Môže byt soplík z prerezávania zúbkov?

rori13
1. feb 2013

Ahojte chcela by som vediet vaše skúsenosti s detičkami, ked im išli zúbky....lebo moj malý má 5 mesiacov a 3 tt a už týžden strašne soplí bez kašla bez teploty len soplík...môžu to íst zúbky?lebo ked mu pozriem na dasienka tak nic podozrivé nevidím že by isli zúbky tak neviem....mali ste s takým niečím skúsenost? a ak ano ako dlho soplili vaše detičky kým sa zúbky prerezali?dakujem

zivika
1. feb 2013

@rori13 ahoj, ja si myslim, ze sopliky so zubkami nesuvisia...ked sopli uz tak dlho, skocila by som s nim lekarke, ci to nebude skor nejaka viroza, alebo alergia...

dolcegucci
1. feb 2013

My sme mali pri kazdom prerezavani zubku soplik 🙂

rori13
autor
1. feb 2013

@dolcegucci a kolko to asi trvalo kým sa prerezal a soplil? myslíte si že by som mohla s ním íst na plávanie, lebo začali sme v kurze a začal soplit...čo si myslíte?

alka221
1. feb 2013

@zivika niekedy sopliky so zubkami suvisia..
ale ak to pretrvava dlho, zasla by som tiez k lekarke, mozno fakt alergia.. ale plavat by som asi nesla..
@rori13

dolcegucci
1. feb 2013

on mal vzdy ten soplik taky vodovy.Ked mu isiel tento soplik ani som nemusela pozerat do pusinky uz som vedela ze ide zubok 🙂 Trval asi tak 1-2 tzdne.

rori13
autor
1. feb 2013

@alka221 trvá to týžden a volala som s lekárkou a ona že ked má len soplík ani nemám s ním chodit lebo v čakárni ešte chytí niečo horšie...

alka221
1. feb 2013

@rori13 to nie je az tak dlho,skus vyckat, mozno ozaj zubky..ved tie neraz trapia aj dlhsie ako tyzden dva..

svetlusska
1. feb 2013

@rori13 ahoj mozu a nemusia...my sme soplikovali tiez ale nam sa to zhorsilo neskor a nakoniec to bola nejaka viroza....takze pokym sa to nehorsi radsej k lekarke nechod v tomto obdobi....ked ti tak povedala

charlote1986
2. feb 2013

Ahoj dievčatá,my máme 5mes.a týždeň.V 4-tom mesiaci sa nám ukázal prvý zúbok,malý je od mala dobré babatko,len teraz sme nervózni,zle spávame,sme mrzutí,zaspatí,uslintaní,očká červené,trošku soplíkov a dnes v noci teplota 39,1....tak uvidíme,dúfam,že to bude len ďalší zúbok a nie nejaká choroba...Pekný dník....=D

denca76
2. feb 2013

Ahojky ja mam tri deti a všetky mali sopliky ako priznak že im idu zúbky,aj lekár my to potvrdil ,takže je to možne ... 🙂 🙂 🙂

ivaka333
22. feb 2013

Tak to ste ma potesili zienky, moj maly ma 2 mesiace a zacal slintat. Hned som si pomyslela, ze su to zubky, ale zlakla som sa, ked zacali sopliky. Trapia ho len v noci, nemoze dobre dychat a budia ho, ale som rada, ze su to pravdepodobne tiez len zubky 😉

nanulik
22. feb 2013

ano môžu, teda pokial je to iba hlien a nie su zelené . násmu išla teraz dolná 5 a dva týždne soplí. máme to aj od detskej potvrdené že prerezávanie môže spôsobiť zahlienenie a soplíky

ivaka333
23. feb 2013

Nanulik a tiez si mala problem hlavne v noci? Moj drobec je cez den ok, ale v noci nemoze dychat a budi ho to, je mrzuty. Chudacik maly. Ako dlho trva kym sa zubok prereze?

eveenka
23. feb 2013

@rori13 mne mala robila presne to iste co tebe, soplila dva tyzdne, len taka cira vodicka jej sla von bez teploty a potom jej vykukol zubok a bolo po sopli 🙂. Ale davala som sinupret na uvolnenie hlienov bo mi potom z toho zacala kaslat ako jej to stekalo do hrdielka ten sopel a drazdilo jej to hrdielko a pomohlo hned do 3 dni, inak je to volnopredajne 🙂

ivaka333
24. feb 2013

Eveenka a od kolko mesiacov je ten sinupret? Maly bude mat esdte len 3 mesiace. Tiez zacal z toho kaslat a v noci su potom tie hlieny hustejsie. Dufam, ze to coskoro prejde. A ako si to riesila z prechadzkami a vecernym kupanim?