Stará pôrodnica verzus monoblok

gabika108
27. júl 2021

Ahojte Ktorú pôrodnicu si vybrať starú alebo monoblok? Ake sú vaše skúsenosti podľa čoho ste si vyberali a od ktoreho tyzdna ste začali chodit uz do pôrodnice na kontroly? Ďakujem za rady

veronikag18
27. júl 2021

@gabika108 neviem to porovnať s monoblokom keďže bola som len v starej ale ja som si ju vybrala na základe toho, že tam majú perinatologické centrum keby náhodou nebolo niečo v poriadku s bábätkom. Chodila som na CTG sa mi zdá, že od 36.tyzdna.

n2211
27. júl 2021

@gabika108 ahoj, ja som rodila v novembri v starej, až na to že boli zakázané návštevy tak bolo všetko super, doktor bol úžasný, pôrod tiež, sestričky mi pomáhali veľmi, boli milé hneď od kedy som nastúpila až kým sme neodišli
Jasne staré sprchy, a tie nočné stolíky no bože… ale bolo tam dobre naozaj a to som nemala absolútne žiadne dobre očakávania nakoľko mi každý vravel že tam nebudem chcieť byt, pri tom to bola uplna pohodka a fakt že na nič sa nemôžem sťažovať
(PS: zas boli tam aj maminky ktorým vadilo aj to že sestrička išla vyvetrať izbu alebo že jej bábätko doniesli o 10 min neskôr 🙄) záleží aj od teba inak naozaj odporúčam starú pôrodnicu 🙂

danusa64
28. júl 2021

@n2211 ahoj, prosim ta nemas nahodou zoznam veci do starej porodnice? Co som nasla tak z pred par rokov a ty si tam bola viac menej nedavno☺️ dakujem😉

pa_tricia19
28. júl 2021

@gabika108 ahoj, ja som bola v máji 2020 v starej...s novou neviem porovnať 🙂 ale asi tak ako opisuje
@n2211 , záleží ako je mamka nastavená ..ja som bola maximálne spokojná, a idem tam aj teraz v októbri 🙂 všetko sa dalo vydržať a mne teda neprekážali staré sprchy ani wc na chodbe ( wc som zhodou okolnosti mala hneď oproti izbe)..sestričky milé, až na pár starších 🙂 za mňa to bola jedna super dovolenka z ktorej som si odniesla bábätko 😅 ale luxus teda nečakaj..

n2211
28. júl 2021

@danusa64 no zoznam som vôbec ziaden nehľadala, len nejaký z internetu ale take veci ako vložky som absolútne svoje nepotrebovala, ani tie podlozky pod zadok na posteľ, všetko má zásobovali sestričky 🙂 župan som nenosila tiež lebo bol november a riadne teplo tam bolo, odsávačku som mala svoju ale pýtali sa má aj či mi majú poziciat 🙂 čiže fakt boli ochotne veľmi a áno bola tam jedna staršia taká svojskometodna 😀 ale to bola len jedna smena čo som s ňou zažila 😀