Moje dieťa nastupuje do škôlky v septembri 2013

pepita52
9. feb 2013

Ahojte maminky, takze tuto miestnost zakladam prave preto, lebo chcem aby sme sa podelili o nase skusenosti a ako to nase deticky budu zvladat a hlavne my maminky, kedze zacina zachvilku obdobie zapisov tak som ju zalozila uz teraz, ak sa niekto prida, budem len rada, minulorocna diskusia mala velky uspech 😀 😉

zuzi0911
9. feb 2013

@pepita52 ahoj tak ja chcem zapisat obidve,dufam ze nas zoberu 🙂

barboratokei
9. feb 2013

No a ja dufam, ze nas zoberu. Som na materskej s mladším synom, tak to mame na prihláške hneď -100 bodov ☹

pimpulienka
9. feb 2013

No veru, v prvom rade dúfam, že nás zoberu. do kolkych školok dávate prihlášky?

janka257
9. feb 2013

Ahojte, takisto sa pridavam, ziadost o prijatie som uz dala, tak uz len dufat....

pimpulienka
9. feb 2013

My až od 15.februara budeme mat k dispozícii prihlášku

magic08
9. feb 2013

Baby do kedy treba dať prihlášku? Do konca februára?

pimpulienka
9. feb 2013

@magic08 to je individuálne ale do polovice marca zväčša

svatava74
9. feb 2013

ahojte kočky...u nas zacinaju brat prihlasky osobne od 18.2 do 1.3.......
ale mam uz teraz obrovsky strach o maleho....25 deti a jedna ucitelka.....chudatka deti, chudera p.ucitelka....

pepita52
autor
9. feb 2013

no to som rada že ste sa pridali zuzi podla toho s kade si ja som s dediny a u nas su radi že su nejake deti 😒 ja už mam teraz obavy lebo moja je strasne ticha a tiež sa jej nechce vypravat len doma a u vas sa davaju kedy prihlasky ?u nas až od 15teho asi ,,no v ba je to asi tažke zo skolkami co som citala s inych tem

pimpulienka
9. feb 2013

@svatava74 kde bude chodiť?

svatava74
9. feb 2013

@pimpulienka my????mozno ak nas zoberu, tak Kameliova..... 🙂

pimpulienka
9. feb 2013

@svatava74 aha nepoznam. Len som mrkla, že ste z Ba..

pimpulienka
9. feb 2013

@svatava74 a iba do jednej, či?

strawberry17
9. feb 2013

aj my sa zapajame do tejto temy 😉
inak tych 25 deti na ucitelku je fakt dost, hlavne na zaciatku roka, ked tam ma nove deti co placu, snazia sa zutekat a popri tom musi medzi dverami este organizacne veci s rodicmi vybavovat co do skolky doniest, na aky kruzok chcu dieta zapisat, atd...

svatava74
9. feb 2013

sme Ba, mame okolo dalsie3-4 , ale ak nas zoberu sem budem rada....len do tejto sme dali...my sme Dolne Hony,spadame pod MU Vrakuna.....a vy ste???,davali ste do viacerych????viem od mnohych mamiciek, ze to tak robia, viacej prihlasok...

pimpulienka
9. feb 2013

@svatava74 my sme Nove mesto. Do 2 davam

svatava74
9. feb 2013

@strawberry17 mne v den otvorenych dveri vyhrkli slzy,ked som si predstavila tie prve dni, 25 placucich deti, hoci nas je zajaslickovany....ale zmena je zmena....no tazko mi je z toho..... ☹

strawberry17
9. feb 2013

@svatava74 tak super, ze je uz zajaslickovany
ja budem maleho asi postupne adaptovat, nedam ho tam hned od prveho dna od rana do vecera
(teda este neviem ci ho vobec do niektorej skolky zoberu 😀 )
Viem, ze nazory sa roznia, niektori su za to, aby bolo dieta uz od zaciatku cely den
mam 2 skolky vyhliadnute...myslite, ze zistia ak podam do 2 skolok prihlasku?? lebo ze vraj sa moze len do jednej

svatava74
9. feb 2013

@strawberry17 nezistia,bezne to maminy robia.....
a aj tak prve 2 tyzdne su adaptacne....prvy den 2 hodky atd....
nas je zajaslickovany tak, ze pracujem v jaslickach a maly je tam ako doma....aj cez vikendy atd....cize bude to mat takisto tazke ako tvoj drobec...

pimpulienka
9. feb 2013

@strawberry17 môźeš samozrejme

pepita52
autor
9. feb 2013

Ahoj, mozes zapisat do kolkych chces - potrebujes ale aj tolko potvrdeni od lekarky - nas jedno stalo 3,5 Eur. Avsak v pripade, ze sa Tebou vybrane skolky nachadzaju v jednej mestskej casti moze sa Ti stat, ze Ti dieta prijmu iba do 1 lebo napr. v Petrzalke je to tak, ze sa zoznamy prihlasenych deti kompletizuju a porovnavaju medzi skolkami a dieta je nakoniec prijate iba do 1 skolky a automaticky si ho vyskrtnu zo zoznamu aj ostatne riaditelky lebo uz je umiestnene v nejakej skolke v ramci mestskej casti - lebo vsetky skolky v mestskej casti maju spolocneho zriadovatela - mestsku cast. Pokial sa skolky nachadzaju v inej mestskej casti - napr. 1 v Petrzalke 2 v Starom Meste pravdepodobne nikto nebude riesit, ze mas podanych viac prihlasok a pride Ti priatie z oboch, ak splnite samozrejme vsetky ostatne kriteria stanovene starostom. to som nasla s témy ci možete dat prihlasku do viacerých školiek

pepita52
autor
10. feb 2013

http://www.hraveuceni.cz/index.php?jazyk=sk inak maminky toto je super stranka pre deticky ak nahodou nepoznate odporucam moju malu to veľmi zaujíma

nili
10. feb 2013

Ahojte, tiez ideme na zapis od 15.2. s dcerkou. Verim, ze sa nam uz tentokrat podari, kedze na tento sk. rok ju neprijali. Aky mate nazor, dat dietatko na cely den alebo radsej postupne - adaptacne? Maju vsetky skolky adaptacne obdobie? Pretoze niekore mamicky najprv davaju na 2 hod, 4 hod a potom na cely den. Pre mna a zrejme aj pre nasu dcerku by bolo lepsie postupne. Co si o tom myslite?

pepita52
autor
10. feb 2013

ja ju dam na cely den pretože mi nechce spavat a keby ju dam na pol dna tak ju tam na spanie už asi nedostanem podla mna to zaleži aj na dietati ake je ,a je super ked si mamina može vybrat niektore tolko stastia nemaju proste musia nastupit do prace a tie deti niekde musia byt ☹ ☹ a dufam že sa vam to podari aj ked niekde to je asi velkym problemom 😠

kaktusik007
10. feb 2013

@nili starsieho som dala do skolky teraz od januara a siel tam hned na cely den - a cuduj sa svete, chodime mesiac a kusok, a skolku si nevie vynachvalit, ziadny problem.... je to super...
ak das dieta na par hodin, zacne si mysliet, ze je to iba na chvilu - treba mu vyysvetlit, ze je to na cely den a ze pren prides poobede az.... dieta to pochopi a je to pre neho lepsie...
mne dost pomohlo maleho prirpavovat stylom ze babinka chodi do robotky, zaraba euricka, a skolka je taka tvoja robotka, kde sa pripravujes na skolu, potom v skole na robotu a aj ty ked budes veliky budes zarabat euricka.... pochopil 😀 😀
najvacsi problem s nastupom do skolky bol s mojim mladsim synom - ten mi place, pretoze aj on chce chodit do koky 😀 - takze to ideme teraz na zapis a mladsi bude zarezavat pekne krasne od septembra 😉

a na margo tych 25tich deti --- u nas je ich v triede tak okolo 21, a ucitelky su tri!!! takze... neverim, ze je na jednu 25 deti, to je proti predpisom 🙂

magdalenocka
10. feb 2013

ahojte aj my sa chystame na zapis, ale u ns v TT je zapis do vsetkych skolok bezne urceny na jeden den, myslite ze sa da prihlaska oddniest aj skor?
a v jednej skolske kde chodia kamaratkine deti odporucaju davat hned na cely den, ze dieta si rychlejsie zvykne ako potom mu vzsvetlovat ze najprv si tu len doobeda, potom zrazu uz aj poobede.
ale ja ked si tam predstavim mojho synceka ide mi srdce puknut ked tam bude taky sam a opusteny bezo mna ☹

any23
10. feb 2013

ahojte, aj nás onedlho čaká zápis do škôlky, týždeň otvorených dverí máme od 18.2., škôlku mám už vybratú, ale aj tak sa tam pôjdeme pozrieť... konkrétne na tú "našu" je zápis 27.2. mám zmiešané pocity, bojím sa ako to bude potvorka zvládať, je na mňa strašne nalepená, je ako môj tieň, furt ju mám za zadkom 😝 a tiež je strašne svojská, je hrozne náladová, vie byť poriadne tvrdohlavá a mrchavááá, v poslednom čase sa ani s detičkami vonku nechce hrávať, odháňa ich od seba, aj tie ktoré pozná odmalička, a keď si nechcú dať povedať a stále dobiedzajú, nemá problém vycápať ich 😕 navonok pôsobí krehko a nevinne, je to taká žubrienka útla, / 91cm a 11,3kg/ ale teda potvora je to veliká 😝 inak je šikovná, rozpráva krásne /a strašne veľa/ plienok sme sa zbavili ešte pred druhými narodeninami, vie sa sama obliecť, vyzliecť, napapať - polievky musíme ešte doladiť, snaží sa ale ešte jej to veľmi nejde, polievka je všade len v brušku nie, ale inak sa napapká pekne bez toho aby sa okydala 😝 snažíme sa ju na to pripraviť, dúfam a verím že ma prekvapí a bude sa jej v škôlke páčiť 🙂 tie prvé dni by som ju určite chcela nechať len na pár hodín a potom uvidíme, podľa toho ako si zvykne 😅 a bývame dosť často choré, starší mi nosí zo školy kadejaké pliagy, tak aj toho sa obávam - že budeme viac doma ako tam 😒

svatava74
10. feb 2013

@kaktusik007 Vyhlaska 306/2008 Z.z. stanovuje pocet deti n a1 pedagoga...cize v triede sa striedaju na zmeny 2 ucitelky pri 25 detoch......tak bud rada , ze to tak je ...nie vsade je to ako u vas.....zavideme ti, kde chodite????zoberu nas tam???? 🙂

maminka11
10. feb 2013

@svatava74 Najvyšší počet detí v triede materskej školy je

20 v triede pre troj- až štvorročné deti,
21 v triede pre štvor- až päťročné deti,
22 v triede pre päť- až šesťročné deti,
21 v triede pre troj- až šesťročné deti.
Od 1. 9. 2013 môže riaditeľka MŠ v odôvodnených prípadoch navýšiť počet deti maximálne o tri v triede - nemusí byť súhlas zriaďovateľa a ani štátnej školskej inšpekcie je to zmena v škol. zákone od hore uvedeného dátumu.

strawberry17
10. feb 2013

@kaktusik007 a to su kde prosim ta 3 ucitelky? lebo byvaju 2 jedna doobeda, jedna poobede, len cez obed su tam chvilu naraz