Zničené mliečne zuby

mirka2707
5. jan 2018

Syn má 5 rokov a takmer všetky mliečne zuby zničené. Niektoré viac, iné menej. Najhoršie sú na tom horné stoličky tie viac v predu, má ich úplne zhnité, z dasienka mu občas krváca. Chodíme na preventívky, lenže syn sotva otvorí ústa, takže také niečo, ako vrtanie u neho neexistuje. Podotýkam, že zubky pravidelne čistíme, niekedy mu na ďasna natieram curasept gel, ak mu to z tej stoličky krváca. Teraz sa začal sťažovať na bolesť zubka, keď prežúva jedlo. Čo by ste robili na mojom mieste vy? Keďže syn ústa u zubára neotvorí,, aby mu to ošetril, existuje aj nejaká iná možnosť? Zubár mi povedal, že len čistiť a čistiť, lebo on s tym nič nespraví,keď malý nechce a nasilu sa to nedá. Aké máte skusenosti vy?

matabb73
1. okt 2019

@esme1 tú som brala aj pri synovi a ten má ukážkové zuby. Ťažko povedať z čoho to bolo. Jasné, že je dôležitá hygiena a strava, ale veľa zohráva genetika. Syn má aj zuboradie ukážkové a dcéra horné trváce katastrofa a má aj predkus. Zdedila to po otcovi. Čakáme kým dorastú a ide nosiť strojček.