Prerezávanie zúbkov v 2. - 3. mesiaci

lili1002
15. aug 2022

Ahojte maminky chcem sa opýtať. Mám dievčatko ktoré bude mať 31.8
3mesiačiky a začali sa jej prerezavat zúbky. Strašne ju to trápi večer plače neviem ju utíšiť. Ako dlho to bude ešte asi trvať ?Kým prestane byť taká nepokojna a kým sa jej prereze zúbok ? Čo vašim detičkám pomáhalo proti bolesti ? Mám síce staršieho syna ale ten má už 13 rokov ale jemu keď sa prerezavali zúbky tak to som ani nezbadala a už mal zúbok von.Dakujem za každú radu .🤗

daranka18
15. aug 2022

No nášmu šli zúbky tiež od 3 mesiacov, rúčky neustále mal v puse, plakal od bolesti...dávala som na začiatku gel kamistad Senzitiv,potom neskôr camiliu,keď bolo veľmi veľmi zle tak Nurofen plus studené hryzadla z chladničky..ale nepotešim ťa. Prvý zúbok mu vyšiel až na 9 mesiacov samozrejme u každého bábätka je to inak 🙈 teraz má 15mesiacov,a 12 zubov...zuby sú masaker, držím palce

lili1002
autor
15. aug 2022

@daranka18 ježiši to fakt ?aj naša má stále ručičku v pusinke slinta hrozne. Dávam aj ja gelik na dasienka ale to nejako nepomáha .Poradili mi aj panadol sirupcek.Ten je síce od 3mesiaca ale od 5kg a naša má vyše 6kg. A to bol celé tie mesiace taký nepokojný kým sa mu neprerezali ?😮

anavixy
15. aug 2022

@lili1002 mojej vysiel prvy v 3,5 mesiaci a druhy o dva tyzdne, dalsie 4 potom naraz ale az o 4 mesiace.. paralen 100mg cipok mozes davat polku ale kludne teb Panadol sirup vaha:2 . Ja ani neviem ci ju to bolelo, lebo mala koliky a nepokoj som pripisovala tomu, uz ma 8 zubov a znasa to super, takze sice mam gel Dentinox ale neviem ti povedat ci pomaha, asi musis vyskusat viacere.. snad nieco pomoze 🥲

marianarem
15. aug 2022

@lili1002 Bohizial aj u nas to bolo tak, ze od 3 mesiacov som mala pocit, ze zuby idu v podstate stale. Boli obdobia, kedy sa to vyhrotilo, ale slintanie, ominanie dasien a nepohoda v ustach, to bolo skoro stale, az kym nevysla posledna sada. Prvy zub mu vysiel v 7m.

terez246
15. aug 2022

@lili1002 Inak je veľmi málo detí (samozrejme sú také), ktorým idú zúbky takto skoro. Ruky v ústach a následné slintanie je spôsobené objavovaním vlastného tela a sveta okolo seba. Nepokoj, plač a zlý spánok väčšinou súvisia a 3mesačnou spánkovou regresiou spojenou s poznávaním a vnímaním sveta prípadne psychomotorickým míľnikom, ako napríklad otáčanie na bruško. Skús si to preveriť, aby si zbytočne lieky nedávala. Zúbky trápia deti tak týždeň-dva, nie mesiace, ako si niekto myslí. Väčšinou je za tým niečo iné, len zúbky sú dobrá "výhovorka". 😊

lili1002
autor
15. aug 2022

@terez246 toto sú zúbky lebo aj dasienka má opuchnuté a vidím čo robí že si nedáva len tak pästičku do pusi ale že si tou pästičkou šuchá ďasná potom plače a keď jej pošucham prstom dasienko tak ju to ukľudní na chvíľu. Priateľova teta tiež mala prvy zúbok už v treťom mesiaci .Nechcem jej dávať lieky zbytočne zato sa pýtam na rady od mamičiek aké sú ich skúsenosti čo ich detičkám pomohlo .No nám geliky nepomáhajú vôbec. 😏

terez246
15. aug 2022

@lili1002 Rozumiem. Tak naozaj ak bude veľmi zle, daj čapík, aj ja som dala, alebo sirup. Ak sa do týždňa neprerežú, hľadaj inú príčinu. Všetci rozumieme, že nenecháš dieťa trpieť a dáš mu niečo na bolesť. 😊 Iné asi nepomôže.

nui_concept
Odpoveď bola odstránená
Zobraz