Vŕtanie zubov s ochrannou blanou Kofferdam

davmar
19. nov 2014

Maminy, máte osobnú skúsenosť s použitím ochrannej blany Kofferdam (alebo inej) pri vŕtaní zubov a výmene plomby? Ako ste sa s tým cítili? Dalo sa to vydržať? Ako je to s prehĺtaním slín? Dali by ste si to znovu? ďakujem.

davmar
autor
19. nov 2014
mikinoni
19. nov 2014

pocujem to prvy krat, aj ja by som bola zvedava

acer11
19. nov 2014

vydržať sa dá,pre mňa zdĺhavé a otravné....na slinky je odsávačka... 😝

sutiakova
19. nov 2014

Mám osobnú skúsenosť. Môžem povedať, že pozitívnu. Môj zubár ju používa aj pri endodontickom ošetrení zuba (koreňová výplň). Pre pacienta je to pohodlnejšie, sliny ti odsáva odsávačka, nič ti netečie do krku. Nevýhoda je tá, že jej použitie neprepláca poisťovňa, za každé jedno použitie platím 10 €.

danieli
19. nov 2014

mne to prislo ako prijemna novinka, u zubara nepovazujem ziaden zakrok za prijemny, takze bola som spokojna, nepocitila som ziaden extra rozdiel, v pohode sa to dalo vydrzat, u zubara platim vsetko, takze som to ani nepostrehla, vnimam to ako inovativne osterenie kazu

jankavt1
19. nov 2014

zbytocnost za priplatok

radopp
19. nov 2014

@davmar Je to zbytočnosť, bordel vypluješ a vypláchneš.

sisaka
20. nov 2014

@davmar v Kanade sa to bezne pouziva. Nemam s tym problem, aj ked ja uprednostnujem bez,mal to aj syn, 6 rocny, tiez v pohode, asi sa zubarom lepsie s tym robi, kedze tu sa u zubara lezi, nie sedi a nikdy sa nevypluva do pluvatka, vyplachuju a odsavaju asistenti, nie pacienti.

cuculik1
20. nov 2014

Ziadny rozdiel som necitila. Samotne vrtanie prebehlo tak ako vzdy ;)