Strach z pôrodu v Trnave

katarinocka1989
14. júl 2013

Ahojte maminy. Mam velky strach z porodu v Trnave. Pocula som o tej porodnici kadeco. Chcela by som poprosit mamicky, ktore tam rodili v poslednej dobe, ci by mi napisali svoje skusenosti, ci uz dobre alebo zle, pripadne keby mi odporucili nejaku porodnicu v okoli. Dakujem

1buldy2
14. júl 2013

nooo mna este len caka porod, ale do trnavskej urcite nepojdem, rozhodli sme sa pre koch v ba....

saska.t
14. júl 2013

no po tolkych skandaloch a umrtiach co medializovali v spravach sa ti ani necudujem,hladaj inu moznost...
@katarinocka1989

stanislavao
14. júl 2013

@katarinocka1989 ja vam odporucam porodnicu topolcany. neni to daleko a oplati sa. alebo hociktoru inu, len nie tt. pred asi mesiacom manzelovmu kolegovi v tt zomrelo babatko, lebo sa nevedeli dopatrat, kde je nejaky lekar. a lekar bol v lekarskej izbe, ale zlozil telefon. babatko malo pupocnik obtoceny, boli tam len sestricky, ktore netusili, co maju robit. dietatko po 10 minutach zomrelo. pred cca 3 rokmi manzelovmu kolegovi tam zomrela manzelka pri porode. ostali po nej 2 deti doma a novorodenec. nesla by som do tt ani keby mi zaplatili za to. jasne, aj inde sa moze nieco stat. nehovorim, ze nie, ale na tu tt je toho v poslednom case dost.

trish31
14. júl 2013

@katarinocka1989 necudujem sa,ze sa obavas...Nemas sancu rodit niekde inde?

andykruspe67
14. júl 2013

@katarinocka1989 Ja som prve dieta rodila v TT, bola som spokojna, ale po tych skandaloch pojdem teraz rodit do PN. aj vela kamosiek tam islo. a pochvalovali si 🙂

elise
14. júl 2013

ja trnavu odporučam rodila som v januári 2013 cisárskym rodila ma dr. havlíková, skvelá odbornička a bola empatická milá a starostlivá. ja som bola maximálne spokojná ak rodim ešte raz tak určite v trnave. prvý pôrod som mala tiež v TT a spokojnosť rodila som prirodzene dr. štefaikovou, zacránila mi syna, malý sa narodil pridusený von ked išiel rotoval tlačila som o 30 minut, celý pôrod bola pri mne, rešpektovala môj pôrodný plán (r 2006) v PN mám zlé skusenosti a nemaju tam inkubátor v pripade komplikácii vezu dieťa do TT bez matky.

aristka
14. júl 2013

v trnave musíš vedieť ku komu ísť,inak dobrá pôrodnica je v nitre,takže moje posledné dieťa som rodila tam aj moje švagriné..spokojnosť....dosť si chvália aj Ga ,ale tam nemajú deckú jis tak ako v PN...

katarinocka1989
autor
14. júl 2013

Dakujem za odpovede baby, i ked ma moc nepotesili niektore... moje zname si tu nemocnicu chvalili, ale ked si precitam spravy, no proste ide z toho strach...doktora nebudem mat zazmluvneneho, preto sa bojim este viac...dokonca ani nemam tak strach zo samotneho porodu, skor sa bojim, ze doktori nieco pokazia...

aristka
14. júl 2013

@katarinocka1989 ale s týmto strachom nemôžeš ísť rodiť ,lebo na ten just sa niečo vys...,buď v kľude ,máš čas si premyslieť kde rodiťa uvidíš a hlavne veľa nečitaj a nepozeraj...neboj dobre to dopadne... 🙂

katarinocka1989
autor
14. júl 2013

praveze moc necitam, ale vzdy sa aj nechtiac nieco dopocujem :/ zvazujem este Galantu, nechem ist velmi daleko...

mata128
14. júl 2013

@katarinocka1989 odkial si?do Ba na Antolsku mas daleko??!rodila som tam 2krat a isla by som tam zas...

trish31
14. júl 2013

@katarinocka1989 do Galanty nechces ist?

elje
14. júl 2013

@katarinocka1989 Kamosky si chvalia piestansku porodnicu, najma mladu pani doktorku Strakovu, vraj je uplne super alebo uz spominanu Nitru 🙂

majulienk
14. júl 2013

Ja som rodila v TT vo februari a bola som velmi spokojna. Pri prvom som rodila v GA a mala som dohodnuteho porodnika, ale bolo to hrozne...

aristka
14. júl 2013

@katarinocka1989 Galantu si dosť chvália,ale nie je tam vybavená decká jis,takže keby niečo dieťatko by ti museli prevážať a to je u mňa dosť podstatná vec...ja som poslednú rodila v nitre,po R1 si tam za chvíľu....popremýšľaj...

katarinocka1989
autor
14. júl 2013

No ak tam nie je jis, to ma moc netesi...ja byvam vo Voderadoch, to je kusok od TT, do Blavy to mam na skok po dialnici, len sa bojim, ze ak ma to chyti pocas dopravnej spicky, nebude to bohvie co......ale ked si niektore z Vas TT pochvaluju a tie nemocnice o ktorych som si myslela ze su super zase niektore ste neboli spokojne...ja to uz asi prestanem riesit a budem verit ze vsetko dobre dopadne..kazdopadne dakujem za kazdy jeden prispevok 🙂

vranicatko
14. júl 2013

Ahoj,tak ja tiez pridam svoju skusenost.Koncom juna som v TT porodnici porodila svoje druhe dietatko.Tiez som sa velmi bala,pretoze chvilu pred porodom prisli vsetky tie negativne spravy.Ale snazila som sa na to nemysliet.Moj porod bol nakoniec krasny a rychly.Pri porode bol Dr.Deckov a 2 uzasne porodne asistentky,nepamatam si mena.Cely cas boli velmi mile,ludske a pomahali ako pomohli(dokonca mi jedna masirovala pocas kontrakcii krize).A co sa tyka sestonedelia a novorodeneckeho,tam takisto boli vsetci mili a ochotni(od sanitarok,upratovaciek az po sestricky a doktorov)Za cely cas,co som tam bola,som nemala jedinu negativnu skusenost.Takze ked to mam zhrnut,ja osobne som bola s TT porodnicou velmi spokojna a urcite by som tam isla rodit znovu.

katarinocka1989
autor
15. júl 2013

@vranicatko dakujem Ti velmi pekne, toto ma velmi potesilo a povzbudilo...myslim, ze v kazdej porodnici sa moze stat nieco zle, len to mozno nie je tak medializovane ako o tej trnavskej...uz som si vybavila jednu znamu - sestricku, ktora asistuje pri porodoch, tak ta mi snad pomoze 🙂

kuratko
15. júl 2013

V trnavskej som rodila dva krát a poviem ti že tretie dieťa si porodím radšej doma .dôstojne, bez šikany, bez násilia, bez stresu a s láskou. A nebojím sa komplikácií lebo už viem, že tie sposobuju lekári svojim bezcitnym prístupom a pochybnými praktikami.

igabi
21. feb 2020

Ja som rodila v tt 2018 jún. Bezproblémový pôrod sa zmenil na akútny cisársky v plnej anestéze. Doteraz mi nikto nepovedal čo sa stalo, keď som sa pýtala, vystrašene na mna kričali že mám byt rada že žijeme ja aj dieťa. Akurát stále neviem čo sa stalo. Malého mi bez možno vedomia zobrali na jisku, dali mu antibiotiká. Tak som sa snažila chodiť mu dávať Kolotrum ale ochota žiadna, aby mi požičali 15 hodín po pôrode cisárskym vozík, úplne otras, k malemu som išla na iné poschodie aj 45 minút s obrovskými bolesťami. Nadštandardnú izbu aby mi niekto pomohol mi nedali. Deckova ku mne zavolali keď mi praskla voda v noci a bol neskutočne arogantný, sestričky na šestonedelí úžasne, na rizikovom niečo strašne. Za mna okrem neľudskému prístupu ktorý teda človek nejako prežije neskutočná neodbornosť lekárov a sestričiek.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre