Mliečne zuby - kaz

21. feb 2023

Dobrý den prosím o radu...mate skúsenosti s opravou začínajúceho kazu na mliečnych zuboch? Ma 20 mesiacov...viete mi prosím poradiť konkrétneho zubara/ kliniku, kde by to vedeli spraviť? Všade čítam, že treba opraviť, vyvrtat a plombovat, ale zubára ktorý to aj reálne vie spraviť nájsť neviem.. Ďakujem za akúkoľvek radu

dievcacitajucelist
21. feb 2023

My sme mai takýto problem s najmladším, ale neriešili sme to....sama zubárka vravela, že mliečny zub by riešila ak to bude bolestivé...

Zuby čistíme...sladké zje minimálne

drodbcek
21. feb 2023

Treba to dať opraviť, ideálne pokým je kaz malý. Nám tak "zubárka " tiež povedala, že ten kaz sa zastabilizuje a podobné drísty za ktoré by mala vrátiť diplom....My sme boli so synom v Andel dental v Hlohovci a maximálna spokojnosť. Syn nemá žiadnu traumu zo zubárov.

autor
21. feb 2023

@drodbcek môžem sa spýtať koľko mal mesiacov keď ste tam boli?

drodbcek
21. feb 2023

Mal tri roky ale stretli sme tam aj menšie deti.

dievcacitajucelist
21. feb 2023

@drodbcek A prečo apostrof? Je to zubárka, ktorá určite nemusí vrátiť diplom...pokiaľ je na mliečnom zube kaz, kt neboli...nemení extrémne štruktúru zubu...nemusí sa riešiť...predpokladám, že vám odporučili aj pečatiť mliečne zuby...ach jo

autor
21. feb 2023

@dievcacitajucelist mne neodporucili pecatenie..... Na jednotke ma už trochu preč sklovinu.. Na dvojke ma bodku.... Bola som na dvoch súkromných klinikách... Do úst sa jej pozreli tak ze tri - maximálne päť sekúnd. .. Odporučili drhnut zuby a tooth moose a kontrolu o pol roka...mne to však stále nedá nakoľko sa desim toho ze to bude postupovať ďalej.. Zatiaľ to vyzerá ako povrchové, ale vraj tieto kazy vedia šialene rýchlo postupovať

simonad7
21. feb 2023

Osobnú skúsenosť nemám, ale keď vidím tie príspevky, myslím si ze má pani doktorka zlate ručičky. Skúste popozerať jej profil, často tam dáva opravené mliečne zúbky atd.

dievcacitajucelist
22. feb 2023

Samozrejme, že rozhodnutie je na vás. Ja len vravím, že mliečne zuby je potrebné tiež ošetriť, ale nie pri "ľahkej" forme. Moja zubárka...mi vravela, že jej syn mal ako male dieťa pokazené mliečne zuby...zrejme predispozicia...neriešila to...vypadli mu a teraz ma pekne trvale...tie je potrebne ošetriť...ale ako vravim rozhodnite sa podľa seba. Prajem pekný deň

drodbcek
22. feb 2023

@dievcacitajucelist neodporučila nám nič, jedine čakať čo bude alebo si nájsť súkromného zubára, ktorý kaz opraví, lebo ona nemá čas......k pani zubárka sa nebudem vyjadrovať, mám na ňu svoj názor.....v Andel dental nám pomohli a to je hlavné.

livka_
22. feb 2023

V Kosiciach by som odporucila staru nemocnicu, oddelenie Klinika stomatológie a maxilofaciálnej chirurgie. Nepises odkial si, tak viac neviem pomoct

lenkakravcova
22. feb 2023

Určite opraviť. Nášmu 5 ročnému z kazu odumrela stolička.

autor
1. mar 2023

Ďakujem všetkým za rady...nasli sme zubarku, ktora vyvrtala a zaplombovala

veve_ad
1. mar 2023

Ahoj, mozem sa spytat - ako to znasalo vase dieta? Bolo "utlmene" niecim? Dakujem

autor
1. mar 2023

@veve_ad bez utlemnia.. Trvalo to cele cca 20 minút.. Samotné vŕtanie veľmi krátko ( spravili jej oba zuby na tom jednom vyšetrení)

zuzinkazu
26. sep 2023

@dievcacitajucelist aj moja mala kazík, ktorý bolo treba "len" sledovať, chodili sme k zubarke ako na klavír, stale to bolo úplne v poriadku. Zrazu za par týždňov v zube diera ako svet a kým sme našli lekára, ktorý by ju skutočne aj ošetril nie len pozeral, chudinka opuchla a riešili sme urgent. Povedali nám, že to bol život ohrazujúci stav. Zub sa samozrejme už zachraniť nedal. Vďaka tomu chýbajúcemu zubu nám odporučili strojček aby trvalé zuby narastli ako mali. (Kto nemá predstavu strojček je zaležitosť tisícov eur). To len k tým malým kazíkom na mliečnych zúbkoch, ktoré netreba ziešiť. Keď sú malé dajú sa ošetriť raz-dva-tri, no na mliečnych zúbkoch vedia postupovať závratnou rýchlosťou aj dosť nebadane. A zrazu dieťa musia riešiť v narkóze aby bolo OK. Finančnú záťaž radšej nebudem ani spomínať.

simonad7
26. sep 2023

@zuzinkazu Boze… a potom sú rodičia ktorí neumyvaju zuby so slovami - “veď nechce, čo ho budem trápiť?” 🥲 mužov kolega syn ma vyše roka a kefku ešte nevidel 🥲🥲🥲

marinko1988
4. jan 2024

@zuzinkazu prosím vás vášmu dieťaťu museli zúbky robiť v narkoze ?

zuzinkazu
4. jan 2024

@marinko1988 áno, trhali jej v narkoze, lebo zúbok veľmi bolel a bola opuchnutá. Robili jej to v Prodental klinik v BB. Ostatné zúbky sme dali opraviť v Andel dental klinik Hlohovec. Dostala sa do rúk úžasnej šikovnej doktorke Chrenkovej. Museli sme dcérku držať lebo nechcela spolupracovať, no dali jej predtým oblbovák aby si to nepamätala. Po ošetrení bola úplne v pohode. Peňazí to celé stálo hrúzu, no už to radšej neriešim a som rada, že sú zúbky v poriadku.

marinko1988
6. jan 2024

@zuzinkazu aj môj syn bol opuchnutý no už je ok bral antibiotiká a po 3dnoch už je pohode len sa bojím že sa mu to vráti tak premýšľam že čo urobiť. Očné zúbky mu nevyšli len korene vidno.a tie mu robia skazu