Hnisavý vačok na ďasne pri mliečnom zube 6 ročného syna

lienka175
16. apr 2021

Mamičky, prosím o radu, 6-ročný syn má pokazenú mliečnu stoličku. Mal ju už raz opravovanú, ale zubárka povedala, že tam má veľký kaz, že to sa už neoplatí opravovať, tak mu to len navŕtala, aby ho to prestalo bolieť a že mu ho budúci týždeň vytrhne. Zub ho bolieť prestal, ale teraz sa mu tam objavil hnisavý vačok. Nebolí ho to... Môžeme čakať do pondelka alebo utekať na pohotovosť zajtra? Nemám s týmito vačkami vôbec skúsenosti, aby mu ten hnis nejako nepoškodil v tele. ďakujem

karhu
16. apr 2021

prepichnut sterilnou ihlou sa to neda? niekedy je hnis tak blizko pod kozou ze staci prepichnut, vytlacit, vycisit..alebo cakat na zubara a zatial usta kloktat nejakym cajom-repik? salvia?

mliekosgrankom
16. apr 2021

@lienka175 môžete čakať do pondelka. Ak by sa mu náhodou začal tvoriť opuch ktorý by bolo vidno aj na tvári, pripadne by mal vysokú horúčku, tak vtedy aj na pohotovosť, ale to je veľmi málo pravdepodobné.

lienka175
autor
16. apr 2021

@mliekosgrankom ďakujem, on hovorí, že ho to vôbec nebolí, len jazykom si to nahmatal.. v pondelok volám zubárke

majulino
16. apr 2021

Normálne mu to prepichni vydezinfikovanou ihlou. To iste som mala s dcerou pred cca 2 tyzdnami. Ja som jej prepichla trosku povytlacala a presla jej po tom s listerinom detskym.
Zubarka vas mala upozornit ze po kazdom jedle ma syn "vysrkat" jedlo zo zuba. Nech si po kazdom jedle poriadne prepláchne pusu hoci aj cistou vodou

matkahelka
16. apr 2021

@lienka175 vstrebe sa to.my sme sa prehnali kvoli tomu vecer o 21.00 na pohotovost, kedze muz strasne stresoval, ze do rana nebudeme cakat, aby sa dcere nieco nestalo 🤣 a na pohotovosti nas doslova vysmiali, ze u mliecnych zubov je to uplne bezne. bud prepichnut alebo cakat, kym sa to vstrebe.

ferianca
16. apr 2021

moj syn mal 4 hnisave vacky ,,,, vzdy ten zub musel ist von /lebo hnis v tele je nebezpecny/ v pohode to pocka do pondelka ,,, my sme tiez nesli hned ... este som mu to natierala propolisom ale nepomohlo

leona45
16. apr 2021

Normalne mu ten vacok vytlacte

ferianca
16. apr 2021

@leona45 to by som nerobila este mu tam zavlecu nejaku infekciu

panipanka
16. apr 2021

teoreticky by to do pondelka mohlo pockat len treba na to davat pozor, sledovat to ci mu nepuchne tvar alebo ci nema horucku, vtedy by som uz isla

dominushka23
16. apr 2021

to sa same strati. moja 8rocna to mala na jesen zubar povedal ze to sa bezne stava pri mliecnych zubkoch,nic jej s tym nechel robit...po case sa stratil a nedavno nam ten zub uz aj vypadol

pbra40
16. apr 2021

@lienka175 mal to aj moj syn. Ak sa da,vytlacte ten hnis. Ja som to robila "palickou na cistenie usi".
Som to tlacila od dasna k zubu a pekne to vyslo. Nasledne vyplach repikom

jane1987
16. apr 2021

@lienka175 nech maly vycucne podtlakom z toho zubku. Takato fistulka sa tvori vacsinou, ked sa zubok upcha zbytkami potravy, niekedy to ani nemusite vidiet volnym okom, staci male zrniecko cohosi. Ak epomoze, skuste este Vy napr krajcirskou ihlou- nie sparadlom, to sa lubi zlomit a ,,nabopoptnat". Ide vikend, v pripade bolesti, opuchu, zvysenej teploty navstivte zubnu pohotovost

bagre
16. apr 2021

Syn mal takto tiež pri pokazenom zube. Ale jeho to aj bolelo, a mal to opuchnuté. Keď som volala zubárke povedala, že môžme prísť za 2 dni ako bolestivý prípad. Takže si myslím že to kľudne môže počkať po víkende. Iba v prípade že by sa to veľmi zhoršilo tak by som išla na pohotovosť.
Zubárka mu to len prečistila, kopec hnisu išiel stade, ale časť mu odišla aj sama ešte kým sme sa tam dostali..