Dvojročný syn si nechce čistiť zúbky

mary1911
10. aug 2020

dobry den moj syncek v sep.2 rôčky si vobec nenecha čistit zubky,,😢 teraz ked zaspal hovorim si skusim precistit ked spinka a prosim pekne pod spinkov na zubkoch som objavila toto som stoho uplne na 😣 co stim spravi zubar? zatial sme este neboli u žiadneho .mate skusenost? dakujem za kazdu radu

cee_68
10. aug 2020

@mary1911 Vyzera to na kazy 😢. Zuby vraj treba cistit aj nasilu. Poleziacky a poriadne. Na IG je fajn detska zubarka dentist_for_small - su tam aj nejake instruktazne videa. Nech krici kolko chce. Mali sme zrejme to iste: narkoza, vyvrtali, zaplombovali, stolicky som dala zapecatit. A drhneme a drhneme.

moor
10. aug 2020

Môj má 18m, no posledný týždeň-dva reve akoby ho z kože drali pri každom čistení, ráno aj večer. Pred tým, keď som povedala, že ideme umyť zuby, sám bežal do kúpelne, teraz keď to počuje, hneď mrnčí a odmieta ísť. Takže čistím nasilu. On leží medzi mojimi nohami, rúčky mu jemne pristúpim. Nie som z toho nadšená, ide mi to riadne na nervy, nekričím, snažím sa byť milá, spievam mu pri tom či snažím sa ho inak rozptýliť, no radšej tá chvíľa revu ako pokazené zúbky ☹

heidy222
10. aug 2020

U Nas islo umyt zuby len s videom na YouTube od Mira jarosa. Takto to islo do cca 3-4 rokov, teraz uz umyvame normalne nad umyvadlom

bobula46
10. aug 2020

@moor skúste zapnúť video (má napríklad paci pac o zúbkoch) a povedať že kým hrá pesnička, musí si umyť zúbky. Dajte mu kefku do ruky nech skúsi sám, potom vypýtať že ešte skontrolujete a doumývate zúbky vy. Prípadne mu dajte umyť vaše zuby 🙂 tiež sme mali v tomto období strašný plač ale trvalo to asi len mesiac. Už si chcel umývať zuby sám 😀

kucikuc
10. aug 2020

Môj syn to mal tiež veľmi rýchle sa to rozliezo na ostatné zúbky a veľmi sa mu kazili museli sme ísť pod narkozu a trhali mu 9 zúbkov. Ale už tomu to je 12 rokov. Je tomu asi rok čo to mal aj chlapec od susedov boli stým u zubára niečo mu stým robil aby mu to pozastavil a neširilo sa to ďalej

lauriema
10. aug 2020

@moor vieš čo som pukla od smiechu skoro teraz ja čítam tvoj príspevok a tam vieš čo môj syn má 18 rokov som myslela až potom čítam ešte raz 😂😂😂

rachelkk
10. aug 2020

Bohaca to kam si to nechala zájsť . Však dajmu telefón do ruky rozprávku alebo pesničku a poriadne vycistit zuby klasickou detskou kefkou a potom docistit .

kikulienkadd
10. aug 2020

Ahoj,môj má 2 roky a mesiac a tiež nechce ☹ doslova bojujeme. Niekedy ho zaujmem rozprávaním nejakého príbehu,ale funguje to tak na 50%. Mala by si ísť so synom k zubárovi, zubky mu nevyzeraju zdravo. Ja môjmu občas čistím aj jednozväzkovou kefkou,je jemnejšia,dobre čistí zubky jednotlivo. Prajem pevné nervy pri čistení a povzbudzujem ťa,že vieš čo je pre syna dobre,nevzdávaj to ✊🍀

tristanka
10. aug 2020

@mary1911 aj my s tým bojujeme, museli sme umývať nasilu. Kúpila som mu elektrickú kefku ale aj tak si nechá umyť len pár sekúnd. Pomáha spievať pritom pesničky o zúbkoch 🙂

mary1911
autor
10. aug 2020

@kikulienkadd dakujem

mary1911
autor
10. aug 2020

@cee_68 ako ste zvladli narkozu? ak sa mozem opytat bojim sa dost tej narkozi..nejde to inak ? kolko mal vas maly /a? dakujem za odpoved

miskooo1987
10. aug 2020

@mary1911 skús možno mäkké kefky... mne sa starší tiež pomerne bránil... (mal takú nejakú detskú kefky s obrázkami) potom som mu kúpil bežnú curaprox ultrasoft a bol spokojnejší... aj sa to sám naučil...

cee_68
10. aug 2020

@mary1911 No v nasom pripade to inak neslo. Nespolupracoval (3 r. mal) a tych kazov mal viac. Maly zvladol narkozu uplne v pohode, ja som pocas cakania skoro zosedivela 😅. Nelutujem, urcite sme sa dobre rozhodli 😉.

mary1911
autor
10. aug 2020

@cee_68 dakujem 🙂

nikpa
10. aug 2020

@mary1911 môjmu malému čistim od prvého zubu, teraz ma 2.5r a je to pre neho úplne prirodzené. Každý večer pred spaním mi sám prinesie zubnú kefku aby som mu ich umyla, bez problémov. Ak to inak nejde, treba čistiť nasilu. Toto su kazy, neodkladajte návštevu zubára.

katka2601
10. aug 2020

Ale veď ústna dutina sa má čistiť detickam od narodenia aj keď ešte niesu zúbky prejsť jemne handričkou a zúbky umývať hneď ako sa začnú prerezavat potom by nebol boj s umývaním zúbkov. Moja 2.5 ročná sa zubarky nebojí lebo sme tam začali chodiť asi od 9 mesiaca.

luccy89
10. aug 2020

Treba cistit nasilu. Maly ma skoro 20m a vrchne 4 predne ma skoro podobne, jedna dvojka uz je uplne malinka. Boli sme u zubara a na tu mu davala aj ozon nech sa to nesiri. Je to boj stale, ale uz ked zacneme, tak vydrzi. On si cisti sam curaprox detskou a ja potom docistujem jednozvazkovou. Maly uz vie, ze neustupim, tak si nakoniec lahne a pretrpi to. Musi vediet, ze ked zacne plakat mu to nepomoze a nevzdas to. Postupne to pochopi

luccy89
10. aug 2020

A teda u nas je dost problem nocne kojenie...xkrat za noc. Takze cukry na zubkoch su aj po vycisteni naspat🤦🏼‍♀️

nikpa
10. aug 2020

@luccy89 nočne kojenie x krát za noc u 20mesacneho?? 🙄🙏 V jeho veku uz nema a ani nepotrebuje v noci jest, treba aby si traviaca sustava oddýchla a nato slúži spánok. No a za tie hnile zuby a následné trápenie u zubára to uz vôbec nestojí.

mucuinka
10. aug 2020

@mary1911 toto je asi skory detsky ka. Predpokladam, ze ked.prejdes po tom.sfarbenom, je tam ryha. Treba najst dobreho zubara. Zaplombuje a hotovo. Moje deti maju mensiu vrodenu vadu skloviny, chodime k zubarovi naozaj od prveho zubka. Obe maju tieto predne zuby plombovane napriek specialnym pastam a naozaj dokladnej hygiene. A obe to zvladli aj bez narkozy a umrtvenia. A predstav si aj bez placu. Pokial ten kaz nie je hlboky, neboli. A neboli ani jeho oprava. Pŕedpokladam, ze by to.tak.bolo aj u vas, ked sa na bolest nestazuje. Nas zubar nikdy nechce nic pri prvej navsteve robit, ale maly bol taky namotivovany, ze mu docisti zubky a odstrani tie hnede skvrnky (rozumej kazy), ze som zubara este pred vstupom deti ukecala, ze by sme to mohli skusit a naozaj to zvladol paradne. A k zubarovi sq aj sam pyta, lebo ved ujo zubar dava odmeny ;)
A inak toto je naozaj zla hygiena zubov. Ja sa vzdy mamiciek pytam, zw ked su ich deti pokakane a nechcu sa.prebalit, ci ich v tom nechaju cely den? Sme rodicia a treba si urcit hranice. My sme ti, co to vedu a ukazuju smer. Nie preto, aby sme.si demonstrovali nadradenost. Ale preto, lebo mame viac skusenosti. Maleho sme.drzali 2 ale zuby sa cistili. Dcera mala.aftoznu stomatitidu. Zubky spod dasien nebolo takmer vidiet ale cistili sme ich aspon.vatovou tycinkou. Povinnost je povinnost. Skus rozpravat rozpravku. Ja ked zacnem tajomne sepkat kde bolo tam.bolo, hned je po placi a kriku. Ale nastastie to uz musim robit malokedy. Drzim vam palce

mucuinka
10. aug 2020

@mary1911 a este mi napadlo, ak nechce velmi spolupracovat, skus sonicku kefku. Rucne a este s dietatom co nespolupracuje tie zuby poriadne nevycistis.

jankapepe
10. aug 2020

@mary1911 kedy ste začali čistiť zúbky?
Okrem kazov má aj riadne zapálené ďasná. Tiež následok.
Nebýva aj často chorý? Bolesti hrdla? Kašeľ?

1gabriela13
10. aug 2020

@mary1911 tak toto je dosť škaredé na taky vek. Ja mojej od 2.mesiacov som cistila už ďasná a odvtedy každé ráno a každý večer umývam zuby bez kompromisu, nezaujíma ma ze place, nepáči sa jej to, jednoducho každé ráno po raňajkách a každý večer pred spaním jej zuby umyjem. Môj odstrašujúci prípad je suseda, ktorá to tie zanedbala teraz ma jej dcéra vyše 3 roky, zhnité predné zuby ale doslova že čierne a jeden zub zhnity na totalku. Lebo dieťa nechce umývať zuby. Je lepšie ísť potom pod narkozu? Nie. Ci chce ci nechce, chytiť a umyť. Hotovo.

pallacinka29
11. aug 2020

“Precistit ked spinka?” Pane boze... detske zuby su vizitkou rodicov, trebalo vytvorit navyk (od prveho zubu umyvat), v tomto veku ste uz mali mat za sebou navstevu detskeho stomatologa...

mary1911
autor
11. aug 2020

tak pre maminky ktore su mudrejsie chcem povedat ze zubky cistime tiez od 6tich mesiacov mozno aj skor najpr.sme cistili iba malou gazov postupne sme presli na kefku najemnejsiu odporucanu pre jeho vek teraz sme pridali aj pastu elmex . nemala som stim problem a ani on. teraz je uz o nieco mudrejsi .cistim zubky kazdy den viem ako na mojho syna co zabera..beztak mame v rodine genetiku zlych zubuv kazdy z najblizsich. lenze teraz ma taketo obdobie kedy ani za ..nechce trva to cca 1,2m.do zadnych hornych a dolnych ma pusti ale ked uz ide o tieto predne vobec .jasne ze je to moja chyba ze som mu to nechala raz a potom to uz slo .ale dakujem za kazdu dobru radu a dnes prva cesta bude k zubarovy ..

mary1911
autor
11. aug 2020

@jankapepe nie a vy ste stomatolog ci ked viete tak presne

mary1911
autor
11. aug 2020

ako tak citam mamicky docitala som sa ze problem moze vzniknut aj s nocneho dojcenia..uz sa snazim prestat s tim dojcenim my to vlastne uz nemame na papanie a napitie ale skor na ukludnenie..a po nociach tiez ..asi niektore zvozite znova ale ked ho v noci nenakojim katastrofa tie ktore kojili dlhsie ak ja vedia ocom rozpravam ..a ze to nocne kojenie na tie zubky robi velku zlotu ..,😑

marvin1234
11. aug 2020

@mary1911 dojcenie ako take toto nesposobi. Cistezuby sa neskazia. Ja som tiez dojcila dva roky, ALE ak sa večer aj rano zuby poctivo vycistia (a tym myslim aj medzizubné priestory pokial sa zuby dotykaju, co vyzera, ze minimalne dvojky a jednotky hore u vasho ano) tak sa neskazia. Ked uz ma zuby taketo, kazdy zubar povie odstavit. Tie žlté miesta sú demineralizovana sklovina, tj. kaz.

marvin1234
11. aug 2020

A nez mi zas niekto napise, ze sa to nedá, ako sa mi na MK stava, mna syn pri cisteni hryzol az som mala modre prsty a kopal aj do hlavy ak sa podarilo a cistime aj tak. V polohe lezmo ako tu uz pisala jedna mamicka.

mimka11111
11. aug 2020

@mary1911 ahoj,my sme začali čistiť od prvého zúbka,bez pasty....zo začiatku nebol žiadny problém,....asi cca od roka prišiel vzdor a to na všetko,aj na čistenie zúbkov.....u nás by ani tak nebol problém v tom,že by si synček nechcel čistiť zúbky, problém bol a je v tom,že nechce aby som mu zúbky čistila ja 🤨.....a tu vzniká ďalší problém,pretože synček si zúbky riadne nevycisti,resp.vzdy si čistí len predné,ešte aj povie,že zadné si čistiť nebude.....takže čistíme poctivo každý deň,asi od 1,5 roka aj s pastou a čistom mu ich ja.....ešte pred rokom to bolo s riadnym revom,nad umývadlom....u nás totižto nezaberali žiadne videá a hračky,ale zúbky sa čistiť musia /alebo asi skôr by som povedala,že JA mu ich musím čistiť /...teraz fungujeme podobne,resp.sa to trochu zlepsilo, synček už nereve,len pri umývaní mrnci 😆,niekedy trošku viac,niekedy trošku menej ...a keď už ideme k umývačku,ešte aj začne hovoriť s úsmevom na perách "pomoc" 😆....má 3,5 roka a zúbky krásne zdravé