Potravinové mole

5. júl 2023

Dobrý deň. Mala by som otázku pre tých, ktorí bojovali s molami v domácnosti. Pred 3 rokmi som sa presťahovala k partnerovi, ktorý býva v staršom dome. Mal tu mole, tak som všetky molavé potraviny vyhodila, všetko upratala no molí som sa nedokázala zbaviť. Už je to tretie leto a ja s nimi stále bojujem, no to čo ma trápi je, že ich už vôbec neviem nikde nájsť. Chcela som ich konečne nájsť tak sme celý dom vymaľovali, všetko poodťahovali a upratali, na okná som dala sieťky, potraviny skladujem v uzavretých nádobách, pravidelne ich prehľadávam. Vypratala som celú kuchynskú linku a upratala, všetko vytrela octom...proste som skúsila všetky možné rady, ktoré som na internete našla. No vždy v lete začnú zase lietať po dome. Chcela by som sa preto opýtatať či tu je niekto kto má podobnú skúsenosť, že mu mole po dome stále poletujú, ale nevie nájsť vajíčka ani larvy? A teda či sa vám ich takýmto spôsobom podarilo nejak zbaviť? Už som z nich zúfalá, slúšam aj mollapky, ale stále ich tu máme. Neviem čo tie larvy aj jedia keď mám všetky potraviny uschované.

gabika128
5. júl 2023

Ja som nevedela nájsť posledné 2 roky, iba na náplaste ich vždy chytím zopár, inak nikde v potravinách. Kúp si tie lepky, veľa a daj ich všade. Ostatne pozabijaj.

marth16
5. júl 2023

Tu sa pridám, posledné 3 mesiace ich mám všade a nemôžem sa ich zbaviť. Každá jedna skrinka, komoda, šuflík skontrolovana vyumyvana aj poza skrine a stále tu lietajú. Už som z toho na prášky

katka7953
5. júl 2023

Ja som ich raz vymakla - vyletela z vankusa v obyvacke. Mozu byt zapelesene aj v gauci, stolickach

lulu8491
5. júl 2023

Aj my máme problém s molami iba v letných mesiacoch. Nalietavaju dovnútra za svetlom (sú to nočné motýle). Na to, aby vleteli dnu stačí chvilocka. Niekde som čítala, že sa nejedná ani o šatove ani o potravinové mole.

20erika07
5. júl 2023

Pises, ze si vyhodila vsetky molave potraviny. Ja som mala mole 1x par rokov dozadu ale ja som vyhodila uuuplne vsetko, aj nove zatvorené, proste som chytila paniku, a hladat v potravinách mole sa mi zdalo ako hladat ihlu v kope sena. Tak som vsetko vymetala, vyumyvala skrinky octom, nakupila nove komplet potraviny . Nedrzim ani v dozach a molí som sa hned vtedy zbavila. Je to sice financne naraz nákladnejšie vyhodit total vsetko z kuchyne, ale ja som chcela rychle a ucinne riesenie

cacianka
5. júl 2023

Priletia aj zvonku, od susedov, niekde majú inkubátor. Ja som našla náhodne aj medzi ozehlenymi utierkami, pod zahybom obalu ryže pri lepidle,

autor
6. júl 2023

@20erika07 no v konečnom dôsledku som vyhodila minulý rok aj ja už všetko...ale očividne mi to nepomohlo :( potraviny už vo veľkom neskladujem, mám v dózach vždy len toľko koľko miniem v krátkej dobe

gabika128
6. júl 2023

@marth16 mole majú vývinove štádium 3 mesiace, od vajíčka, cez larvy po vyliahnutie motýľa. Kukliť sa chodia aj cez celú miestnosť, do špár kade tade. Ja som ich mala za skriňou, v otvoroch predvŕtanych dier na police atď...