Prečo má 20 mesačný syn čierne čiarky na zúbkoch?

petramatulova
25. jún 2012

Ahote, prosim Vas o radu a pomoc. Mojmu synovi 20mesacny, sa mi zacali asi pred dvoma mesiacmi robit take male cierne ciarky na zuboch. Neviem to ani vycistit kefkou a to si umyvame zuby kazde rano (i ked je to trocha narocne, lebo je to neustaly boj). Pijeme iba vodu, na zaspavanie mlieko, myslim ze sa stravujeme dost zdravo, neje sladkosti, iba cerealie a piskoty................Syn je z dvojiciek a dcerka ma ukazkove zuby. Chcem zajst k zubarovi, ale nemate nejaky rady a typy, preco to je a co mozem na ich odstranenie urobit. Dakujem

strapco13
25. jún 2012

nema prasknutu sklovinu?
spytaj sa @drzubok alebo zubara tvojho

andrejka1983
25. jún 2012

moja dcera bude mat dva ročky a už ma predne zubky hore pri dasienku pokazene ☹ tiež sme sa stravovali zdravo a predsta, popukala sklovina a už to ide dole vodou. Zubarka nam s tým nič nesprvi lebo sa nič ani neda,kým nebolia mame čakať, zbytočne bude malej robiť traumu aj tak neotvorí usta. tak jej ich dalej cistim elmexkou pre detičky a čakame. ...a dovod: že vraj nočne pitie ( kojenie) mliečka alebo čaju, tým padom sa v noci spravý povlak a zubky sa zacinaju kazit ☹ ....no umývaj malemu dieťaťu o 2 v noci zuby 😝 ...proste po každom jedle treba umyvat umyvat umyvat....a druha vec je aj genetika...a tam už nepomože nič 😒 .......ale neboj, pridu druhe zubky a na tie už dame pozor 🙂

nibiru
25. jún 2012

andrejka1983 nam povedal zubar že kojenim to nieje nakolko je prsnik cely vzadu a mlieko steka priamo do hrdla ale ak sa da vlhkou gazou vytriet vždy po kojeni usta čo by sa inak malo robit od narodenia + neolizovat lyžicu,cumel
petramatulova jedine čo možes urobit cisti čistit s čistit mi sme boli u zubara v decembri koli povlaku na zubkoch teda hlavne hornych dvojkach mala ako odštiepene nafluoridoval nam to a mali sme dojst na dalsiu preventivku dcerke sa jedna dvojka zlomila tak sme utekali znovu naflkuoridoval a vraj na vrtanie je este mala nieje problem vrtat mliečne zuby ale to aby dieta vydrzalo zakrok no zlomena dvojka je zlomena neboli a ta druha akoby sa zacelila 😀 aspon to a zaklad je čistit zubky ja som sa pytala na genetiku či to nieje nou ale to by sa museli rozpadat vsetky zubky čo u nas nebolo ja mam svoju teoriu ked sme mesiac bojovali zo žabou v ustach či nam nepoškodil jeden pripravok ktory bežne davaju ale nema sa použivat na sliznice pretože po nom som zbadala stmavnuty povlak.takže jedine čo možes okrem čistenia ist k zubarovi.

nela82
25. jún 2012

Moj starsi syn mal tiez ako 2-3 rocny zubky trosku v predu ciernejsie-taky ako povlak-no tazko to dat dole 😒 Teraz ma zuby uz trvale a pekne biele...

Mladsi syncek ma tiez presne take iste zubky,ako mal starsi...no v nasom pripade si myslim,ze to bude aj kojenim-kojime stale a takto aj zaspavame.A co stretavam maminy,ktore este tiez koja svoje deticky-aj ich deti to maju 😒

lucia20
25. jún 2012

mne ciernymi ciarkami zacinaju kazy. a myslim si osobne ze aj 20 mesacne dieta moze mat uz nabeh na kazy. Moja stredna dcera ako dieta jedla vsetko. zeleninu, ovocie, varenu stravu vsetkeho mala dostatok. ale ked jej vysla stolicka, mala na nej dve cierne bodky.. a behom par tyzdnov z toho boli velke kazy. ☹ ☹ ☹ ☹ teraz sa mne obcas robievaju take cierne pruzky na dolnych dvojkach, ale lekarka to vie vycistit. ale je to ine ako tie pasiky. tak asi skor by som sla lekarke. podla mna velmi zalezi aj na genetike.

surviver
25. jún 2012

no najlepšie bude ak čo najskor navštivite zubara,takto sa začina zubny kaz,ale može tam mat aj zubny kamen...a každopadne treba zubky čistit aj večer nie len rano...

peta2999
25. jún 2012

Ahoj,s mojím starším synom sme boli asi pred 3-4 mesiacmi u zubára,mal na 2 zuboch čierne fliačiky(tiež sa mu to nedalo vyčistiť),zubár mu ich pozrel že to nie je kaz,len pigmentové škvrny,tak sme boli u dentálnej hygieničky,mu ich vyleštila,normále ako keby vŕtačkou,len mala iný nadstavec,a hovorila že teraz má strašne veľa ľudí a detí pigmentové škvrny na zuboch.Hovorila ze by sa nemal používať cukor,ale sladiť stéviou,a že to je stravou,a ešte hovorila že sa to robí nepamätám si už názov,ale že sa to používa do pelendrekov,tak aj tie to spôsobujú.Zúbky sme mali krásne vyčistené a teraz to ma zase,tak budeme musieť ísť zase.Ale mali sme šťastie na to ze mal niečo cez 2 roky,krásne mal otvorené ústa.Inak mám nefloridovala zúbky že je na to ešte malý.Inak všimla som si že aj deti v okolí majú také škvrny.Ale určite by som išla k zubárovi.

rainbow0508
25. jún 2012

plne ta chapem...aj nas 2,5 rocny drobec zacinal takto...a kazdy zubar (pytali sme radu u viacerych) povedal, ze to sa i tak detom zuby neopravuju...a vcera, ked sme cistili, vsimla som si, ze on ma sice povrch zubkov ako-tak biely...ale vo vnutry je zubok uplne "hnily"...zrejme genetika...a tiez sem robili vsetko preto, aby ich mal zdrave...strava, pravidelne cistenie...a nepodarilo sa aj tak

kuratko83
29. jún 2012

ahojte. ja mám doma 1,5 ročného syna a tiež sa nám urobil dole na zúbkoch aj s prednej aj zadnej taký čierny povlak. Boli sme u dentálnej hygieničky a trošku mu to z predu dala dole ale bol to veľký boj čo tak plakal. tiež neviem ako sa toho zbaviť a najhoršie je na tom to že sa nám to začína rozširovať už aj na horné. Z čoho to môže byť? nemáte nejaký domáci recept ako to odstrániť?

katy1979
29. jún 2012

cierne ciarky na zuboch mal presne aj moj maly. su to ryhy a nam bolo povedane ze to treba sledovat lebo sa v tom lahko vytvaraju kazy. v tych ryhach sa mu kaz este nevytvoril zato na ploske sme uz kazy mali. vyvrtali zablombovali a bolo. len teda jemu vrtali prvy zub v styroch rokoch

strasska
29. jún 2012

moj syncek ma tiez na zubkoch tmave skvrny ☹ mne to zubarka vysvetlila, ze bezne sa detom aj dospelym robi na zubkoch povlak, ktory sa pravidelnym cistenim ciastocne odstrani... ale hlavne u deti to nemusi vyjst, predsa az tak uplne nespolupracuju ... ten povlak je samozrejme nachylnejsi na zafarbenie napr. liekmi. u nas to bol maltofer 😖 ale inak mame zubky zdrave, v nasom pripade ide skor o esteticku vadu 🙂