Rodili ste v Ružinove v roku 2012?

dejnuskaa
5. júl 2012

Ahojte,

Chcela by som sa spytat ako ste boli spokojne s porodnicou v Ruzinove idealne ak ste rodili tento alebo minuly rok nech mam cerstve infos🙂 Bola by som rada keby ste mi vedeli poradit aj nejakeho dobreho porodnika, chcela by som si zazmluvnit a je tazke si vybrat len podla priezviska...

Dakujeeeem mooc za odpovede🙂

kohutovci
6. júl 2012

@dejnuskaa ja som rodila vo februari tohto roka.. co sa tyka porodu.. je dobre, ze si zazmluvnujes lekara.. lebo tym nezazmluvnenim to tam daju pekne pocitit.. poradit ti meno neviem.. ja som bola bez.. ale velmi si pochvalovali Krizka a Kozelkovu.. co sa tyka sestonedelia.. sestricky od gynekologie super.. velmi mile.. ochotne.. starostlive.. o sestrach z novorodeneckeho sa to povedat neda.. laktacne poradenstvo na mizivej urovni.. co smena to ine pravidla.. velmi zly kolektiv a to sa odzrkadlovalo na ich pristupe k praci.. ak nebudes sama na izbe ako ja.. a bude ti radit nejaka skusena mamina.. das to v pohode.. ak by si chcela vediet nieco konkretne kludne sa pytaj..

kohutovci
6. júl 2012

@dejnuskaa este som zabudla.. podla mna velka nevyhoda bola to, ze na navstevu si musela chodit von na chodbu a babo bolo za sklom v chodbe kde stale pobehovali doktori a sestri.. v tomto su lepsie Kramare.. blizsky mozu prist k tebe na izbu.. cize ty mozes oddychovat na postely a babo mas pri sebe..

raszuz
6. júl 2012

@dejnuskaa ja som rodila 16.6. ..- lekári v pohode, sestričky tiež ... čo sa týka novorodeneckých sestier, tak sa celkom dalo - záležalo od smeny, aj keď bol malý dva dni na JIS, nebol s nimi problém ... laktačné poradenstvo je tak, ako hovorí kohutovci otrasné. Čo sestrička, to iné vysvetlenie ako kojiť, ako ho držať a čo robiť. Malý sa narodil o mesiac skôr, tak si nevládal vycucnúť, pricuckal sa, aj si cucol, ale málo (to mi stále kecali, že on vám nič neje, keď ho vážili), potom mi ho nadopovali sacharórou, ja som bola na wc, tak mi spolubývajúca popísala, ako to sestrička malému doslova vstrekla do pusinky, tak sa začal dusiť ... ešte dobre, že som pri tom nebola, lebo by som ju asi pretrhla ... no a moje dojčenie skončilo tak, že odsávam mliečko, malého si prikladám, on si chvíľku podudká a zvyšok mliečka dostane z fľašky ...

raszuz
6. júl 2012

@kohutovci to hej, to bolo na nervy a ešte mi vadilo, keď som malého náhodou nemala v tom sexi vozíku, ale na rukách, tak už po mne sestričky štekali: mamička, dieťa treba voziť vo vozíku ... ale na moju otázku prečo, veď hádam viem, ako držať svoje dieťa, tak mi nevedeli dať odpoveď ...

kohutovci
6. júl 2012

@raszuz mna jedna sestra naucila "spravne" prikladat tak, ze mi mala vyzuzlala bradavky do krvy.. potom sme sa trapili cez klobuciky.. s druhou som sa rafla lebo tak surovo mi mackala prso a malu mi onho plieskala, ze aby sa prisala.. mala vrieskala... tak som sa jej opytala, ci je normalna.. no proste na nervy to tam bolo.. taka stastna som bola ked ma pustili domov ako nikto na svete.. bohuzial som to nerozkojila.. po siedmych tyzdnoch mi odislo mlieko uplne.. drzim palceky aby si mala mliecko co najdlhsie..

raszuz
6. júl 2012

@kohutovci mne jedna tiež dobre pomačkala prsia, že som všetkých svätých videla, aj to len preto, aby mi DOKÁZALA, že mám mlieko ... lebo ja som asi blbá a nedošlo mi, že to čo tečie, je mlieko a nie voda 😒

kohutovci
6. júl 2012

@raszuz lebo prvorodicka je podla nich debil.. co nevie svoje dieta drzat.. kojit sme museli v krkolomnych polohach.. dieta na postely.. ty tak a hentak.. aby ti nespadlo.. kupat v ziadnom pripade..drzat len v perinke aj to ked sedis na postely alebo chodis po izbe.. no a doma od nas vzdelana.. si rob co chces 😠

m.i.r.i
6. júl 2012

ja len tolko, ze ja som rodila v Ruzinove pred 2 rokmi a podla toho co piste sa nezmenilo vobec nic...najvacsi kamen urazu je novorodenecke- sestricky a laktacne poradenstvo...ze s tym nikto nieco nespravi ☹..ostatne sa v Ruzinove da...lekari, gynekologia atd su pohoda..

raszuz
6. júl 2012

@kohutovci presne, tak som sa občas cítila ... mne ako sa kúpe dieťa ukázal až priateľ doma (má skúsenosti z prvého manželstva), lebo akosi nás v pôrodnici zabudli zavolať na ukážku ... doma vôbec perinku nepoužívam, od prvého dňa, veď by sa mi malý uvaril, aj tak mám pocit, že je varený 🙂 ... ozajky, nechodila si na stretká čo organizoval Janko Horč.? ... mám pocit, že ťa asi poznám z videnia 🙂

kohutovci
6. júl 2012

@raszuz jasne ze poznam.. byvaly kolega.. umrem aky je svet maly 😀
ja som perinku pouzivala len na spinkanie.. na nosenie nikdy.. ale tak my sme zimne.. tak sa ani nedivim, ze ty ju nepouzivas v tychto horucavach vobec..
@m.i.r.i ja sa tiez divim, ze sa s tym nic nerobi.. ze nikto este nesiel za prednostom kliniky.. a mozno aj ano a kaslu nato 🙄

lillinka01
6. júl 2012

Ahojte, aj ja som rada, ze sa tato tema aktualizovala, lebo predsa len kazdy rok je to ine. Dakujem za akekolvek info o porodoch v Ruzinove tento rok, poradite niektora zoznam veci, ktore si treba priniest so sebou. Taktiez, ako dlho dopredu sa treba nahlasit na porod... vdaka 😉

raszuz
6. júl 2012

@lillinka01 vraj sa treba hlásiť v 36 tt do poradne v nemocnici, ale neviem isto lebo ja som až do konca mala chodiť k svojmu gynekológovi, nakoniec som porodila v 36 tt, takže som len prišla ... zoznam veci je dobré mrknúť http://www.fnspba.sk/pacient/rady-pacientom.htm (čo si doniesť do pôrodnice) ... za seba môžem povedať, že veľa košieľ, min. jednu na deň (nemocničnú som mala iba na pôrod a jednu po pôrode), veľa uterákov - tiež som ich dosť minula. Vložky a jednorázové nepromokavé podložky netreba, tie dávajú. Pre drobca si vezmi, alebo nech ti potom donesú jednorázové plienky (dávajú 5 ks na deň - občas však zabudnú, alebo sa vraj minú), a aj vlhčené utierky treba. Oblečenie treba iba na odchod z pôrodnice - deťom inak dávajú erárne. Ale ja som si nechala doniesť pre malého rukavičky a prikrývku.

dejnuskaa
autor
6. júl 2012

Kocky dakujem za rady. U koho ste rodili? Na krizka som pocula same chvaly len skoda, ze je v mojom termine na dovolenke:(

raszuz
6. júl 2012

@dejnuskaa skús sa opýtať svojho lekára, či ti niekoho nevie doporučiť, lebo v podstate všetci lekári sú tam dobrí ...

kohutovci
6. júl 2012

@lillinka01 gynekolog by ti mal napisat ziadost o poskytnutie predporodnej starostlivosti a s tym ides od 36tt k nim do poradne.. co sa tyka zoznamu to ti vsetko daju v poradni.. aj info o epiduralke, sprievodnej osobe pri porode atd..
ja som tiez menila kazdy den koselu.. ono byt 24 hodin v tom istom nieje nic moc a teraz v lete si to duplom neviem predstavit.. ja som si este brala pre seba odsavacku, vlozky do podprsenky, klobuciky a krem na bradavky.. pre babo som vyuzila iba vlhcene utierky a cumlik.. ostatne sme vsetko mali.. odporucam si vziat pre babo lanolin mast alebo infadolan.. po narodeni mavaju drobci strasne suchu kozicku na ruckach a nozkach medzi pstikmi a tam nam nato nic nedali, ze doma si ich natrieme.. 🙄
ja som si este brala vlastny pribor aj pohar.. servitky, vreckovky, toaletak.. slapky do sprchy..
@raszuz a ozaj ta chladnicka v jedalni uz funguje? lebo ked som tam bola ja nesla.. este, ze bola zima.. inak by sa mi vsetko pokazilo..

timuss
6. júl 2012

no asi to je aj podľa toho, na koho natrafíš, lebo ja som síce rodila v septembri 2011, ale bola som maximálne spokojná...a to som nemala lekára...
no aby som neklamala...niektoré sestričky z novorodeneckého boli naozaj trochu čudné, ale podľa mňa nič hrozné, aj s nimi sa dalo...
takže koniec koncov ja som bola spokojná a ďalšie 2 kamošky tiež...
@raszuz a mne vysvetlili aj to, prečo nemôžeme dieťa nosiť na rukách...pretože po pôrode sa môže hocikedy stať, že sa žene zatočí hlava a spadne...a aby nespadla aj bábätkom...potom som to už akceptovala 🙂

raszuz
6. júl 2012

@kohutovci tvárila sa, že áno 🙂
@lillinka01 ako hovorí (píše) kohutovci, tak ešte vreckovky určite, vložky do poprdy a šlapky + papuče (tie som využila aj pri odchode domov, nakoľko som nič iné na "slonie" nohy neobula) 🙂

hiva
6. júl 2012

@dejnuskaa ahoj... ja budem tiez rodit v Ruzinove.... vlastne ja osm tam uz teraz....a rodit budem u doktora Orosa... je to aj moj gynekolog, takze nemam preco menit.... teda ak sa dovtedy vrati z dovolenky 🙂.... a co tu este pocuvam, spolubyvajuca bude rodit u Divekyho, ale s nim nemam vlastne skusenosti ziadne 😉

lillinka01
6. júl 2012

@kohutovci
@raszuz
@timuss Dakujem za rady... mam este dost casu dat vsetky info dokopy a pripravit sa, tak snad to bude fajn. Len dufam, ze tam nik na mna nebude vrieskat ked budem kricat 😕 Pripadne, ked nebudem daco vediet. 😅

raszuz
6. júl 2012

@lillinka01 vrieskať by si po tebe nemali dovoliť, aj krik patri k pôrodu ...

kohutovci
6. júl 2012

@lillinka01 to urcite nieeee.. nikto na teba nebude kricat neboj... na porodnej sale su zlati ludia.. pri porode rob co ti hovoria... nech sa deje cokolvek, oni vedia co robia a co pomaha 😉

raszuz
6. júl 2012

@lillinka01 ja sa priznávam, že kým prišiel priateľ (o pol piatej ráno mi ho kázali poslať domov, lebo vraj porodím až poobede a už o pol ôsmej som mu volala, že nech príde späť, že rodíme) chytila miernu hystériu, rozrevala som sa ako malé sopľavé decko a sestrička na pôrodnej sále ma s kľudným hlasom upokojovala, že hysterčenie a plač mi nepomôžu, maximálne ublížia, lebo nebudem vládať pri pôrode ... tak som sa nejako ukľudnila, a keď prišiel priateľ, tak už to bolo ok ... sem tam nejaká tá slzička bola, ale už bez hysterčenia ...

lillinka01
6. júl 2012

@raszuz Hlavne, ze si to zvladla 🙂 mala si zaplateneho porodnika? to sa plati v porodnici, tak? a muz pri porode, to kolko stoji?

amexa
6. júl 2012

baby a ako to funguje ked mate zazmluvneneho lekara? co vsetko za to "dostanete"? alebo je to individualne podla lekara? ja sa chystam si zazmluvnit ferianca

raszuz
6. júl 2012

@lillinka01 muž pri pôrode stojí 30 € ... ja som rodila v sobotu (do nemocky som prišla v noci), tak to priateľ platil na pokladni pri centrálnom príjme pred pôrodom ...

kvaca
6. júl 2012

Ja mám info z novembra 2011 😀 Táákže u nás to bolo takto: Pôrodník Križko. Mala som neplánovaný cisársky. Najskôr bol pokus o normálny pôrod a až keď to fakt nešlo a prístroj začal ukazovať nejaké podivné údaje, išlo sa na cisarák. Žiadne také, že veľké bábo - poďme hneď pod nôž. Pôrodník výborný, takže sa radím do fanklubu. Spinálka podaná dobre. Čo nebolo úplne super, bolo, že bábo som potom videla iba veľmi krátko (malý škriatok spoza plachty na dve sekundy a oblečený, okúpaný asi 10 sekúnd). Veľa si toho z tejto časti nepamätám. Potom na izbe (štandard) neuveriteľne milé sestry. Ja osobne som bola spokojná aj s novorodeneckým. Myslím, že treba rozlišovať medzi ľudskými zdrojmi a materiálnym vybavením. Pretože ľudia boli skvelí. No počas môjho pobytu sa minuli vložky, podložky do postele, toaleťák, aj plienky pre deti. Čo ma až tak nedorazilo, pretože som si pre istotu vzala svoje. V lete je tam teplo v zime zima. V novembri 2011 bolo aj to, aj ono. o toaletách a sprchách sa vyjadrovať nebudem, hádam len toľko, že počas môjho pobytu boli síce čisté, ale už pred desiatimi rokmi mali prejsť rekonštrukciou.

solvia
6. júl 2012

Ahojte, ja som rodila koncom marca. Mala som to šťastie, že to bolo večer a nebolo tam veľa mamičiek, tak som bola dokonca prvé dve noci sama na štandardnej izbe. Našťastie potom ku mne ubytovali mladú mamičku s ktorou sme si dobre rozumeli. Ja som mala zazmluvneného môjho gynekológa Dr. Andela s ktorým som bola maximálne spokojná. Tiež som sa stretla s tým, ako boli detičky za sklenenou stenou a personál chodil okolo, no podľa mňa je to lepšie ako keby chodili návštevy na izby a donášali tak k bábätkám bacile z vonka. Ja som od nemocnice veľa neočakávala, zmierila som sa s tým, že budem chodiť na spoločnú sprchu na chodbu, takže tých pár dní sa to dalo zvládnuť. Počas môjho pobytu bolo vložiek aj podložiek na lôžko dosť, no toaletný papier bolo potrebné si doniesť. Tak ako už písali mamičky predo mnou so sestričkami na novorodeneckom je to rôzne, tak isto ako s informáciami o dojčení /odporúčam prečítať si knižku Praktický návod na Dojčenie, ktorú vydal Unicef, mne ju dokonca požičala jedna sestrička z novorodeneckého/. Prekážalo mi, keď sa ma s malým snažili pri dojčení napasovať do polohy, ktorá mi nevyhovovala, no keď pri mne neboli, tak som si robila po svojom, tak ako som to cítila a v tom som pokračovala i doma. Na začiatku sme mali problém s prisatím a ťahaním, malému sa do toho veľmi nechcelo, tiež sa u nás objavila novorodenecká žltačka, no moje odhodlanie ho kojiť to prekonalo. Mamičky, majte dostatok sebavedomia a verte v to, že to s bábätkom zvládnete. Nepočúvajte reči o slabom mlieku, neriešte to, či ho máte dostatok. Skúste len prikladať dieťatko, ono si s tým poradí, no musíte tomu veriť. Občas to chce čas a trpezlivosť, no nevzdávajte to! Verím, že úspech sa dostaví.

kohutovci
7. júl 2012

@solvia myslim, ze tym, ze som bola na chodbe medzi 30 ludmi som nachytala na seba viac bacilov akoby za mnou na izbu prisli 3 ludia 😔 ani ja som od nemocnice vela neocakavala.. materialne veci vobec neriesim.. vedela som, ze nejdem do hotela.. ale ten pristup na novorodeneckom ma fakt dostal.. 😔

timuss
7. júl 2012

@lillinka01 ja ti radím nekričať...nie kvôli tomu, čo povedia...ale ak kričíš, silu dávaš do kriku a nemáš na tlačenie...to nekričia na ženy kvôli tomu, že sa im neľúbi ten krik...to kvôli tomu, aby neodchádzali sily... 🙂 je to fakt...ako medička som zažila na pôrodnici dosť pôrodov, keď ženy kričali, nevládali 😖 ...je to aj úplne logické inak...určite si už zažila situáciu, keď si bola strašne nervózna a unavená a potrebovala si sa vykričať...ako tá energia z teba vyšla po tom kriku...tak odchádza energia aj vtedy, ak miesto tlačenia kričíš 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre