Inteligentná práčka

zzuunnaa
2. nov 2023

Baby prosím vás tie, čo máte doma “inteligentne prack (take čo si podľa množstva bielizne a programu vyrataju koľko majú prať atd). Koľko taká pracka perie bezne veci na 40st napr? Lebo mam takú doma, zo začiatku dávala normálne časy (plus / mínus hodina), no teraz skoro každé pranie mi dáva 2,5 hodiny a viac :/ Dnes prala záclony na 20 st. skoro 3 hodiny :/ Ide má z nej poraziť, bola už aj na reklamácii, že všetko OK. Tak sme sa s mužom dohodli, že si na vianoce kúpime novú (teraz mame LG), len sa bojím, ci to zase nebude to iste len v inej znacke. Prosím neraďte mi kúpiť si pracku bez takých funkcii 😀 Predtým som mala tiež pracku čo si sama nastavovala čas, no prala normálne. Keď sme sa prestavovali, kupila som tuto, no za deň vyperiem pri jej rozmaroch tak max 2 pracky. S akými ste spokojne?

domkakvet
2. nov 2023

@zzuunnaa ja mam taku pracku, ze ukaze cas a ja ten cas mozem este skratit, ty mas znacku LG a to su najlepsie pracky, tak cize si mozno len natrafila na nejaku chybnu.

kkovacovak
2. nov 2023

@zzuunnaa mám LG inteligentnú ale inteligentné funkcie nepoužívam. To koľko ti navolí času závisí od materiálu, druhu prádla, množstva atď. Používam bežný program cca hodinu

zzuunnaa
autor
2. nov 2023

@kkovacovak toto viem, že navolí podľa toho ale keď dám prať prvý krát (klasické veci, bavlna a biele napr) tak mi hodi 57 minút. Druhu várku (zase rovnaké veci, plus mínus rovnaké množstvo ale tmavé napr) tak si narata aj 3:50. A minule si predlžovala čas a to skoro o 2 hodiny. Už som to fotila (kvôli reklamácii), písala že do konca 21 minút no tých 21 minút tam svietilo aj hodinu :/ Nešťastná som z nej, to čo ona minie na elektrine tak za rok aj na novú pracku bude

zzuunnaa
autor
2. nov 2023

@domkakvet a čo máš za značku? No asi som nejaký divný kus trafila alebo ja neviem :/ Predtým som tiež mala LG (dokonca aj u ex frajera takze toto je tretia pracka) a spokojná som bola ale tá má privádza do zúfalstva 😀

domkakvet
3. nov 2023

@zzuunnaa nie som teraz doma a nevie ma napadnut ten nazov, ale kupila som si kvoly tomu, ze bola lacnejsia ako LG, potom som lutovala, lebo kto vie kolko mi vydrzi, ale tak zatial drzi, ak nezabudnem, alebo ak sa mi pripomenies potom zistim, co to mam teraz za pracku.