Skúsenosti s pôrodom v Partizánskom (cisársky a sekcia)

minka432
5. máj 2020

Ahojte 🙂
Mam taku nie moc dobru skusenost s nemocnicou v TO. Som maly tyzden 33+5 ..a hrozi mi predcasny porod.
Chcem sa spytat..rodili ste v Partizanskom?
Cisarsky ci spontanny..ci mali ste vybaveneho aj niektoreho Dr?
Ja nemocnicu v Partizanskom absolutne nepoznam..a rada by som chcela vediet..ci su na tom lepsie..sa tyka starostlivosti ako v Topolcanoch. Kludne mi mozte nechat aj sukromnu spravu 🙂
Dakujem pekne..ak sa niekto najde

lucyk1992
5. máj 2020

@minka432 ahoj 😊 a prečo si mala zlú skúsenosť? Čo sa stalo? Ja som rodila v TO a bola som veľmi spokojná a to aj napriek tomu, že pôrodnicu akurát prerábali a ležala som na starom gynekologickom oddelení.

minka432
autor
5. máj 2020

@lucyk1992 je to asi velky rozdiel.. ist tam v poriadku na porod..alebo ist do nemocnice s nejakym problemom, ze je zena tehotna..
A co sa tyka mna..hrozne..
Prijali ma v nedelu..primar mi pri vys vobec nepovedal, ze ci ma krcok padnuty..ci co..len ze na ctg vidiet kopceky maternice, a mozem predcasne porodit..Tak ze zostanem na par dni..
2. den mi robili odbery..aj kultivacie..o vysledky som sa musela pomaly ze nie doprosovat ake mam.. Infuzie mi davali asi do stredy rana..potom to zrusili. Zapalovy marker..mi urobilu asi az v stredu - co sa robi v den primu 🤦🏻‍♀️
Ked som sa pytala ako so mnou dalej..kedze bolesti uz nemam, ani mi brucho netvrdne..stale ze mam cakat..uvidime..( na vizitu chodil daky ekvadorcan co poriadne ma asi ani nerozumel)..
Cakame na velku vizitu vo stvrtok..primar nepriesiel..takze zase mam len cakat (lava ruka nevedela, co robi prava..)
V piatok primar sluzil..tak som sa spytala ci mozem ist domou..ze prekontroluje krcok..
Po vys mi povedal ze stav je taky isty a mam padnuty krcok, ze mi neodporuca ist domou kvoli predcasnemu porodu.. a ze inf dalej..
Pytam sa ake ?? Ved ja ziadne uz nemam! Takze povedal ku dr. Ze inf musim mat aby nieco nezanedbali..
Po vys som sla na izbu..a pocas dna som chcela este hovorit s primarom..dostala dom sa k nenu az o 20tej vecer..a to horkotazko..a som sa pytala ako teda so mnou dalej.. ze v nedelu sluzi a ma este raz vysetri.
V nedelu rano prisiel zase len dr. ekvadorcan..a som povedala ze ma ma primar vysetrit.. Po vysetreni..mi povedal ze nalez taky isty.. a este aby som ostala tyzden..

Myslela som si ze TO nemocka je o niecom lepsie..mozno ozaj sa na tie porody specifikuje viac..ale ako lezat na odd a dozvediet sa nejake info o svojom zdravotnom stave ..hrozne..

Takze zo 7 dni v nemocnici..som tam lezala 3 dni zbytocne (bez infuzii), informacie o mojom zdravotnom stave ziadne..nebol nik adekvatny na odpoved.. Keby sa v piatok nepytam domou, by ma ani nevysetrili..tot aj v nedelu..
A najviac smiesne bolo ked mi dosiel Lthytox(co mi este endokrin zvysovala na 100mg). Co ke v tehotnosti dolezity ho brat pravidelne.
Ze lieky mi ma prinirst muz..ked som povedala ze to nevie najst doma, tak nech pokusi sa hladat este raz..ze pacienti si lieky nosia sami (a to som bola prijata akutne).. takze ledva mi zohnali dve tabletky..v nedelu ma pustili domou..s tym ze na pondelok som ziaden lthyrox nemala z nemocnice..

Aspon moja hrozna skusenost s topolcianskou nemocnicou..

sejan
5. máj 2020

Ahoj tak Ja som rodila v Pe pred styrmi mesiacmi a podla mna uplne super.Bol to moj druhy porod a pred tym som rodila na Myjave.Isla som uplne do neznameho prostredia tiez som tam nikdy nebola.No a Dr uplne super a aj porodne asistentky.Pri porode uplne kludni,nebuzerovali ked som moc nespolupracovala a tak.A po porode tiez super starostlivost.Od upratovaciek cez sestricky az po doktorov.A inak varia tam super....a to nezjem hoci co ak by si chcela vediet viac kludne napis

minka432
autor
5. máj 2020

@sejan aha super. A rodila si spontanne?
No v To sa na stravu radsej vyjadrovat nebudem..niekedy take male porcie..polievka jak s ponoziek..a to maslo jedno malicke 🤣🤣

sejan
5. máj 2020

@minka432 ano spontanne...tam boli ranajky uplne ze wow pudincek,vianocka s maslom a medom a tak vzdy mi ostalo aj na poobedie

minka432
autor
5. máj 2020

@sejan super dakujem 🙂

panda21
5. máj 2020

@sejan prosim ťa, koho si mala pri pôrode? A ako vyzerá pôrodná sála? Robia nastrih automaticky? 🙈 aj ja sa tam chystám rodiť teraz snáď najbližší týždeň 👀

sejan
5. máj 2020

@panda21 no pri porode som mala primara.On je taky vazny ale inak starostlivy,ozaj chce dobre.Ale ked som chodila na poradne tak ma vysetrovala aj nejaka dr aj ta bola ok ale pre mna top dr bol zo Sírie neviem meno bolo tazke...aj primar je Arab ale ten zo Sirie bol uplne uzastny ale nemal vtedy smenu nevadi.Ci robia nastrih automaticky neviem mne museli urobit.Sitie som mala velmi velke lebo ja som sa aj dotrhala ale pan primar ma tak super zasil ze samito krasne a rychlo zahojilo...

sejan
5. máj 2020

@panda21 tak prajem vela stastia ak nieco chces vediet tak kludne napis

panda21
5. máj 2020

@sejan ja chodím na poradne už 4ty týždeň a prestriedala som všetkých doktorov, všetci zatiaľ vyzerajú super 😊 a ako sa tam rodí? Na izbe ste dve alebo samostatná pôrodná izba? Neviem si predstaviť rodiť a mať tam aj cudzieho chlapa ktorý príde s druhou rodickou 😳

sejan
5. máj 2020

@panda21 no vzdycharen je spolocna a sala ma dve kresla ale su oddelene stenou ale akoby v jednej miestnosti...neviem ako to je v tejto nemocnici ale ked som rodila pred tym tak ked boli dva porody naraz tak partner nemohol byt pri zene.Neviem ako je to tu.Chvalabohu ked som rodila ja tak tam bolo velmi malo rodiciek.Aj na izbe som bola sama...tak som usetrila lebo som chcela vipku ale bola obsadena tak som bola na normalnej a uplne super

ave17
5. máj 2020

Ahoj, ja som rodila v Pe dvakrát, naposledy 2017 a super, oba razy som rodila s primárom, na strih určite nerobia rutinne, ja som nemala ani raz.. A bez poranení, starostlivosť super... Primár vraj už má končiť, ale co som počula celý personál je tam fajn.. A tvoja otázka znie cisársky, no to ta nepoteším, oni sú tam veeeelmi naklonený prirodzeným porodom, sekciu robia až keď je zle. Ale ja som sekciu nechcela, takže toto pre mňa nebolo kritérium. Držím prsty

panda21
5. máj 2020

@sejan lebo na internete som našla toto "Doprovod môže byť s rodičkou od príchodu do pôrodnice. Môže byť prítomný pri prvom ošetrení dieťatka a následne počas celého pobytu rodičky na pôrodnej sále" ale neviem si to predstaviť keďže je to oddelene iba stenou.. Zabudla som sa na to spýtať, ale snáď budem mať šťastie ako ty, a budem sama a bude môcť byť aj muž 😊 ďakujem za odpovede 😊

minka432
autor
6. máj 2020

@ave17 dakujem pekne 🙂

nhl
6. máj 2020

Ahoj
Ja som rodila v stredu akutnou sekciou...ráno mi volali , že musím prísť že budú robiť sekciu mala musela ísť von
Pri sekcii nezabral spinal , hneď ma uspavali
Počas sekcie som začala masívne krvácať , bola som dve hodiny na sále
Ako tak mi zošili brucho dokopy , po predchádzajúcich jazvach a zrastoch
Potom ma dali na pooperacnu izbu
Sestričky boli fantastické , ešte v ten večer prišiel doktor , poinformovat má čo sa stalo a bol sa pýtať aj na maličkú ako sa jej darí a tiež má poinformoval aj o nej
Večer o23 som sa konečne postavila z postele
Išli sme do sprchy
Sestričky pomohli zo všetkým
Každú chvíľku sa pýtali či nič noeotrebujem
Na druhý deň som išla na izbu a tam tiež úplne v pohode
Starostlivosť ukážková , sestričky tiež
Nemôžem povedať absolútne nič zle 🙂
Ja som bola spokojná a dokonca aj so stravou
Bola som hladná tak som zjedla čo mi dali 😃
A dokonca som v živote nejedla lepšiu žemľovku ako tam 😃

minka432
autor
6. máj 2020

@nhl dakujem 🙂
Drzim palceky nech idete cim skot domou a je vsetko v poriadku 😘

monicka79
15. máj 2020

Ja som ležala v Pe trikrát, z toho dva pôrody a jedna laparoskopia na gynekológii. Starostlivosť aj za primára Majercika aj za Nidala úplne super. Pôrodné asistentky aj sestričky úžasné. Návštevy môžu chodiť počas celého dňa, pustia hocikedy, stacinzazvonit-tetaz kvôli korone je to obmedzené určite ale inak super. Keď som rodila pec, krát v 2006 tak po epidurale som mala strašnú migrénu, manžel bol cely týždeň so mnou na VIPke, sestrička mu doniesla biolampu nech mi nahrieva krk a hlavu, snažili sa vo vsetkom. Druhý pôrod v 2015 bez nastrihu úplne super. Teraz ma to za dva týždne čaká zase a znova pôjdem do Pe, dúfam. Ze aj teraz budem spokojná.

minka432
autor
16. máj 2020

@monicka79 super dakujem

lauraa007
9. sep 2020

@monicka79 nidal je primar na porodnici?

monicka79
9. sep 2020

@lauraa007 áno je, ale chodí tam dosť málo. Teraz V júni ma rodil taky doktor mladý asi 35 rokov môže mať je zo Sýrie, veľmi príjemný. Nidala som tam videla za celý týždeň dvakrát.. Už sa viac venuje svojej ambulancii v Prievidzi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre