinou moze byt muz pri porode len pocas druhej doby porodnej. Obcas sa niekomu podarilo aj pocas prvej doby, co je podla mna klucove a najtazsie, ked fakt treba fyzicku aj psychicku podporu, ale to bolo skor stylom "ukecala som sestricky" a pod. Nebol to standard. Ale nerodila som ani v LV, ani v ZV, takze neviem presne ako to tam bezi.

sisa2605
autor
10. jan 2014

@albao Ja som neuvažovala nad BS hlavne kvôli tej epidurálke, neviem naisto či ju budem chcieť, ale chcem mať takú možnosť, keďže sa tak bojím toho pôrodu. Okrem toho od nás tam trvá cesta ešte dlhšie ako do ZV kvôli kadejakým cestám, takže do BS asi nepôjdem, aj keď to, že tam je normálne aby bol manžel pri mne stojí za uváženie. musím zistiť ako je to v týchto 2 pôrodniciach, o ktorých uvažujem a potom sa rozhodnem. ale ďakujem veľmi pekne za tvoje rady 🙂

mia885
11. jan 2014

Ahoj, skusenosti s Levicami nemam, ale so zv ano kedze som tam rodila. V zv je to fain, partner moze byt cely cas pri porode, uplne stale, sestricky su tam velmi dobre, asi az na 1 alebo dve. Celkovo som bola spokojna, az na to ze mi nedali epi, kedze tam nebol prave ten clovek co to robi. Ale inak celkom fain 🙂

macka1012
11. jan 2014

@sisa2605 tak čo sa týka Zvolena tak prístup personálu ( sestričiek ) super, doktora musíš len trafiť, alebo si ho zaplatiť,, ja som trafila jednu kravu nič iné sa na to nedá povedať a ak by boli nejaké väčšie komplikácie s bábätkom prevážajú do BB

zajka79
11. jan 2014

rodila som v LV pred par mesiacmi a mozem len odporučat...pristup super aj starostlivost...predtym som rodila v BS,takze som mala s cim porovnavat a bola som velmi prijemne prekvapena...mozno maju v BS krajsie prostredie,ale starostlivost a zaujem o mna a babo bola v Leviciach ovela lepsia..a pokial zvazujes ci ano alebo nie EPI v LV uz poskytuju moznost ako v Anglicku inhalaciu rajskeho plynu...ulavi od bolesti ked budu neznesitelne a nijako nie si zavisla cakat ci ti bude mat kto podat EPI,ci nebudes mat problemy s vpichom...takze ja LV urcite odporucam 🙂 🙂 🙂

sisa2605
autor
11. jan 2014

@zajka79 Ahoj, toto o tom rajskom plyne počujem prvýkrát.. vieš mi o tom napísať viac info prosím? napr. či to dávajú opakovane, alebo je to nejak obmedzené? musím si to nejak extra vypýtať alebo oni ponúknu automaticky? platí sa za to? ďakujem 🙂

zajka79
12. jan 2014

ahoj...plati sa za to,ale oproti EPI je cena podstatne nizsia...nie som si uz uplne ista,myslim nejakych 60-70e, podava to vrchna sestra,ktora je na to skolena(v kazdej smene je vzdy jedna školená sestra),takze sa nemoze stat že v požadovanej dobe nebude k dispozícii lekár,ktorý podáva EPI..musíš si ho samozrejme vypytat,ale nemusiš ich na to upozorniť vopred-počas vyšetreni...možeš sa rozhodnuť až priamo na sale,čo je tiež super-uvidis ake "znesitelne" budu kontrakcie 🙂 neviem co myslis opakovane...mas ho v podstate k dispozicii a ked pride ukrutna neznesitelna kontrakcia trochu si "cucneš" a bolesť polavi...čiže ty si rozhodujes ci sa kontrakcia da zvladnut alebo je prilis silna...mne velmi pomohlo uz len vedomie ze mam tuto moznost,po prvom porode v BS kde trvali na dokonale prirodzenom porode a dost som sa vytrapila som mala z druheho panicky strach a obdivujem maminy ktore zvladli viac takych porodov 🙂 dufam ze som trochu pomohla 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre