Prečo uteráky zapáchajú hneď po vypratí a prvom utretí rúk?

oblivian
27. apr 2024

Ahojte, mám uteráky bavlnené z F&F a Sinsay. Periem ich na 60°C s Ariel práškom alebo Jeleň práškom (ale mala som aj rozne ine prasky a gely). Po vypratí nechám úplne 100% sa vysušiť. Vtedy sú ešte voňavé. No hneď po prvom utretí rúk začnú mať kyslú vôňu a ak ich nechám na vešiaku (tyči) po celý deň, tak už to prejde do nepríjemného zápachu. To isté s veľkými osuškami...
Zavesené sú voľne na tyči, takže sa vetrajú a aj kúpeľňa je vetraná.
Všetky uteráky aj osusky som už vybrala aj na 90°C so sodou bikarbonou. Nepomohlo. Ostatné pradlo je v poriadku, čiže to nie je práčkou alebo prac.prosriedkom.
Čo by som mala vyskusať? Alebo ake uteráky (akej znacky) kupit?

koniarova
27. apr 2024

Máš lacné a nekvalitné uteráky. Je to materiálom.

rozculena
27. apr 2024

ja mám F&F osušky a nesmrdia mi....ale je fakt,že ich už mám dlho,možno zmenili kvalitu....

13uzivatelka11
27. apr 2024

Namoc v octe aspoň na hodinku a poriadne oper. A nepoužívaj avivaz keď peries uteráky. Mne to veľmi pomohlo

luxus10
27. apr 2024

opakovane per na 90 st., dajake bakterie tam zostali... niekedy za to moze zdlhave susenie, ked su dlho vlhke....pri susicke sa toto nestava...

marcellka32
27. apr 2024

Kúp si bambusové uteráky

nelca84
27. apr 2024

@oblivian mne sa osvedcila dezinfekcia do prania sanytol

aj47456
27. apr 2024

Ak to mas zatuchnute po jednom utreti ruk, namocila by som celu kopu do octu na par hodin, normalne potom vyprala na 90 s avivazou na najdlhsom programe pracky, nechala poriadne vysusit. Malo by to byt lepsie

maminkadeticiek
27. apr 2024

Je to uerakmi.Tiez som par takych mala a uz vyprasila do kosa.Zakazdym budi smrdiet a casom aj po utreti sa ked budu mokre.Kup nove.

len_nig
27. apr 2024

To bude zrejme nekvalitnými uterákmi. Ja mám všetky z jysku tu vyššiu radu, periem vždy na 60 bez aviváže s dezinfekciou a dlhé roky bez zápachu 😊

akvi
27. apr 2024

@oblivian skús dať dezinfekcnu aviváž a prášok/gel bez výraznej vône. Ja som mala aj pri iných veciach pratych v Arieli a Persile a pod. pocit , že smrdia, stačilo sa trochu spotiť a mala som pocit, že to dáko reaguje. Tá dezinfekčná aviváž sa mi osvedčila napríklad aj na psovsky pelech, ten tiež aj po oprati časom úplne hrozne smrdel, akoby ten psovsky pach s práškom dokopy vytvoril hnusný puch. Dezinfekčna aviváž to vyriešila.

pinkgirl
27. apr 2024

Bude to materiálom. Sinsay nepovažujem za kvalitný tovar. Kúp si uteráky zo 100% bavlny v obchode ktorý sa zaoberá uterakmi, napr. ScanQuilt.

luxus10
27. apr 2024

alebo pri suseni pouzi elektricky odvlhcovac s funkciou pre susenie pradla, postav pod uteraky...rychlejsie uschnu....

mozno to mas aj po zime, ked tazsie schne pradlo v interieri, ak nemas susicku, a to je ta usadena vlhoba...

luxus10
27. apr 2024

podla mna nemusis nic vyhadzovat, len pories to susenie...

viestta
27. apr 2024

Pouzivas avivaz? Ak ano, treba ju zrusit, uteraky par krat vyvarit a pre buducnost pouzivat miesto avivaze ocot, staci pol deci na jednu pracku. Ocot zabrani zrazaniu vodneho kamena na vlaknach, budu makke ako s avivazou a aj eliminuje pachy a bakterie

emili27
27. apr 2024

@koniarova určite táto značka nie je nekvalitná. Ja mám osušky a nesmrdia

emili27
27. apr 2024

@viestta výborne si poradila. Ja tiež používam ocot. A je dobrý. Aviváž je pre uteráky zlý, netreba ho používať. Ničí prádlo aj práčku.