Kedy sa deťom začínajú prerezávať zúbky?

mayka103
2. dec 2011

ahojte baby chcem sa opytat kedy vasim ratolestiam vysli prve zubky..????drobec ma uz 9 mesiacov a nema este ani jeden..o to nehovorim o tom aky je nespokojny a zly uz 3 mesiace ☹ ☹ ☹

zuzka1008
2. dec 2011

tak vas to čaka všetko naraz, namisli od 5mes. , teraz mame 15mes a mame už 14 zubkov, krasnych bielych 🙂

sympa1
2. dec 2011

prvej dcerke v 11 mesiaci prvy zub a druhej dcerke v 1 roku 😉 , malej neterke v 4 mesiaci 😀 ...takze treba len cakat

janka_pn
2. dec 2011

v 6m prvy, a 2,5roku posledny 😉 . neboj, urcite mu vyrastu 😀

piacere
2. dec 2011

Je to individuálne... poznám dieťa, ktoré v roku nemalo jedného zuba.... Môjmu sa prvý prerezal dva dni po dovŕšení piateho mesiaca... teraz má 17 mesiacov a 16 zubov 😅

domca1511
2. dec 2011

Našej višli pred rokom prve a teraz mala 2roky a nema ešte všeky🙂Mm mal skoro 2roky ked mu zuby višli🙂

gemini2
2. dec 2011

aj my mame uz 9 mesiacov a ziadny zub...... 🙂 starsiemu synovi vysli ked mal 9mesiacov.

mirkave
2. dec 2011

moja simonka bola uslintana a jedovita od cca stvrteho mesiaca.lekar mi vravel,ze jej idu zubky.ale kdeze-prvy zubok jej vysiel tesne pred prvymi narodeninami.nemali sme vacsej radosti,ked cinkla lyzicka pri papani 😀 .lekar nas uz chcel poslat na nejake vysetrenia,takze nam tym cinknutim odpadol velky kamen zo srdca.

monita662
2. dec 2011

nam vysli 2 dolne zubky naraz pred dovrsenim 5 mesiaca a to bola uslintana a nervozna od 10 tyzdna a teraz nam idu horne 2 zubky a to mame 7 mesiacov a silno moc sme mrchave 😠

gledis
2. dec 2011

nam začali isť v 3 mesiaci a v 4 mesiaci konečne vyliezli a hneď dva naraz a teraz to zase začína máme 7mesiacov a asi idú vrchné

lenka0283
2. dec 2011

nasej malej vyliezol prvy ked mala 10 mesiacov a hned nato aj druhy 🙂) u kazdeho babatka je to inak 🙂

peta268
2. dec 2011

malemu sa prvy prerezal ked mal 10 mesiacov a 1 tyzden, o tyzden dalsie tri...a ked mal 11 a tyzden tak dalsie 2 a odvtedy nic...

doominique
2. dec 2011

Ahoj, moj syn má 5 mesiacov a uz mu ide druhý zúbok, ale nervózny je jak leev 🙄

daniela242
2. dec 2011

Mojej dcére vyšiel prvý keď mala presne 4. mesiace a posledný keď mala 20. mesiacov. kamarátkinmu synovi vyšiel prvý až keď mal 13 mesiacov. Je to proste individuálne 🙂

jasminet
2. dec 2011

prvy v 9 mesiacoch, teraz ma 2,5 roka a stale nema vsetky...

leanax
2. dec 2011

Mojej dcérke vyšiel prvý zub osem mesačnej, ale tiež asi tri, štyri mesiace pred som myslela, že už idú zúbky, bola nervozna a ďasienka mala navreté, to sa ešte len ďasna pripravovali... Potom vyšli prvé dve spodné rezáky , teraz má už 10 zubkov a zastalo to, tak čakáme na ďalší turnus rastu... 😀

lenka268
2. dec 2011

4 mes prve dva spodne

babul83
2. dec 2011

Obom chalanom, keď mali 5 a pol. roka.

drzubok
2. dec 2011

moj nazor tu asi viac matiek pozná - s rastom zubkov sa nespája slinenie nervozita hryzenie tobož teplota hnačka prchladnutie. je to tak prirodzená a fyziologická vec. reakcia mamiciek typu od 3 mesiaca bolo dieta nervozne a zubky až v 9 mesiaci hovoria za seba. nikomu nevnucujem svoj názor len dávam na zváženie že nie všetko čo sa deje od cca 4-mesiaca do 30mesiaca sa musí pripisovat zubom- najcastejsie ide o casovu korelaciu. tak často spomínané osmičky su z iného sudka - tu je uplne jasný mechanizmus vzniku komplikacii

mapa
2. dec 2011

nezvyknem reagovat na otazky, ale tato mi neda 🙂 suhlasim s @drzubok moja dcerka bola velmi placlive, nespokojne a nespave babetko, od 2 mesiacov mi vsetci vraveli, ze su to zuby... vsetci naokolo ich tam uz aj videli... 😀 postupom casu sa upokojila a zubky stale nikde... prerezali sa ked mala 16,5 mesiaca... v priebehu 3 tyzdnov 10 zubov naraz (zacala hornymi stolickami a jednotkami 😝 ) a ani sme o tom nevedeli, dcerka uz krasne spavala a bola stebotave a vesele dievcatko, dalsie sa prerezali asi o pol roka a tiez bez akychkolvek problemov. Ako 2 rocna uz mala prerezane vsetky mliecne zubky a postupne dorastali... Syncek ma takmer 9 mesiacov a tiez zatial ziadne zuby, v noci ani cez den nespava poriadne od narodenia , mava casto sopliky (chyti ich vzdy od starsej sestricky 😝 ) a neverim, ze je to zubami, kedze ich stale nema 😉 ja proste na zuby neverim 😅

bahara
2. dec 2011

Ahojte mojej malej vyšli spodné dva zúbky jeden za druhým začiatkom piateho mesiaca a môj názor je takí že je to úplne normálne že rast zúbkov sprevádza slinenie, hryzenie,nervozita,návaly plaču či teploty!!!!! a prečo nie?? Ja teda tvoj názor čítam prvý krát a podla mňa je to blbosť! ,,DRZUBOK,, teba vari ďasná neboleli??opýtaj sa rodičov..dieťa nevie ako ináč si z bolesťou či svrbením a tlakom poradiť tak to vyjadruje plačom a nervozitou..dospelý keď ho bolí zub dá si tabletku a je to..veď aj v prírode je to tak..čo robia napríklad šteniatka??? osobne som pár odchovala a tiež nič iné nerobili keď im išli zúbky ako že všetko hrýzli....ja mám od narodenia ozaj kľudné a dobré pokojné dievčatko a pár dní teda teplotu mala zvýšenú a bola aj nervózna,plačlivá..kým sa jej zúbky prerezali (a to sme teda zvládli celkom dobre)od toho momentu je zase všetko v poriadku čomu by som to potom mala pripísať??tie stavy?keď bola zdravá? neviem..to je zase môj názor na danú vec 😎

rainbow0508
2. dec 2011

Nas drobec si tiez daval nacas...az ku koncu 9ho mesiaca prvy zub...a nespokojny bol od 3ho...

alabama0011
2. dec 2011

Nam teraz dva naraz.. 7,5 mesiaca.. Podla mna cim neskor tym lepsie.. Aspon sa im nepokazia 🙂))

ducci
11. dec 2011

nam v 6 mesiacoch dolne 2 a v 8 mesiacoch horne 2...

jaaty
11. dec 2011

To že je nepokojný môže byť vekom a nie zúbkami.
Našej Hanke vyšiel prvý zúbok v 11 mesiacoch a vôbec s tým neboli spojené žiadne výraznejšie problémy.
Neriaď sa knižkami, až bude čas, zúbky mu vylezú. Žiadne dieťatko bez zúbkov nezostane. 😉

anicka1981
11. dec 2011

my budeme mat 6 mesiacov a uz mame 2 spodne, a maly je zase nervozny takze sauz asi tlacia aj vrchne, ale co sa tyka zubkov sa neboj, oni vydu urcite 😉 my nase 2 zubajdy uz cistime specialnym gelikom z weledy na prve zubky, aby nam dlho vydrazli, a nesladime niake prikrmy, 😉

ena
13. dec 2011

nasmu malemu vykuklo okolo 6 mesiaca v kratkom case 6 zubov a teraz tesne pred prvymi narodeninami 7my.

pepiminarik
13. dec 2011

toto je velmi individualne. moja mala slintala od troch mesiacov a stale si pchala prsteky do ust, ked uz vedela chytit hryzatko, tak ho kusala ako diva a napokon nam prvy zubok vysiel az v siedmych mesiacoch a tyzden na to dalsi. a pri kazdom jednom zube sme mali mierne zvysenu teplotu a riedke sopliky. pri stolickach aj hnacku.

adri2211
13. dec 2011

prvy zub v 10mes. teraz ma 18mes a akurat vykukol 9zubok 😉

lenkadanko
28. dec 2011

moja ma od 6 mes.prve dva spodne a uz ma rok a dalej nic zatial ale plcliva a nekludna je. 😒

kiwi82
29. dec 2011

nám prvý zúbok vyšiel až na 11 mesiacov. a to som si už od piateho mesiaca nahovárala, že už tam niečo asi vidím 😀 a furt nič 😀