Pôžička pre mamičku na materskej

dominicka23000
17. mar 2015

Maminy neviete poradit ci v slovenskej sporitelni poskytuju pôžicku aj pre maminy na materskej,chcela by som si s tade zobrat,bez toho aby bol manzel na zmluve ako spoludlznik.

olifcek
17. mar 2015

@dominicka23000 pochybujem... ale zavolaj im a zistis.... iste maju cislo na hotline 🙂

stanislavao
17. mar 2015

@dominicka23000 velmi o tom pochybujem. to vam nebude vychadzat minimum na zitie a splatku.

sense
17. mar 2015

myslim ze nie....

dominicka23000
autor
17. mar 2015

to by som potrebovala len nejakych 2000eur,skusim sa tam behnut na to spytat.

zuzkap2
17. mar 2015

@dominicka23000 v ziadnej banke ti nepozicaju, ak mas prijem len matersku

sense
17. mar 2015

@dominicka23000 tak na taku vysoku sumu zabudni tu yi ziadna banka nepozicia ked si na materske....radsej sa pirozpravaj s muzom

andreah25
18. mar 2015

@dominicka23000 v žiadnom prípade Ti žiadna banka nepožičia, nemusíš tam ani ísť a ušetríš si cestu.

8pete9
18. mar 2015

@dominicka23000
Na co potrebujete taku sumu? Je to dost nebezpecne kedze je velmi pravdepodobne ze nebudete to vediet splacat.

cicus007
18. mar 2015

my si teraz ziadame o hypoteku 100 000 euro , a kedze som na PNke nemozem byt ako spoludlznik, teda nemozem si ziadat spolu s priatelom az v lete , ked uz budem od maja na materskej . Jasne ze vam daju , len potrebuju vediet že ju poberate min . 3 mesiace , a zo socialky papier , od kedy do kedy ju poberate a v akej vyske . drzim palce 🙂

andreah25
18. mar 2015

@cicus007 Nikto jej pozicku neda ked je na materskej. Mylis si to s tym, ze ak je ako spoluziadatel tak je materska/rodicak ako prijem akceptovany. Ona ale chce brat uver sama bez manzela a v tom pripade toto ako prijem akceptovane nie je.

senka111
18. mar 2015

Ja neviem,ale ja poberám rp a mne dali.mám účet v vub a tam som mala predschvalenu. A kamoska brala až 5000Je bez muža a tiež jej dali,ale v ktorej banke neviem.

andreah25
18. mar 2015

@senka111 nie je možné, aby na rodičovský príspevok dali pôžičku - jedine, ak na Tvoj účet chodí ešte iný príjem, napr. príjem manžela, tak v tom prípade vie VUB predschváliť úver a poskytnúť ho. Ak by Ti na účet chodil čiste iba rodičák, neexistuje, že by Ti predschválili úver.
A kamoške tiež neverím, že dali 5tis. eur na rodičák, bez toho, aby mala iného spolužiadateľa/ručiteľa, alebo bez toho, aby mala ešte iný príjem.
Rodičovský príspevok je totiž sociálna dávka a materská je nemocenská dávka - obe tieto dávku sú ako príjmy brané do úvahy iba v spojitosti s iným príjmom, alebo iba v prípade, že do úveru vstupuje aj iná osoba s príjmom z TPP či z podnikania. Samostatne nie sú toto akceptované príjmy pre banku.

cicus007
18. mar 2015

@andreah25 s rodicakom neviem ako to je , ale materskú máš akceptovanú ako tvoj príjem , takze viem , ze dajú spotrebak a je úplne jedno ci chodí na tvoj ucet jeden prijem alebo viac príjmov , kedže si žiadas sama tak ci tak berú do úvahy len tvoj príjem a je jedno koľko príjmov ti tam ešte chodí . Som informovaná o tom dobre , pretože aj ja si pôjdem žiadať o spotrebak a priateľ ide do hypotéky nakoniec sám .

sykorka21
20. mar 2015

Aj ked mas matersku ti daju do 3000 eur nepotrebujes manzela lri sebe a po druhe ak vam chodi prijem na spolocny ucet a ty si majitel uctu nemaju problem ... schvalenie cca do pol hodky ... skus uvidis drzim palce

bea1971
20. mar 2015

@andreah25 mne dali na moj ucet pred 2.rokmi spotrebny uver 1700 eur a to som bola iba na rodicaku a ucet je ciste len moj a nemala som ziadny iny prijem,mam tatru,tiez som bola prekvapena,ze mi dali,ale dali 🙂

fronculka
20. mar 2015

aj ja som to bola vyskusat a povedali mi ze nemam na nu narok ze jedine cez manzela....

mirka49
20. mar 2015

@cicus007 100 000e? a to preeeebohaa nacotolko?

andreah25
20. mar 2015

@cicus007
@sykorka21
@bea1971 dievčatá, štandardne sa pôžička na materskú nedáva - je to nemocenská dávka, je to v podstate to isté, akoby ste si chceli zobrať pôžičku v čase, keď ste na PNke.
Je však možnosť, že ste tieto pôžičky získali a to z toho dôvodu, že dlhoročnými klientkami vo svojej banke, kde vám chodili príjmy zo zamestnania a bankový systém na základe týchto príjmov vás definoval ako bonitné klientky a predschválil vám pôžičky. Keď ste z klasického príjmu prešli na materskú dávku, či rodičovský príspevok, bankový systém to nemusí zaznamenať a pôžička ostáva predschválená i naďalej a v tom prípade keď o ňu požiadate, tak je automaticky aj systémom schválená a v tom prípade môže byť pokojne aj do hodinky vyplatená na účet. Určite vaše pôžičky neprešli klasický schvaľovacím procesom (ten trvá cca dva dni), kedy vaše žiadosti o pôžičky posudzuje reálne človek na oddelení rizika, pretože v tom prípade by vám úver zamietli.
Je to tak? Dostali ste ich v ten deň ako ste si o ne požiadali?

A áno, do určitej výšky úveru je možné žiadať aj bez vedomia manželského partnera, táto hranica je v niektorých bankách zvýšená až na 10tis. eur. Môj osobný názor ale - čo je to za manželstvo, keď niečo tak závažné ako je úver, rieši niekto bez partnera.

senka111
21. mar 2015

Účet vo vúb je len môj, som klientkou už 20rokov.je pravda, že muž mi tam posiela sem tam peniaze čiže sú vklady a výbery. Teraz sme žiadali o spotrebak, muž je v registri dlžníkov pre oneskorené platby,niekde zamietli a niekde schválili ale máme úžasného finančného poradcu.

sykorka21
21. mar 2015

Venujem sa uverom uz 10 rokov a mam svoje skusenosti ..
A viem aj podla seba

andreah25
21. mar 2015

@sykorka21 ja sa im venujem dlhsie ale tu nie sme na sutazi kto sa comu dlhsie venuje. Ak mi teda tvrdis ze osamela matka s dietatom dostane v banke len tak pozicku na zaklade rodicaku ci materskej - ok, nebudem sa hadat aj napriek tomu ze tieto davky casto nedosahuju ani vysku zivotneho minima. Posli mi teda na seba kontakt a budem ho davat takymto mamickam aby si im vybavila uver, lebo ja to neviem.

cicus007
21. mar 2015

@mirka49 ideme stavať dom , to je akože veľa ? Ked ho chceme mát na full hotový ???

andreah25
21. mar 2015

@cicus007 Nie je to veľa, možno budeš aj prekvapená, keď Ti ešte bude chýbať. Viem podľa seba, muž chcel zobrať hypo iba 80tis., že to bude určite stačiť, našťastie som ho ukecala, máme hypo 120tis. a aj tak nemáme vonkajšok ešte vôbec hotový a fasáda je je celkom v nedohľadne ☹

cicus007
21. mar 2015

@andreah25 no dokonca 😄 a veď uvidime , chceli by sme na komplet drevodom aj s dvorom ked ne tak ne , pomaly z výplat 🙂

m3693
21. mar 2015

Mne dali 2000 a bola som bez prijmu ale vo vub

andreah25
21. mar 2015

@m3693 aj to je možné, ale iba za predpokladu, že Ti na účet chodili peniaze trebárs aj niekoho iného a bankový systém Ti automaticky predschválil pôžičku a tú Ti poskytli. Keby tam nemáš účet, alebo máš, ale Ti na neho nechodia žiadne peniaze a ani by si nevedela zdokladovať žiaden príjem, tak pôžičku určite nedostaneš.

Napíš presne, čo a ako si mala, keď si ju dostala, takto sú to totiž iba zavádzajúce informácie o tom, že v banke dostane úver každý z ulicu a nemusí mať ani stabilný príjem.

nikoletah
21. mar 2015

Ja mam predschvaleny uver 8600 eur vo vub, a mala uz ma 9 mesiacov ;) nepotrebujeme ale vub by velmi rad dal

m3693
21. mar 2015

@andreah25 pracovala som a chodila mi normalne vyplata na ucet mala som predschvaleny uver 10 000 v januari mi prisli posledne peniaze predschvaleny uver mi zrusili na nulu a v maji som bola ziadst o uver ziaden doklad odo mna nechceli o prijme a dali mi

shania31
21. mar 2015

@cicus007
Len aby Vam tych 100 tis stacilo na to, aby ste ho mali full hotovy aj s vonkajsou fasádou, veeela ludi ma taketo krasne predstavy- no akosi peniaze na konci dochadzaju a su radi, ze vôbec sa mozu do domu nastahovat a dokazu v nom fungovat. 😀 😀

1stefi121
27. mar 2015

Je to mozne v postovej banke maju to aj na stranke svojej banky dnes som volala. Ale musis splnat 2 podmienky: 1. Ze musis byt v trvalom zamestnaneckom pomere ( to znamena ze pred nastupom na matersku si riadne pracovala a aj po skonceni materskej sa vratis do firmy ktora ti ju udelila.) a 2 pod.musis mat rucitela pokial si na materskej . ktory je v riadnomprac.pomere.