Pôrodnica v Považskej Bystrici - skúsenosti

luckaajanko
24. apr 2014

pomaly začinam 28.tt a nemam ani ponatie kam ist rodit...kedze mam vela kamaratiek co nedavno rodili v žiline ,mam strach ist do žiliny.....skoro všetky maju zle skusenosti. a preto by som chcela ist do považskej bystrice...co myslite je to dobry napad?ake mate skusenosti??a ozaj co potrebujem na to ked chcem ist rodit do povazskej???mam na mysli ohladom vybavovaciek a tak vie mi niektora mamina poradit???dakujem za rady🙂

gretocka
24. apr 2014

no z mojej skusenosti ti mozem napisat aj pozitivne aj negativne postrehy. Zacnem hned od zaciatku: Na porodnici su mile asistentky aj lekari a lekarky. Je tam jedna raznejsia postarsia por. asistentka (mala som pri porode prave ju), ktora sa moze javit ako neprijemna, ale v podstate ta dovedie k uspesnemu koncu, len to nie je typ, ktory ti bude prikyvovat, ze ano ja viem ze vas to boli, skor na teba bude chrlit vety ako necudujem sa ze vam trpnu ruky ked zle dychate, ale mne osobne to motivacne pomohlo a porod prebehol veelmi rychlo (ale ja uz som rodila druhy krat).
Druha etapa - sestonedelie: Lezala som na rooming-in aj ked som nebola prvorodicka. Izba mi vyhovovala a sestricky zo sestonedelia boli genialne. Starostlive a mile. Lekari na vizitach tiez v pohode, aj sa popytali aj pokecali ked bol cas.
Za asi najvacsi minus povazujem novorodenecke oddelenie. Ak planujes kojit babatko, odporucam poriadne si nastudovat teoriu o kojeni, mat v zalohe kontakt na laktacnu poradkynu. Novorodenecke ide podla standardov z minuleho storocia - vazenie deti pred aj po kojeni a ked nesplni tabulkove mnoztvo, tak dokrmuju z flase.

januliku
24. apr 2014

@luckaajanko Súhlasím s @gretocka, všetko bolo v pohode až na sestričky na novorodeneckom (česť výnimkám, teda u mňa len jednej).

luckaajanko
autor
24. apr 2014

dakujem baby🙂a ked chcem rodit v pb ako si to mam vybavit?kedze som prvorodicka tak nemam ziadne informacie...ci to treba povedat gynekologovi a ten mi povie co a ako alebo co:(

gretocka
24. apr 2014

@januliku no ludsky sa snazim sestricky na novorodeneckom radsej nehodnotit... ja mam tu smolu ze prve dieta som rodila na Kramaroch v BA a tam bolo novorodenecke stobodove, takze PB bola pre mna v tomto ohlade sklamanim. Napr. to, ze babatko sa moze ukazat len cez sklo, to ma uplne dorazilo, lebo na kramaroch som pocas celych navstevnych mala drobca so sebou na chodbe.... no ale respektujem ,ze tu to proste maju nastavene inak. Su to len styri dni, tak som sa prisposobila.... riesenim je este ist na nadstandard, tam navstevy mozu na izbu - pre mna nepochopitelne pravidla, pretoze ako argument preco nemozem babo ukazat na chodbe nemocnice manzelovi a synovi mi bolo povedane, ze hygiena a ochrana babatka, ale na nadstandard moze prist aj 30 navstev... no nevadi.

gretocka
24. apr 2014

@luckaajanko domnievam sa, ze normalne ked budes mat pocit ze zacinas rodit tak prides na prijem. Neviem kam budes chodit na prietoky a CTG, mozno aj na to ta budu posielat uz sem...

luckaajanko
autor
24. apr 2014

aha dakujem🙂no tak sa to tam pokusim tie 4 dni vydrzat🙂dufam ze tam nebudem dlchsie:(

evickam1
24. apr 2014

Ja som mala nejake problemy este pred porodom, takze som nejaky cas pobudla v nemocnici v PB,lezala som tam v 6.mes. a 8.mes.mne sa tam nepacila strava ani celkovo vybavenie , nakoniec nevedeli co so mnou v PB, tak to konzultovali s Trencinom a ty kazali ma previest do TN, a tam je nemocnica asi skoro ako v BA, ako tu uz jedna kocka pisala a celkovy pristup, nakoniec mi sekciu robili vTN, drobec mi prestal v brusku rast, tak to museli stopnut v 36.tyzdni, pacila sa mi starostlivost o deti, musim priznat su tam prisny na ich zdravotny stav, ale mne sa to strasne pacilo, ze tak na nich dozeraju, mala sa mi narodila s vahou 1680g, tak sme tam este rok dochadzali do TN na kontroli, ale vedela som, ze je o nu dobre postarane po zdravot. stranke, a strasne mile sestricky a personal na novorodeneckom, keby som este raz rodila, kazdopadne si vyberiem TN, to je moj osobny nazor po skusenostiach v TN a PB

majka1c
5. máj 2014

Ja som z PB a tiez ma to dost zaujma.. vela mamiciek na PB dost nadava.. takze sa rozhodujem pre trencin.. ale dotedy je este daleko tak sa stihnem hadam orzhodnut :D

andrea8258
9. máj 2014

Ahojte babeny a budúce maminky,
som čakajúca prvorodička a tak isto sa rozhodujem medzi PB a TN. V PB som ležala ked som bola v 7 tt pre komplikacie, a musim uznat ze sa to tam dost zmenilo k lepšiemu. Sestričky su vacsinou mile a ochotne. Aj lekári sú podla mojho názoru skúsení a starostliví, aspon čo počúvam mamičky čo tam rodili, tak boli vačšinou spokojné. Ale novorodenecké a podpora dojčenia to uz je iná vec. 😖 Tam čo som pocula že sa na to "kašle". Žiadny bonding nehrozi..a každá sestrička radí tam použvať klobúčiky..čo dojčeniu fakt nepomaha. Tam doporučujem fakt nejako ze si to asi nastudujem sama, alebo ako bolo uz pisane, nejaky kontakt na laktačnú poradnu. Mrzí ma to že to takto funguje, ked zdravotnici nerobia z nejakeho dovodu čo treba aby pomohli v tejto tazkej situacii mamičke. Ale ani ich nemozem odcudzovat, lebo tak funguje naše zdravotnictvo. 😢 a je smutne ked mamička si musi sama studovat, čo a ako pri dojčení.

luckaajanko
autor
10. máj 2014

ja som zase pocula pozitivne hodnotenia na pb🙂a zase katastrofalne na za.....:( no najlepsie hodnotena bola asi porodnica v cadci....mam kamosky ktore tam rodili.a vsetko si pochvaluju,aj starostlivost,aj pristup......no ja sa kazdopadne rozhodnem asi pre pb aj ked za mam blizsie........neviem preco ale rodit v za sa mi zda byt dost strasne podla toho co som pocula..tak neviem...no dufam mamicky ze sa rozhodneme spravne🙂

maminka1809
2. jún 2014

Ahojte.cakam druhe babatko,a pomali sa mi to blyzi.no a tiez mam problem z tym ze kam ist rodit.dcerku som porodila v Ilave-tam som bola spokojna,no ale ked ju zrusili......zatial som rozhodnuta pre Pb.pocula som aj dobre aj zle ohlasi.mam z nej sice strach,ale odtrpiet si to musime tak ci tak.a kde?to j 😔 e asi jedno...kazdemu sa paci a vyhovuje nieco ine.no co uz ked sa odtial vratim,tak posudim.dobru nocku maminky🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre