18 mesačnej sa kazia predné zúbky. Čo jej pomôže?

eevicka83
25. mar 2015

Mam tri dcerky, pri prvej som problem so sklovinou a zubkami nemala, kazdej rovnako umyvam zuby ale druhej ako 18 mes. sa zacala drat sklovina a nakoniec sme skoncili s hnedymi kuskami zubkov az kym jej nevypadli v siedmich rokoch no a vcera som si vsimla aj u 1,5 rocnej dcerky to iste... ide ma porazit neviem po kom to maju lebo neviem ani o nikom z rodiny co by sa im toto robilo zo zubkami. A pritom ta najmensia ma krasne zubky bielucke a tak som sa tesila ze ona nebude mat problem no a vcera pri cisteni zubkov som si to vsimla ze akoby uz sa robili take dierky na sklovine a viem ako to bude pokracovat...☹ ak mate nejake typy ako to spomalit alebo zastavit napiste mi prosim. dakujem

katusska1
27. mar 2015

@radopp nehnevaj sa, radsej sa budem riadit skriptami vzdelanych ludi, ktori vedia o problematike urcite viac ako ujo z modreho konika, alebo nas chces prist ucit ty? 😀 😀 😀 myslim, ze este len to by bola komedia 😀 😀 😀 uz som si vsimla ze patris aj k neockujucim fanatikom a siris bludy po modrom koniku, myslim ze my dvaja si toho nemame co moc povedat vzhladom na diametralne odlisne nazory, tak ma prosim ignoruj ako to budem robit aj ja... ahoj 😉

radopp
27. mar 2015

@katusska1 Fakt oceňujem kreativitu, pozdrav autora. 🙂

radopp
27. mar 2015

Prosíííím, ešte jednu stránku...

bajana
27. mar 2015

@radopp ty si exemplár na pohľadanie...sa čudujem, že sa tu s tebou ešte niekto bavi...

janka279
27. mar 2015

@radopp ty asi fakt rad chodis provokovat do diskusii, ze? Na temu Fluor. Vsetko je vecou koncentracie. Ako sa hovori, vsetkeho vela skodi. Aj liecivych byliniek. Ale ked mas spravnu davku, tak aj jed moze liecit. Taktiez zavisi od formy pozitia. A ano, aj stomatologovia hovoria, ze fluor vo vacsich davkach moze skodit. Preto ani s umyvanim zubov pastami to netreba prehanat. Mal by si si dat pastu vo velkosti hrasku a dokonale vyplachnut usta po umyti zubov, aby si eliminoval mnozstvo fluoru, ktore sa dostane do traviaceho traktu. No fluor ma tiez benefity pre zuby. Zivot nie je cierno-biely.

natalym
27. mar 2015

@radopp Aj mne sa vidí. Keď sa nudíš, už si mal mať upratané, navarené, popraté a šup so ženou na to. A nie tu písať pi...ny.

radopp
27. mar 2015

@natalym Svatý grál je uspať deti.

radopp
27. mar 2015

@janka279 Ešte som nepočul že by sa niekto predávkoval jedlom. Liečivé bylinky nie sú bežné jedlo. Jed je jedom aj v malom množstve. To že zabije najprv baktérie a potom ľudské bunky je fáma.

janka279
27. mar 2015

@radopp po prve, to ze si to nepocul, neznamena, ze sa to nestalo. Po druhe, kto hovoril o predavkovani jedlom? Fluor nie je jedlo, liecive bylinky nie su jedlo a nikto to ani netvrdil. A prikladom jedu pouzivaneho v medicine je napr.botulotoxin a tym nemyslim vyuzitie v estetickej medicine.

radopp
27. mar 2015

@janka279 v medicíne sa používa veľa jedov, neviem čo tým chceš povedať

janka279
27. mar 2015

@radopp tebe asi nejde citanie s porozumenim vsak? To co som povedala v prispevku hore. Ze vsetko je vec koncentracie. Ze byliny vo zvysenych davkach sposobuju neziaduce ucinky (narychlo ma napada lubovnik bodkovany) a aj jedy v nizsich koncentraciach mozu liecit. Este si nastuduj risk/benefit ratio. A to sa tyka aj bylin.

radopp
27. mar 2015

@janka279 Neodporúčal som liečbu bylinkami, neviem čo tým chceš povedať.

janka279
27. mar 2015

@radopp OK, tak ti to skusim vysvetlit este raz, kedze mas okrem citania s porozumenim problem aj s kratkodobou pamatou. Vsetko to vyslo z diskusie o fluore. Kedze tvrdis, ze fluor je skodlivy. Ja tvrdim, ze je to vec koncentracie prvku a vo forme aplikacie. Ze sa neda generalizovat (zovseobecnovat, aby si ma neobvinil, ze neviem po slovensky). Ano, fluor pri vysokych koncentraciach a pri pozivani je skodlivy. V koncentracich pri fluoridaciach zubov a rozumnom umyvani a dokladnom vyplachovani zubov, fluor nie je skodlivy. Prevazuju benefity. Liecive byliny a jedy boli prikladom. A ak uz toto nepochopis, tak si beznadejny priklad.

radopp
27. mar 2015

@janka279 Fluor aj pri menších koncentráciách reaguje s vápnikom a ukladá sa do zubov. Otrávená sklovina sa rozpadáva, vznikajú kazy. Spočiatku pri fluoridizácii je pozorovaný úbytok baktérií, neskôr sa zuby rozpadnú. Nevidím rozdiel medzi rastlinnými a anorganickými jedmi. Myslíš že sa chápeme?

radopp
27. mar 2015

Príkladom lieku je rastlinný chlelátor. Príkladom jedu je fluor. Hipericin z ľubovníku je jedovatá droga. Ak píšem o lieku, nepíšem o jede.

Ak chcete so mnou diskutovať, definujte presne pojmy. (Voltaire)

ayfer
27. mar 2015

Skus kupit v lekarni elmex gel a s tym natierat,vytvori ochranny povlak na zuboch,ale asi najlepsie zajst k zubarovi,ten vam poradi najlepsie

janka279
27. mar 2015

@radopp ak by bola pravda, co pises, ze sa zuby po fluoridacii rozpadnu, tak tu uz vsetci behame s rozpadnutymi zubami, kedze sme ako deti fluoridaciu podstupili. A to s tymi pojmami mi pise niekto, kto o spravnych pojmoch nema ani sajnu. Cize reciprocne by som ti mohla napisat vyrok od Voltaira. Jedna latka moze byt sucasne liek, aj jed. To je fakt. A uzatvaram diskusiu, lebo ... nedokoncim.

radopp
27. mar 2015

@janka279 Myslíš si že naši rovestníci majú málo opravovaných zubov? Netvrdím že Voltaire vedel všetko, len podľa autorského zákona uvádzam autora citátu.

ayfer
27. mar 2015

@marika3678 pecatia sa aj mliecne,mojej malej pecatila zubarkandve stolicky ked mala tri roky. A ucite jej dam potom aj trvale ked jej narastu 🙂

radopp
27. mar 2015

A niektorí fluoridizáciu odmietli, tí majú zuby dobré.

radopp
27. mar 2015

@ayfer Myslíš si že je zdravé jesť umelú hmotu? Lebo tá sa zo zubov odiera.

ayfer
27. mar 2015

@radopp prosim ta daj mi pokoj a neoznacuj ma,dakujem

janka279
27. mar 2015

@radopp Posledna reakcia z mojej strany, lebo nema zmysel reagovat. Ako mozes zobseobecnit, ze ti ktori odmietli fluoridaciu maju zuby v poriadku? Tomu ani sam nemozes verit. Hod mi sem prosim ta link na vedecku publikaciu, kde sa toto pise. Do toho, v akom stave mame chrup vstupuje viacero faktorov.

radopp
27. mar 2015

@janka279 Nepoužívanie fluoru je podmienka nutná ale nie postačujúca.

avoketsimoch
10. apr 2015

No my máme asi ten istý problém ☹ , odlúpená sklovina skoro na každom hornom zúbku a to pritom nikdy nemala cumeľ, lebo ho odmieta, nepije z fľašky, lebo sa stále kojíme 😀 , sladké síce papá, ale snažím sa jej dôkladne umývať zúbky ... proste spodné ako perličky - bez kazov a škvŕn a horné ☹ ☹ ☹