Bibs cumle a zuby

adrianuska97
15. jún 2022

Ahojte, niekde som postrehla že z tých “okrúhlych” Bibs cumlov sa deťom spravil predkus alebo zakrivenie predných zubov, máte niektorá skúsenosti?
Môj maly miluje tie cumle tak teraz rozmýšľam prejsť na tu “ortodontickú” verziu ktorá má iný tvar a neviem či ich prijme 😀🤷🏻‍♀️

54tinka54
15. jún 2022

@adrianuska97 môj tiež miluje Bibs a tiež sa toho obavám 🙈
Tie sploštené cumle mi nechcel, toto bol jediný ktorý prijal.

adrianuska97
autor
15. jún 2022

@54tinka54 ja už som pre istotu objednala aj tie orto, ale uvidíme akože vôbec sa mi nepáčia 🤣🙈 ale zuby sú prednejšie.. tak snáď si rýchlo zvykne 🤷🏻‍♀️😀🫢

54tinka54
15. jún 2022

@adrianuska97 ja by som mu chcela kúpiť cumel od curaprox tak som zvedavá čo naňho povie 😅

54tinka54
15. jún 2022

@adrianuska97 inak môže na tom niečo byť, môj brat tiež ľúbil okrúhle cumle a mal z nich posunuté horné podnebie, potom keď bol škôlkar tak nosil na noc taký ako gumený chránič, aby sa mu to vyrovnalo. Zuby ale krivé nemal

ls56
15. jún 2022

Môže mať bibs aj okruhle cumle, ale idealne je čo najskor sa toho cumla zbavit. Zahodit, odnaucit-hotovo. Kolko ma maly?

adrianuska97
autor
15. jún 2022

@ls56 teraz mal rok, ale zas som zástanca že radšej dlhšie dudel a ten potom zahodiť ako mu ho nasilu zobrať a začal by si cmúľať palec, to je pre postavenie zubov to najhoršie a palec mu tak ľahko nezoberiem 🤣🙈

adrianuska97
autor
15. jún 2022

@54tinka54 presne ja už som tiež videla ako tie okrúhle dudle vedia posunúť predkus preto som chcela vedieť že či je to take časté 🤷🏻‍♀️😀🫢

evica17
15. jún 2022

@adrianuska97 a ako často nosí cumel ? Ja som tiež našim pokupjla otrodonicke, a nik to nechce. Len to tak cumle a vypluje aplace za svojím starým. No našťastie sme prešli na cumlík in na zaspávanie, cez deň už nie a ani v nocí

adrianuska97
autor
15. jún 2022

@evica17 ešte aj cez deň, nie cely čas ale keď je nervózny alebo umrncany tak si ho hneď berie a dá do úst, keď ho nevie nájsť tak si berie sám dudel čo má pripnutý na kocari 😀🤷🏻‍♀️ Budem sa snažiť to čo najviac cez deň obmedzovať, ale aj pri zaspávaní ho potrebuje a po 5minutach ho sám vypluva.. aj v noci ho má len tak vedľa seba raz za čas si ho dá a zas vypľuje 🤷🏻‍♀️

evica17
15. jún 2022

@adrianuska97 tak cez deň schovaj. My mame v postieľke zavesené vrecúško a keď sa vyspí a má náhodou cumel, tak tam dá . Cez deň ho upokojim na rukách , vystisksm

adrianuska97
autor
15. jún 2022

@evica17 no dobre od zajtra ideme nato dudel schovam a dám až pri zaspávaní 🤣🙈 drz palce aby sme to prežili 🤣

ls56
15. jún 2022

@adrianuska97 už potom jedine ho zabaviť tak aby si nestrkal palec do ust😀 moja ma polroka ale tak teda mame cumel len na spanie,keď sa hrá alebo ideme von tak ho beriem. No len mame to tak zauzivane od narodenia tak je zvyknuta ze ho nedostane kym sa nejde spat🤷‍♀️

mahtobka
4. sep 2023

@evica17
@adrianuska97 baby ako dopadli zuby vasich deti? Lebo moj 3m odmieta kazdy druh iba bibsu gulatemu sa vyhybam.

ls56
4. sep 2023

@mahtobka ahoj moja mala bibs asi 1,5roka potom som jej cumel zrusila. Mala ho ale len na spanky. Vzdy po spani sme nechali cumel v posteli. Teraz ma 20m a zubky ma krasne, ale teda umyvam jej ich kazdy vecer aj cez plac🤷‍♀️

mahtobka
5. sep 2023

@ls56 dakujem za info 🤞 drzim palce nech je lepsie 🙂