Dostali ste hypotéku, keď ste boli na materskej?

biancal
18. okt 2012

Zdravim zienky, chcem sa opytat, ci mate skusenost s hypotekou v takom pripade, ze ste na materskej /rodicovskej/ dovolenke, priatel pracuje na TPP, presla vam hypoteka? Na stranke postovej banky nam aj vysli splatky, ale zaujma ma hlavne to,ze ked chceme aby na 100%presla,ked priatel (zatial) bude ziadatel, mam byt ja spoluziadatel, ked budem od marca na RD, alebo radsej nie? Dakujem 🙂

stastnamamulka
18. okt 2012

myslim,ze zalezi aj od vysky hypoteky,aku si chcete vziat,nam ju schvalili,ked som bola na RD a manzel ma tiez TPP,no neschvalili nam plnu sumu, o ktoru sme ziadali,ja som bola uvedena ako spoluziadatel/spoludlznik.

zonjushe
18. okt 2012

a kedy chcete poziadat?pracujes niekde?ak ano, je vhodnejsie ist do toho spolu, ale este pred nastupom na matersku, lebo potom sa uz bude s vami posudzovat aj dieta..

ladytt
18. okt 2012

Teraz už dávajú hypotéku, skoro každému, kto má dostatočný príjem a má čo založiť, na tom najviac záleží. Ja tiež mám len rodičovský a manžel pracuje TPP a hypotéku nám bez problémov dali.

evakva
18. okt 2012

My sme ziadali o hypoteku, ked som bola s malym tehotna asi okolo 20tt. Boli sme uz manzelia, takze sa posudzovali prijmi oboch. Manzel pracoval na TPP. Potrebovali sme obaja z prace vysku nasho platu za minuly rok (za kazdy mesiac). Dali nam tolko, kolko sme chceli. Dolezite je aj to, cim rucis.

kuriatko84
18. okt 2012

my sme brali HU minuly rok a tiez som uz bola na RD a som aj spoluziadatelka, a dali nam 😉

ludka140281
18. okt 2012

mi sme brali na byt..v slov sporitelni...ja som bola na materskej(mesiac po pôrode) manžel mal zamestnanie na trvaly prac,pomer...a museli sme mat dvoch ručitelov...dostali sme 70% na kupu bytu,zvyšnych 30%sme museli mat svoje..bola to jedina banka,ktora nam uver dala....aj ked sme u nich nemali učet ani nič

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
piacere
18. okt 2012

Banku nezaujima, ze si na materskej, pokial je ziadatelom muz, ktory ma pracu na tpp a dostatocny prijem vzhladom na vysku hypoteky 🙂

lucka1987
18. okt 2012

sice ju este realne nemame, ale podla pracovnikov roznych bank, by nam presla v pohode.. 60 tis eur, sme si chceli vziat.. (hodnota nehnutelnosti 120 tis €)
zalezi od hodnoty zakladanej nehnutelnosti, a od vysky uveru, a najma od vysky zarobku manzela

blondiee83
18. okt 2012

Zbytocne sa budes pytat na fore, kazdy pripad je individualny...vzdy zalezi od vysky prijmu tvojho manzela a od toho sa odvijajuce zalezitosti (pocet clenov v domacnosti, existujuce splatky, uvery, atd - od nicoho ineho to nezavisi - darmo ti tu baby napisu ci dostali alebo nie - to este nezaruci uspech aj u Vas.
Najrozumnejsie je spytat sa rovno v bankach´. Jedine oni ti daju konkretnu odpoved

lucia20
18. okt 2012

nam presla. ja som bola na MD, moj muz zarabal a hypo nam presla. aj ked je pravda, ze malinka bola este v brusku a kedze mal muz maly prijem, tak teta uradnicka sa tvarila, ze to obrie brusko nevidi, aby sme mali o polozku menej. a tak presla... a teraz nam preslo aj prefinancovanie a navysenie. ale muz zaraba trikrat tolko, ale mame uz tri deti... a preslo aj na RD

alica3
18. okt 2012

nám dala VUB muž mal nízky príjem ja som bola na rodičovskom a máme dve deti a zakladali sme byt ktorí sme už vlastnili úver sme chceli na stavbu domu ...mala som obehnuté všetky banky mi povedali bohužial nie jedine vub a aj to na základe že sme tam mali účet a ony si pozreli ako sme sa správali ,že sme nemali nič nikdy neuhradené a tak tak nám dali 31160ale išlo to na posúdenie dva krát a neposudzovali nás úplne bežným spôsobom,ale závisí aj od toho na koho natrafíš🙂

lucia563
18. okt 2012

My sme teraz prefinancovali uver a vobec ich nezaujimalo, ci som na RD ci nie, rozhodujuci bol prijem a to mame 2 deti...a ked sme 1x ziadali o hypo, bola som tehu s prvym a tam tiez bol dolezity prijem ...

kessinka
18. okt 2012

Závisí od priateľovho príjmu, od požadovanej sumy, hodnoty nehuteľnosti a aj od banky 🙂 My momentálne berieme hypotéku (klop-klop, snáď sa už nič nepokazí, schválená by mala byť a už čakáme len na podpis zmlúv), ja som na rodičovskej, manžel má TPP a máme ešte jednu špecialitku - ešte jednu hypotéku na krku (na garsónku, ktorú nemôžeme predať kým sa nenasťahujeme do nového). Takmer všetky banky nám ponúkli o cca 15-20 tisíc menej než sme žiadali, len jedna jediná banka nám ponúkla plnú sumu 😅

Pokiaľ pracuješ a máš príjem, doporučovala by som zobrať hypotéku ešte pred nástupom na materskú, čím skôr tým jednoduchšie (v banke nemusia vedieť že čakáte prírastok, vy si ale radšej dobre prepočítajte či to budete zvládať platiť aj s výpadkom jedného príjmu). najlepšie bude ak si čím skôr obeháte banky a zistíte priamo tam či by vám ju dali a za akých podmienok. na kalkulačky ktoré sú na internete by som naozaj nespoliehala - napríklad naša Tatrabanka by nám podľa ich kalkulačky toľko nepožičala, naopak kalkulačka inej banky vypočítala že nám dajú koľko požadujeme a pri osobnej návšteve v banke sme odišli s dlhým nosom 😖

jankagun
19. okt 2012

dobry deň,dajú vám.na Vašom mieste by som zavolala finančnému poradcovi,zdôrazňujem NEZAVISLEMU a ten Vám zistí do akej sumy, v akej banke a hlavne za aké úroky.nemusíte behať Vy, on všetko pobehá za Vás a veľakrát vybaví oveľa lepšie úroky a vyššie sumy hypoték ako by ste išli rovno cez banku.píšem z vlastnej skúsenosti 🙂

stanislavao
19. okt 2012

ked ste manzelia, tak ziadate o hypoteku spolu. my sme ziadali o hypo, ked som bola na materskej. vsetko zalezi od prijmu a vydavkov na mesiac. ja by som si na vasom mieste obisla vsetky banky a dala si to vypocitat. ziadnemu akoze poradcovi by som neverila, lebo aj ten ma mozno z kazdej banky inu proviziu a bude vas "lakat" na tu, z ktorej dostane viac penazi.

michaelamilan
19. okt 2012

Záleží natom koľko si budete chcieť požičať......keď má priateľ vysoké príjmy tak podľa mňa nikde nieje problém......A odporúčam NEVOLAJ ŽIADNEMU FINANČNÉMU PORADCOVI!!!!! Hovorím z vlastnej skúsennosti!!!!! Radšej si všetko pobehajte sami!!!!!! Aj tak budeš musieť ísť do banky, lebo tu na fóre Ti nikto hypo nevybaví 😝

mexx
19. okt 2012

Vzdy zalezi od vasej financnej situacie, od vysky pozadovaneho uveru, od nehnutelnosti, ktora sa bude pri hypoteke zakladat, od znaleckeho posudku...a dalsich veci. Ak vam zalezi nielen na tom, ci vam hypoteku daju alebo nedaju, ale aj na vyske splatky, urokovej sadzbe, fixacii a podobnych veciach, tak by som to urcite riesila pomocou financneho poradcu (hoci to mnohi zatracuju). Samozrejme, musi to byt clovek spolahlivy a ktoremu doverujete. 😎 Ale z vlastnych skusenosti mozem povedat, ze je obrovsky rozdiel v tom, co si vybavi bezny klient v banke sam, a co mu moze vybavit financny poradca! (Aj ked to mozno na prvy pohlad tak nevyzera...) 😉

lubikan
19. okt 2012

z vlastnej skusenosti-NECHCI byt spoluziadatel zatial,pokial si na MD,po MD budes mat mozno problem sa zamestnat,priatelovi sibne,nebude splacat a budes nezamestnana s dlzobou...a uz vobec nie,ked nie ste manzelia

00matula
19. okt 2012

kamaratka bola na materskej, resp. rodicovskej muz bol zivnostnik a schvalili im 100% hypouver...zalezi ozaj na prijme manzela a od sumy ktoru si chcete pozicat...

ivetkab.
19. okt 2012

Pokiaľ ju bude brať na seba priateľ, tak Tvoja materská s tým nič nemá, keďže nie ste manželia. Nepíšeš však, ako ju chcete brať ... banka berie do úvahy jeho príjem. Ak by ste boli manželia, tak banky zvyknú dávať lepší úrok, ak sa podieľate na hypotéke obaja ako manželia. Skúste to fakt radšej v banke. Nech Vám vypočítajú výšku úveru ak by bral úver len on sám, prípadne tiež ak by si bola spolužiadateľ a tiež nech Vám vyrátajú, čo je pre Vás výhodnejšie.

rebeka25
19. okt 2012

Nam hypo prešla keď som bola na MD a ja zasa odporučam vyuzivat sluzby finančného poradcu

wewe22
19. okt 2012

ano

simca06022011
19. okt 2012

Ja som si vyplnala teraz formular aby som zistila orientacne ako na tom som, lebo tiez sa planujeme stahovat. Bez spolurucitela/manzela nemam v TB ani sancu, keby som sa mala riadit podla kalkulacie na webstrankach a to myslim, ze mam dobry plat. Nechapem to. Keby mi to priatel zarucil, tak dostanem aj 700000 :P no psycho... v kazdom pripade, ak ma niekto zaujem o hypoteku, treba ist za financnym poradcom v banke, najskor vo vlastnej a ked spravia nejaku ponuku, tak skocit aj do inej na porovnanie 🙂 Teraz sa predbiehaju o to, kto viac klientov dostane.

jaja28
19. okt 2012

ano dostali, tiez sme to riesili cez financneho poradcu, vyslo nam to z manzelovho platu 😉

jahody11
19. okt 2012

my sme mali fin. poradcu, im davaju lepsie podmienky banky ale odporucam niekoho, na koho mas 100% referenice lebo dnes mas milion fin. poradcova nevedia nic....
nam dali hypoteku, ja som na RD, manzel na TPP ale mame aj spoluziadatela, mojho otca, cize sa posudzovali 3 prijmi a dostali sme 100% kolko sme ziadali.... zo Slov. sporitelne...

rodinnevikendy2
28. feb 2013

Ahoj, nam hypoteku dali, aj ked sojm bola uz na materskej. Zalezi od vysky prijmu partnera.
Co sa tyka vhodnosti bank, urcite neodporucam vid: http://www.ta3.com/clanok/1015282/banka-mi-neop...
presne toto sa stalo aj nam

zuzanocka
28. feb 2013

ano, dostali a dokonca mamicky na materskej su z nejakeho zahadneho dovodu posudzovane lepsie, nez partneri. cize ja som dlznk a manzel spoludlznik..

zuzana1591981
21. apr 2013

ahoj ako je to prosím vás ked manžel pracuje TPP a ja som teraz pol roka na podpore dostavam maximalnu podporu a chceme kupit dom za 35000€ dali by nam hypoteku pre mladých lebo sme 30 ročný

mata1710
21. apr 2013

Ahoj je to moj pripad a my sme v CSOB dostali..ale na mojom ucte mam obraty a stali prijem (RD) + asi 200- 300€ mesacne z inych aktivit