Pozastavené prídavky na dieťa z Nemecka

janulla999
29. mar 2014

ahojte mamičky, chcem sa spýtať tých, ktorým pozastavili od augusta/2013 prídavky na dieťa/Kindergeld z Nemecka či už niekomu prišli. Ja patrím pod Nurnberg, muž robí v Mníchove. Asi pred mesiacom sme tam volali a povedali, že majú toho veľa nakoľko sa sťahovali a zlučovali....no ale povedali, že max. do 10. dní mi pošlú všetky peniaze na účet....a .....stále nič. máte nejaké ďalšie info?

zuzana030
5. apr 2014

@janulla999 no ja mám problém tiež, žiadali sme v jan. 2013 a stále nič, patríme pod kempten, na emaily neodpovedajú, nemecky moc nevieme, tak tam ani nevolám ☹
v sept. sme posielali asi posledné papiere, čo sme tu na sociálke pre nich potvrdzovali a odvtedy žiadne papiere ani odpoveď, nič
som už zúfalá, že čo máme robiť neviem, tu mám pozastavené prídavky úplne a len čakám a ani neviem načo,
vôbec neviem, čo ďalej, či nečakajú napr. na rodné listy a potvrdenia o návšteve školy, alebo ja neviem už čo...
či je to vôbec potrebné pre DE....
už som fakt zúfalá a neviem čo s tým.... 😢

janulla999
autor
5. apr 2014

ahoj Zuzka, ono mne trvalo rok kym mi priznali pridavky a dva roky kym rod. prispevok. okrem toho ked mi prisli pridavky vyplatene boli automaticky znizene o sumu aka je vyplacana na SK, takze opat na urd a pytat potvrdenie, ze tu ziadne nepoberam, a opat cakat na doplatenie. medzitym kopu inych povrdeni si pytali, avsak musim uznat, ze par kat mi aj prisiel list, ze sa mi ospravedlnuju, nakolko maju toho vela.
avsak od augusta pozastavili vyplacanie pridavkov viacerym uz poberajucim rodicom z roznych statov, pretoze (zevraj) spustaju novy system, ktory by mal toto vyplacanie urychlit, tak v to dufam....a cakam

zuzana030
23. apr 2014

@janulla999 ahoj janulla, až teraz pozerám, nevšimla som si, že si mi písala, ja čakám ešte stále, nevieme sa tam dopísať, nikto nám neodpovedá na email, od min. roka...cca sept,, aug. tuším, nám žiadny list neprišiel, my patríme do kemptenu a nič sa nedeje, ja už neviem, že čo robiť,
od nás naposledy pýtali potvrdiť, že koľko sme poberali tu na sk, ja mám zastavené tu vyplácanie, čiže nedostávame prídavky žiadne, je to už rok a pol, neviem , že čo ďalej, dokedy čakať, číslo pridelené máme, len sa nič nedeje a vraj každý rok sa vyplňa nová žiadosť, my sme nič nedostali a je pomaly máj zase...:(
od nás ale nepýtali vôbec rodné listy, potvrdenie zo školy ani sobášny list, ozaj neviem čo robiť, som už z toho na nervy.... ☹

janulla999
autor
23. apr 2014

@zuzana030 skús si zohnať niekoho, kto ovláda super nemecky a jedine takto im stále volať a volať, myslím, že sa to urýchli.
len nezabudni, že pri tom kto bude volať musíš stáť ty (ak si bola žiadateľ) pri telefóne a povedať-naučiť sa nemecky ako sa voláš+adresa+dátum nar. a spýtajú sa ťa, či súhlasíš, že ten dotyčný/á môže rozprávať za teba - vidím to ako jedinú cestu ako sa k peniazom dopracovať, a určite treba byť neodlomný len nie drzý a narovinu dať najavo, že aj ty máš účty a odkedy je už žiadosť poslaná

zuzana030
23. apr 2014

@janulla999 no problém je, že nedvíhajú a mm je väčšinou v nemecku, tak sa to len naťahuje, na emaly neodpisujú,
prvú žiadosť sme posielali tuším hneď vo februári začiatkom, ako muž nastúpil na zmluvu, potom ,nám stále chodili papiere na vypisovanie a naposledy v sept. tuším sme aj tu na socke potvrdzovali, že nedostávame a celú tú papierovačku dookola, bol tam už aj účet, tak som sa tešila, že nabehnú a doteraz o nič, ale teda už ani papier a neviem čo ďalej...niektoré kočky písali, že aj rodné listy treba atď, od nás to ale nechceli, to je divné, žeby v každom kraji robili inak?
ja už ozaj neviem čo ako....a peniaze potrebujeme ako soľ ☹

janulla999
autor
23. apr 2014

@zuzana030 no ak si dobre pamätám, tak pri prvom synovi keď som poslala papiere tak tiež dlho nič a keď sme začali s mužom pátrať a on sám aj pobehal na tie úrady tak sa to potom začalo hýbať a pýtali ďalšie potvrdenia. ale čosi mu vraveli, že tie žiadosti sú buď posielané na nesprávnu pobočku, alebo to trvá kým si to oni prerozdelujú a poposielajú medzi sebou. tiež sa veľa tlačív mení a niektoré chcú stále potvrdzovať....
ale naozaj je lepšie tam hádam zájsť ak by sa mu dalo

janulla999
autor
23. apr 2014

@zuzana030 aj ja keď dom dala účet tak som čakala každý deň a veru som sa ešte načakala. sranda bola keď mi prišli prvé peniaze skôr ako samotné rozhodnutie
...a žiadala si aj o Elterngeld?

zuzana030
23. apr 2014

@janulla999 no ani nehovor, mňa už fakt asi trafí z nich, dcéra už aj do školy asi nebude chodiť, kým sa oni rozhýbu, veď za pár mes. má 18r., des
elterngeld - to je rodičovský? či?
len kindergeld sme žiadali, ja som už po materskej, ale bez príjmu a je to o držku, peniaze chýbajú a práce, ktorú aj zaplatia niet ☹
my to osobne vôbec nevieme riešiť, lebo on cestuje veľa aj do iných štátov a vôbec nie je tam, kde má prechodný pobyt, čiže tam nevie odskočiť a ani nevie, kde to je, vybavovali to na firme, len tam nám povedia, že máme čakať,
lenže mne je to divné, že sme nemuseli dokladať žiadne rodné ani nič, len zo socky posledné sme potvrdzovali papiere a odvtedy len čakáme, tak ani to neviem, či je všetko v poriadku. Neviem už tam asi pošlem list oficiálny, nech dajú vedieť, veď číslo máme pridelené, tak kurnik neviem načo čakajú, na potlesk? keby aspoň komunikovali, otras....sa ich dúfam dožijeme, jedna kočka tu na fore písala, že ak do pol roka nedostaneš, tak prídavky prepadnú, či čo....poriadne som to nepochopila...
a rozmýšlam, že to dám cez ten solvit na riešenie, nevieš o tom niečo? som to tu teraz našla, lebo som už ozaj v koncoch... ☹

janulla999
autor
23. apr 2014

@zuzana030 aj ja som len teraz študovala ten solvit, predtým som o tom nepočula, skús to, zato nič nedáš.
viem, že mne tesne predtým ako mi mali na prvého syna prísť mi žiadali akurát potvrdenie o trvalom pobyte-čo som im s chladnou hlavou poslala v slovenčine a bolo to iba stroho napísané a podpísané z mestského úradu. a mne práveže chodili od nich niekoľko krát ospravedlnenia, že to dlho trvá ale teraz naozaj nič.
myslím si, že to celé zdržalo to sťahovanie či čo to mali-raz som počula, že im vytopilo nejakú dôležitú pobočku a raz, že si robia nový systém a prerozdelenie kto kam bude patriť. možno aj toto bude treba pozisťovať či si to poslala tam kde si mala alebo či sa to vôbec dostalo niekomu do rúk.
ale predsa len skús sa poinformovať na ten solvit, aj mňa by zaujímalo čo ti povedia...
ja čakám, kedy mi príde muž z nemecka a hneď tam voláme lebo on vie byť dosť presvedčivý 😠

zamy
5. sep 2014

@janulla999
ahoj chcela som sa spýtať na tvoje skúsenosti s Elterngeld. Chcela by som vedieť či je na to nárok v prípade ak ja s dieťaťom žijem na slovensku a chcem o ne žiadať ja len doplatok do 300 eur.
Kindergeld ti už vyplácajú? Nám tieť pozastavili v augste 2013.

janulla999
autor
5. sep 2014

@zamy ahoj, o doplatok neviem, tak to asi nefunguje, to by museli byť riadne doťahovačky a zbytočne by si čakala mesiace na nejaké vyjadrenie, lebo na odpoveď sú veľmi skúpy. lebo v podstate ak poberáš tu tak tam ti už nedajú a v prvom rade máš nárok na to Elterngeld kde sú odvádzané dane-ak robí tvoj muž tam tak si máš žiadať v prvom rade tam a ak neschvália tak potom tu na SK....
čo sa týka Kindergeld začali mi opäť vyplácať pred mesiacom, ale museli sme to dať cez právnikov, inak by som sa nedočkala asi ani doteraz...ževraj to tak zvyknú robiť keď ich majú veľa a v poslednej dobe že vzrástol počet žiadostí z vých. krajín EÚ - v tomto sa im ani nečudujem, že majú toho veľa ale nejakú odpoveď alebo vyjadrenie by mohli posielať ☹

zamy
5. sep 2014

@janulla999 ďakujem za promtnú odpoveď, ja som tam dnes volala lebo sa mi to zda dlho. Pani povedala, že dokumenty majú ale je to v riešení 😒

janulla999
autor
5. sep 2014

@zamy to je ich klasická odpoveď pre všetkých, sa čudujem, že zodvihli, lebo nám z Sk čísla ani nechceli zodvihnúť a akonáhle sme zavolali z nemeckého tak zodvihli a jednali s nami, no keď sme spomenuli o Sk tak začali byť drzí-nechápali sme ☹ ak by ti to trvalo pridlho skús to prešetriť cez Solvit tuším tak sa to volá, musíš im všetko zdokladovať a potvrdzovať, ale že sú úspešný v takýchto veciach, je to nejaká organizácia vrámci EÚ...poprípade skús volať častejšie a potom sa to pohne skôr-naša skúsenosť pri prvom synovi 🙂

zamy
6. sep 2014

@janulla999
Už som ten Solvit pozerala, trocha počkám a budem volať ako radíš, treba sa pripomínať. 😀

janulla999
autor
6. sep 2014

@zamy presne tak, len do toho a nenechaj s odbiť, veď žiadaš to čo ti právom patrí 😉 a oni ti to nemôžu bezdôvodne zadržiavať, veľa šťastia prajem a ozvi sa keď bude niečo nové 🙂

zamy
23. feb 2015

ahoj Janulla , nakoniec všetko dobre dopadlo a Familienkasse všetko dobehla ...

klarika23
25. feb 2015

zdravim viem mi niekto povedat podrobnejsie ako postupovat pri poberani rodinnych pridavkou a rodicovskeho prispevku??? manzel pracuje v nemecku a tlacivka mam len co este k nim.... a ci je potrebne aj propoistenie mnaa dcery v nemecku este k tomu ani na urade prace mi nevedie povedat co k tomu vsetko potrebujem a som od oktorbra bez rodinnych pridavkou a aj bez rodicovskeho prispevku poberam len matersku so socialnej poistovne v podobe pol roka

bebony12
1. feb 2016

@janulla999 Dobry den,chcela by som sa opytat ci mate osobne skusenosti s organizaciou solvit.dlho sa snazim nieco vybavit a myslela som si ze sa obratim na solvit ale mam obavy ci mi skor neublizia ako pomozu.Dakujem za odpoved