Robotický vysávač, ktorý sa sám čistí

reddflowerlife
14. máj 2023

Ahojte. Chcem sa opýtať ak tu je niekto kto má doma robotický vysavač a mop ktorý sa na konci sám vyprázdni v tom stanovišti (vyprázdni aj vysatý prach a aj špinavú vodu) . Aký model máte a ako ste spokojné? Ďakujem

jana0215
14. máj 2023

@reddflowerlife my máme niečo vyše dvoch rokov Lenovo T10 Pro. Sme viac menej spokojní, problém je ale v tom, že síce sa vysávač na SR predával, ale komponenty ako náhradné kefy a podobne nie a nesedia ani od iných značiek. Takže vysávač za vyše 400€ poslúži možno ešte rok a potom sme skončili... keď budeme zháňať nový, pôjdeme určite do značek, ktoré sa na tieto vysávače špecializujú ako napr roomba a podobne.

Povysáva fajn, čo sa samo čistenia týka, občas sa stane, že sa odpad v zásobníku zasekne. Nie je to ale veľký problém, zoberiem normálny vysávač a za pol minúty to vysajem. V zásobníku je vrecko na odpad, ktoré potom len vyhodím, keď je plné. Tiež by som do budúcna hľadala bezvreckový.

sazumak
14. máj 2023

My máme Roborock S7 MaxV ULTRA, je fakt perfektný. Zatiaľ sme nemali jediný problém, sám sa vyprázdni, krásne mopuje. Používame ho denne a pravdupovediac som rada, že sme šli do vyššej rady, lebo všetci, čo mali lacnejšie verzie, tak sa sťažovali hlavne na mopovanie, že im zanecháva čmuhy a tento je úplne perfektný. Dávame zároveň vysávať a mopovať prízemie rodinného domu a zvládne to naraz, nemusí sa dobíjať. Je rýchly, tichší a krásne sa orientuje aj potme, neblúdi. Predtým som rozmýšľala nad najnovšou Roombou, ale v recenziách som čítala, že má problém s orientáciou potme. Ale zase má lepší tvar, už nie je okrúhla, tak dúfam, že časom Roborock zmení tiež tvar a bude dokonalý 🙂

lvulik
14. máj 2023

@sazumak my ho mame tiež, velka spokojnosť 🙂 na moj vkus by mohol byt tichší, ale ostatne su asi hlucnejsie, ako citam.. 😀 Najviac je spokojný môj manžel, lebo vysavanie a umývanie podlahy bola jeho úloha... 🙂

reddflowerlife
autor
14. máj 2023

@sazumak ahoj a ako vás vyšiel cenovo kde ste kupovali? Sú drahé náhradné diely? Ja mám xiaomi a stalé sa kazí. Chcela by som niečo také čo sa samo vyprázdni, vyčistí. Čítala som že niektoré roboty majú aj funkciu samočistenia tej hubky mopu

sazumak
14. máj 2023

@lvulik Moja kamarátka má starší model a práve vravela, že ten náš je tichý oproti jej 🙂Ja som spokojná hlavne preto, lebo u nás vysávali dievčatá a stále boli obité rohy 🙂

sazumak
14. máj 2023

@reddflowerlife Cenovo bol drahší, okolo 1200 eur sme zaň dali na Alze, ale vysáva sa sám a teda my sme vrecko vyprázdňovali asi po pol roku. A to sme vysávali denne celé prízemie, máme tri deti, takže smetí stále veľa. A podobne sa vyčistí sám aj ten mop, ja len sem tam nalejem čistú vodu a vylejem špinavú, keď ma to upozorní. Ale vyčistí sa to všetko samo, ja popravde ani neviem ako, nič s tým nerobím. Náhradné diely sme ešte nekupovali, máme ho od septembra-októbra. Zatiaľ stále funguje super, ale chystáme sa už nakúpiť, myslím, že raz za rok stačí vymeniť.

sazumak
14. máj 2023

@reddflowerlife Odporúčam prečítať recenzie na Alze, je ich tam dosť 🙂

reddflowerlife
autor
14. máj 2023

@sazumak s nesmrdí ten mop keď ho nevyperiete ? lebo niekde toto píšu že nie je to úplne že nič s tým netreba robiť lebo sa im zasmradel ten mop že trebalo to prať a potom meniť

sazumak
14. máj 2023

@reddflowerlife Nesmrdí, on sa sám čistí. Sem tam ho preperieme, asi tak raz za 2-3 mesiace, dá sa to v pohode dať dole. Do vody nič nedávame, používame len čistú vodu na mopovanie. Smrdí len tá špinavá voda, ktorú akoby vysáva, keď pomopuje. Ale to vymeníme cca raz za 5 dní. Ináč, ani nabíjačky nepapá 🙂 Sem tam sa mu podarilo uchytiť, večne máme nejakú zastrčenú a nikdy ju nezničil. Dá sa samozrejme povysávať aj samostatne každá miestnosť, čo ja tiež často využívam, napr. keď mám smeti len v kuchyni alebo predsieni. My nemáme zvieratá v dome, ale obchádza aj hovienka, aspoň písali na Alze, nerozbabre ich. Možno akurát raz za 3 týždne prestrihneme vlasy okolo toho, čo vymetá rohy, ale my sme 4 baby a dievčatá majú vlasy až po zadok, takže ich je všade plno 😀 Ale údržba je fakt veľmi jednoduchá, akurát dnes som čítala recenziu od jedného pána, že je to jeho štvrtý robotický vysávač a hlučnosťou je najtichší. Ja to neviem porovnať, náš je prvý, ale som fakt spokojná 🙂 Keby bol lacnejší, tak ho rovno kupujem aj na poschodie 🙂